PDA

مشاهده کامل : ๑۩۞۩๑ •• آخرین اخبار از برنامه های درحال پخش سیما ••๑۩۞۩๑zeus
24-04-2007, 12:42
در این تاپیک اخرین اطلاعات و اخبار در مورد سریالهای در حال پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت

Fiona Liebe
30-11-2008, 10:29
همزمان با آغاز سال شيخ بهايي؛

«آشيانه سيمرغ» جمعه‌ها به شبكه دو مي‌آيد

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «شيخ بهايي» از نيمه دي‌ماه جمعه‌ها ساعت 21:10 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
بنابر اين گزارش، پيش از اين اعلام شده بود كه با پايان يافتن سريال «مرگ تدريجي يك رويا» سريال «قاب‌هاي خالي» پخش خواهد شد كه به دليل تمام نشدن مراحل دوبله، پخش اين اثر به تعويق افتاد و مجموعه «آشيانه سيمرغ» جايگزين آن شد.
بنابر اين گزارش، سال 2009 ميلادي از سوي يونسكو سال شيخ بهايي نام گرفته و شبكه دو سيما نيز به همين مناسبت پخش سريال را به آغاز سال جديد ميلادي موكول كرد.
بنابر اين گزارش، مجموعه تلويزيوني «شيخ بهايي» به تهيه‌كنندگي «حبيب الله كاسه‌ساز» ساخته شده و متشكل از دو فصل سعي دارد زندگي «شيخ بهايي» عارف دانشمند و فيلسوف بزرگ ايراني را روايت كند كه در فصل اول اين سريال دوران كودكي و نوجواني شيخ بهايي مرور خواهد شد و فصل دوم به زندگي اين دانشمند ايراني در دوران پيري تا مرگ وي اختصاص دارد.
سريال «شيخ بهايي» را «شهرام اسدي» بر اساس فيلم نامه‌اي از«محسن دامادي» و «حجت قاسم زاده اصل»كارگرداني كرده است و «علي نصيريان» در نقش كهنسالي شيخ بهايي و «سپنتا سمندريان» در نقش كودكي وي و مرحوم خسرو شكيبايي و فاطمه گودرزي به عنوان پدر و مادر شيخ در كنار لادن مستوفي، دانيال حكيمي، كوروش تهامي، رؤيا تيموريان، علي دهكردي، ژاله علو، سيامك اطلسي و... در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
موسيقي اين سريال را «مجيد انتظامي» ساخته است.

Fiona Liebe
30-11-2008, 10:32
بهمن هاشمي با مسابقه «باغ كتاب» به شبكه تهران مي‌آيد


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شبكه تهران، ساختار برنامه تركيبي است، سوالات مسابقه در حوزه ادبيات، تاريخ، ادب و هنر طراحي شده و سطح سوالات از مقطع دبيرستان به بالاست.
همچنين فضاهاي گرافيكي و نرم‌افزاري مسابقه ويژه جوانان و نوجواناني طراحي شده كه فضاهاي مجازي را درك مي‌كنند، طراحي و توليد برنامه حدود 6 ماه طول كشيده است، نحوه شركت در مسابقه از طريق پيامك 30000516 ميسر است، يكي از مشخصه‌هاي شركت در مسابقه داشتن ذهن بصري خلاق و هوش و سرعت عمل بالاست.
تهيه كننده اين مسابقه سيد رضي است و مجيد سعادت در مقام گرافيست و طراح و پيمان توسلي به عنوان برنامه‌نويس با برنامه همكاري دارند.
مسابقه «مار و پله» نيز كار جديد ديگري از گروه ورزش و تفريحات سالم است كه در 90 قسمت 25 دقيقه‌اي هر روز ساعت 15:10 به جز پنج‌شنبه و جمعه‌ها از شبكه تهران پخش مي‌شود.
مسابقه مار و پله همان بازي قديمي و سرگرم كننده مار وپله با تلفيقي از مطالب علمي ومعلومات عمومي است كه علاوه برسرگرمي مفرح و مفيد براي بينندگان، بستر و موقعيت مناسبي براي يادآوري دانسته‌ها و آموزش برخي از مطالب به آنان است.
در اين مسابقه كه اجراي آنرا «هومن حاج عبداللهي» به عهده دارد، همزمان عناصر مختلفي از جمله شانس و اقبال و دانايي در كنار زيركي و سرعت عمل در موفقيت شركت كنندگان موثر است. بينندگان نيز موقعيت و فرصتي براي آزمون و تجربه كردن معلومات خود و تهييج و نشاط پيدا مي‌كنند.
سوالات اين مسابقه در شش موضوع اصلي دين و مذهب، ادبيات، تهران شناسي، معلومات عمومي، ورزش و هوش در شش سطح ويژه گروه سني 10 تا 20 سال طراحي شده است و به برنده نهايي مسابقه جايزه 200 هزار توماني داده مي‌شود.
برنامه «سيب» نيز كاري از گروه فرهنگي اجتماعي شبكه تهران است كه راه‌هاي پيش‌گيري از بيماري‌ها را آموزش مي‌دهد.
سيب برنامه پزشكي سلامت محور است به اين معنا كه به تشريح بيماري‌ها نمي‌پردازد بلكه را‌ه‌هاي پيش‌گيري از بيماريها، روش‌هاي صحيح زندگي، تغذيه سالم، چگونگي به دست آوردن و حفظ امنيت رواني و... را با اجراي «شهرزاد ثابتي» و «محمد نظري» به بينندگان آموزش مي‌دهد.
همچنين اين برنامه در صدد است با دعوت از اساتيد و نخبه‌گان رشته‌هاي پزشكي به تشريح ريز فاكتورهاي موثر در ايجاد بيماري‌ها و اثرگذاري آب و هوا در رفتارهاي مردم در پيش‌گير ي از بيماري‌ها اطلاعات جامعي به بينندگان بدهد. سيب روزهاي زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه)ساعت 9:30 به مدت نيم ساعت به سردبيري خليفه سلطان و تهيه كنندگي آسيه مزيناني پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
08-12-2008, 14:23
http://media.farsnews.com/Media/8307/Images/jpg/A0064/A0064033.jpg

با تعيين زمان پخش سريال از 24 آذرماه؛

سريال «شيخ بهايي» روزهاي يك‌شنبه روي آنتن شبكه دو مي‌رود

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پس از كش‌و قوس‌هاي فراوان و اعلام اخبار گوناگون سرانجام شبكه دو سيما اعلام كرد كه اين مجموعه تلويزيوني روزهاي يك‌شنبه به روي آنتن خواهد رفت و پخش آن از روز 24 آذرماه ساعت 21 آغاز خواهد شد و تكرار آن نيز روز بعد ساعت 13:30 خواهد بود.
بنابر اين گزارش، طبق برنامه‌ريزي جديد شبكه دو، پخش مجموعه تلويزيوني «آن سوي دريا، اين سوي خاك» نيز كه روزهاي يك شنبه روي آنتن مي‌رفت، با اتمام مجموعه «كنت مونت كريستو» به روزهاي پنجشنبه ساعت 21 موكول شد و تكرار آن نيز روز سه‌شنبه ساعت 13:30 به روي آنتن خواهد رفت.
مجموعه تلويزيوني «شيخ بهايي» به تهيه‌كنندگي «حبيب الله كاسه‌ساز» در مركز سيما فيلم ساخته شده و متشكل از دو فصل سعي دارد زندگي «شيخ بهايي» عارف دانشمند و فيلسوف بزرگ ايراني را روايت كند كه در فصل اول اين سريال دوران كودكي و نوجواني شيخ بهايي مرور خواهد شد و فصل دوم به زندگي اين دانشمند ايراني در دوران پيري تا مرگ وي اختصاص دارد.
سريال «شيخ بهايي» را «شهرام اسدي» بر اساس فيلم نامه‌اي از«محسن دامادي» و «حجت قاسم زاده اصل» كارگرداني كرده است و «علي نصيريان» در نقش كهنسالي شيخ بهايي و «سپنتا سمندريان» در نقش كودكي وي و مرحوم خسرو شكيبايي و فاطمه گودرزي به عنوان پدر و مادر شيخ در كنار لادن مستوفي، دانيال حكيمي، كوروش تهامي، رؤيا تيموريان، علي دهكردي، ژاله علو، سيامك اطلسي و... در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
موسيقي اين سريال را «مجيد انتظامي» ساخته است.

Fiona Liebe
13-12-2008, 17:24
http://media.farsnews.com/%5CMedia%5C8709%5CImageNews%5C870918%5C24_870918_M200.jpg
سريال «شيخ بهايي» از فردا شب روي آنتن شبكه دو مي‌رود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش سريال «شيخ بهايي» از فردا 24 آذرماه ساعت 21 آغاز خواهد شد و تكرار آن نيز روز بعد ساعت 13:30 خواهد بود.
بنابر اين گزارش، مجموعه تلويزيوني «شيخ بهايي» به تهيه‌كنندگي «حبيب الله كاسه‌ساز» در مركز سيما فيلم ساخته شده و متشكل از دو فصل سعي دارد زندگي «شيخ بهايي» عارف دانشمند و فيلسوف بزرگ ايراني را روايت كند كه در فصل اول اين سريال دوران كودكي و نوجواني شيخ بهايي مرور خواهد شد و فصل دوم به زندگي اين دانشمند ايراني در دوران پيري تا مرگ وي اختصاص دارد.
سريال «شيخ بهايي» را «شهرام اسدي» بر اساس فيلم نامه‌اي از«محسن دامادي» و «حجت قاسم زاده اصل» كارگرداني كرده است و «علي نصيريان» در نقش كهنسالي شيخ بهايي و «سپنتا سمندريان» در نقش كودكي وي و مرحوم خسرو شكيبايي و فاطمه گودرزي به عنوان پدر و مادر شيخ در كنار لادن مستوفي، دانيال حكيمي، كوروش تهامي، رؤيا تيموريان، علي دهكردي، ژاله علو، سيامك اطلسي و... در آن ايفاي نقش كرده‌اند و موسيقي اين سريال را «مجيد انتظامي» ساخته است

Fiona Liebe
15-12-2008, 16:33
اسدي: سريال «شيخ بهايي» حذفيات نداشته است


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، در مراسمي كه شب گذشته به مناسبت آغاز پخش سريال شيخ بهايي با حضور حسن اسلامي مهر رئيس مركز سيما فيلم، شهرام اسدي كارگردان سريال، نرگس رجائي گردآورنده كتاب شيخ بهايي، سميرا رستمي مدير روابط عمومي سيما فيلم و نمايندگان رسانه‌هاي جمعي در مركز سيمافيلم برگزار شد؛ پس از پخش تيزرهايي از اين سريال، شهرام اسدي در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره بخش‌هاي حذف شده از اين سريال گفت: در مرحله بازنويسي فيلمنامه بوديم با دوستاني كه در آن مقطع حضور داشتند درباره زمان‌بندي سريال صحبت شد و به نتيجه رسيديم كه هر قسمت مي‌تواند 32 دقيقه باشد كه با تيتراژ حدود 38 دقيقه روي آنتن مي‌رفت. مجموعه‌اي كه مي‌خواستيم بسازيم حدود900 دقيقه بود و با اين تفسير ما 32 قسمت سريال داشتيم.
وي افزود: اما در ادامه به اين نتيجه رسيديم كه سريال‌هاي تاريخي و مذهبي زماني حدود 45 تا 55 دقيقه پخش مي‌شوند و ما به سمت 45 تا 48 دقيقه شدن قسمت‌هاي سريال رفتيم. اين كار باعث شد تا مكث‌ها و نقاط اوج و فرود سريال هم در تدوين دوباره تغيير داده شود و سريال تبديل به مجموعه‌اي 17 قسمتي شد.
اسدي در اين مراسم همچنين گفت: اميدوارم زحمت‌هايي كه دوستان و همكاران در طول 6 سال در بخش‌هاي مختلف كشيده‌اند و اجرش ادا شود و اين سريال جاي خود را در ميان مردم باز كند و جايگاه بارز شيخ بهايي در علم و فلسفه و دين در اين مملكت توسط اين سريال ادا شود.
اسدي در پاسخ به سئوالي مبني بر اينكه شيخ بهايي چقدر از منظر شما تصوير شده و چقدر سفارشي بوده است، اظهار داشت: من اين كار را اصلا سفارشي نمي‌دانم. فيلمنامه‌اي در ابتدا نوشته شد كه براي نوشتن آن سه سال تحقيق شده بود. اما به نظر من منسجم نبود و دوباره و از ابتدا به صورت تازه و جديد نگارش شد و بازنويسي دوباره‌اي بر نسخه‌هاي آقاي دامادي انجام دادم.
وي ادامه داد: عمل دراماتيك كردن سريال نيز صورت گرفته است چون تاريخ به خودي خود درام ندارد مخصوصا در حوزه‌هايي كه به علم و سياست وارد مي‌شود.طبيعتا ما شخصيت‌هايي را داخل كرده و به آنها شاخ و برگ داده‌ايم تا درام جذاب و ديدني‌اي ارائه شود. اين نكته نيز به عهده بيننده است كه سريال را ببيند و نظر خود را اعلام كند كه اين سريال چند بار قابليت پخش دارد.
اسدي درباره دوبله اين سريال نيز عنوان داشت: ما در ابتداي كار تصويربرداري‌ها را با صداي سر صحنه انجام داديم چون لوكيشن‌هايمان هم در بيابان سياه چادر و فضاهاي خارج از شهر بود و صداي مزاحم نداشتيم. اما علي‌رغم ميل صددرصد خودم به دوبله سريال پرداختيم كه آقاي زند سنگ تمام گذاشت و پاي وسواس‌هاي من صبر كرد و چيزي كه خواهيد ديد، هم‌پاي كاري با صداهاي سرصحنه است.
كارگردان فيلم سينمايي «روز واقعه» در ادامه گفت: معمولا در كارهاي تاريخي همه چيز در چارچوب خشك قراردادي است و من با اضافه كردن سكانس‌هايي از زندگي معمولي كوچه‌اي و شوخي‌هاي رايج به زواياي دروني‌تر به زندگي شخصيت‌ها نزديك‌تر شوم.
وي با بيان اين كه من در دوبله كارهايم اذيت مي‌شوم گفت: ناصر طهماسب يكي از بهترين افرادي است كه در اين سريال از آن‌ها استفاده كرده‌ايم ضمن اين كه آقاي نصيريان نيز خودش علاقه داشت كه آقاي طهماسب به جاي ايشان صحبت كند.
وي با بيان اين كه چند فيلم ، كتاب و سريال همراه با نام سيمرغ توليد شده من اسم سريال را تغيير دادم اظهار داشت: چارچوب كار مبتني بر واقعيات تاريخي است و خطي در تاريخ پيدا مي‌شود كه بر اساس افت و خيز داستان سكانس‌هايي طراحي مي‌شود و تغييراتي در آن ايجاد مي‌شود.
اسدي گفت: هر كارگرداني نهايت آرزومندي‌اش اين است كه به اثري كه توليد مي‌كند دست نخورد و اميدوارم اين اتفاق براي سريال من نيفتد و تا به امروز هم هر نقطه نظري كه بوده من درجريان بودم و با نظر خود من اعمال شده است.
وي با گراميداشت ياد و خاطره خسرو شكيبايي در اين سريال ادامه داد: روزهايي بود كه ما زير برف شديد كار مي كرديم و حتي پلان‌هايي را 10 بار برداشت كرديم اما زنده ياد شكيبايي هيچ وقت شكايتي نمي‌كرد و حتي ما را به ادامه كار ترغيب مي‌كرد.
اسدي درباره منابع موجود در ساخت سريال نيز اظهار داشت: منابع زياد نبود منابعي هم كه وجود دارد همه از روي هم نوشته‌اند . بيشتر سعي ما اين بوده كه سريال مبتني بر واقعيات باشد و شرح و بسط‌هايي در جهت دراماتيزه كردن كار به آن افزوده شده است.
درباره زمان پخش نيز بايد بگويم كه مطمئن هستم كه دوستاني كه در پخش هستند دلشان به اندازه من مي‌تپد كه سريال در بهترين زمان به روي آنتن برود.
اسدي درباره روز واقعه نيز گفت: اين فيلم تا به حال 46 بار از تلويزيون پخش شده است . من مي‌خواستم فيلمي صحيح با اعتقادات و باورهاي خود بسازم اما در سريال كار جمعي و دامنه اين موضوع تسري پيدا مي كند. يك نفر دخيل نيست و پارامترهاي بسياري مطرح است. اميدوارم كه كار ارائه شده قابل قبول باشد.

Fiona Liebe
29-12-2008, 15:20
"مبارزان کازبا" چهارشنبه روی آنتن می‌رود


تئاتر تلویزیونی "مبارزان کازبا" به کارگردانی جمشید جهانزاده بر اساس متن محمد رحمانیان چهارشنبه 11 دی از شبکه چهار پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، داستان این تئاتر تلویزیونی درباره گوشه‌هایی از تاریخ جنبش ملی الجزایر تا پیروزی انقلاب مردمی این کشور است.
بهروز بقایی، جمشید جهانزاده، فرزانه نشاط ‌خواه، فرشید ابراهیمیان و کاظم هژیرآزاد بازیگران این نمایش هستند. "مبارزان کازبا" 11 دی‌ماه ساعت 21:15 از شبکه چهار پخش می‌شود.

Fiona Liebe
04-01-2009, 17:16
«روز از نو» نخستين برنامه ايراني كه ام‌ام‌اس دريافت مي‌كند


به گزارش خبرگزاري فارس، شماره 850202 به زودي براي دريافت MMS برنامه صبحگاهي «روز از نو» شبكه دو فعال مي‌شود و از اين پس بينندگان مي‌توانند از طريق MMS با اين برنامه ارتباط برقرار كنند.
پيش از اين نيز بينندگان مي توانستند از طريق شماره 30000202 براي «روز از نو» پيامك ارسال كنند.
كارگردان و تهيه كننده برنامه صبحگاهي «روز از نو» اميرعباس حدسني و مجري ثابت آن محمدجعفر خسروي است كه درباره مسائل مختلف و روز جامعه با كارشناسان گفتگو مي كند.
اين برنامه هر روز غير از روزهاي تعطيل از ساعت 30/6 تا 50/8 از شبكه دو پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
04-01-2009, 17:47
"دو قدم مانده به صبح" تاسوعا و عاشورا پخش نمی‌شود


کارگردان و تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی "دو قدم مانده به صبح" از حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی در برنامه امشب و پخش نشدن آن در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد. سعید بشیری در این باره به خبرنگار مهر گفت: امشب در بخش اول برنامه دکتر رضا پورحسین کارشناس و دکتر ولایتی میهمان درباره تمدن و فرهنگ اسلامی صحبت می‌کنند. در بخش دوم دکتر جواد بختیاری کارشناس و محمدعلی رجبی میهمان از نماد و رنگ در آئین‌های مذهبی می‌گویند.
این تهیه‌کننده و کارگردان افزود: فردا شب در بخش اول جلیل عرفان‌منش کارشناس و منوچهر محمدی میهمان درباره تاریخ صحبت و در بخش دوم رسول اولیازاده کارشناس و عباس میرهاشمی میهمان عکاسی در مراسم‌های مذهبی و آئینی را بررسی می‌کنند. همچنین تاسوعا و عاشورا برنامه "دو قدم مانده" به صبح پخش نمی‌شود.
"دو قدم مانده به صبح" کاری از شبکه چهار به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بشیری و اجرای محمدصالح علا از شنبه تا چهارشنبه ساعت 23:15 تا یک بامداد در بخش‌های مختلف فرهنگی هنری پخش می‌شود.

Fiona Liebe
05-01-2009, 19:00
"نقد عمر" زندگی زنده‌یاد علامه دوانی را روایت می‌کند


مستند "نقد عمر" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شاهرخ کیوان‌نیا با موضوع زندگی زنده‌یاد علامه علی دوانی از شبکه یک پخش می‌شود. کیوان‌نیا در این باره به خبرنگار مهر گفت: این مستند در سه قسمت 25 دقیقه‌ای به مناسبت دومین سالگرد مرحوم علامه دوانی محقق و مورخ بزرگ تاریخ اسلام به سفارش گروه فرهنگ و معارف شبکه یک تهیه شده و شامل گفتگو با اطرافیان و تصاویر بازسازی شده او است. در این مستند داستانی گفتگوهایی هم با شخصیت‌های فرهنگی تهیه کرده‌ایم که درباره علامه دوانی صحبت کردند.
وی در ادامه افزود: علامه دوانی از محققان بسیار خوب تاریخ اسلام است، اما آنطور که باید معرفی نشده و مسئولان صدا و سیما هم بعد از مرگ او افسوس خوردند که چرا در همایش چهره‌های ماندگار از وی تقدیر نکرده‌اند. از کتاب‌های شاخص او می‌توان "مفاخر اسلام" را نام برد که زندگینامه چهره‌های تاریخ اسلام است. آخرین کتاب او "نقد عمر" دستمایه ساخت مستند ما قرار گرفته است.
عواملی که با پروژه مستند داستانی "نقد عمر" همکاری کردند عبارتند از انوشا جواهری‌پور مدیر نور و تصویر، محمد خامسی محقق، وجیهه سامانی نویسنده، کیوان‌نیا تدوینگر، مریم صفی‌خانی گوینده متن و علی همت مومیوند گوینده مونولوگ.

Fiona Liebe
10-01-2009, 03:04
"پس از جدایی" بعد از ماه محرم پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "پس از جدایی" به کارگردانی رضا رضوی و تهیه‌کنندگی علی داودی‌مهر بعد از ماه محرم روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم فضایی طنزآمیز دارد و داستان کارمندی بازنشسته است که قصد دارد پسرش را در شرکتی که کار می‌کرده استخدام کند. مراحل فنی این فیلم مدتی پیش تمام شده و آماده پخش است. اما پس از محرم پخش می‌شود.
سحر زکریا، داود رشیدی، ثریا قاسمی، رضا فیاضی، فرهاد بشارتی، مهران رجبی، حشمت آرمیده، علی سلیمانی، نقی سیف جمالی و... بازیگران این فیلم هستند. مهدی سعادتپور فیلمنامه "پس از جدایی" را نوشته است.
سایر عوامل فیلم عبارتند از تصویربردار: علی عالمی، چهره‌پرداز: علیرضا قومی، طراح صحنه و لباس: بسام موسوی، تدوینگر: کاوه ایمانی، آهنگساز: ناصر چشم‌آذر، صدابردار: علیرضا کلانتری و صداگذار: محمود موسوی‌نژاد.

Fiona Liebe
11-01-2009, 19:42
ارديبهشت و تصويري فراسوي كليشه‌ها

ارديبهشت عنوان برنامه‌اي است كه از شبكه 4 سيما، روزهاي شنبه تا پنجشنبه و از ساعت 05/12 به طور زنده پخش مي‌شود. اين برنامه كه تا چندي پيش با رويكرد و فضاي متفاوتي پخش مي‌شد، ضمن ايجاد تغييرات اساسي در فرم و محتوا پخش مجدد خود را از سر گرفت.

اين برنامه با رويكردي جديد به مقوله زن، سعي دارد تا ابعاد مختلف و ماهيت زن را در حوزه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، علمي، شغلي و... بررسي كند. ارديبهشت برخلاف آنچه از برنامه‌هاي گفتگومحور تصور مي‌شود، مي‌كوشد تا به دور از القاي يكسري نتايج كليشه‌اي، محتواي كلي بحث را به مخاطب عرضه كند؛ بحثي كه اين بار فقط و فقط از جانب فردي به نام مجري هدايت نمي‌شود؛ چراكه اصولا مجري در اين برنامه تعريف واحدي ندارد و همين امر باعث مي‌شود تا مجري در كنار مهمان، سكان هدايت بحث را به طور قابل قبولي در دست گيرد.

خانواده به عنوان نهادي كه از ابتداي بشريت وجود داشته، همواره دستخوش آسيب‌ها و ناهنجاري‌هايي بوده است. اگر زن را محور اصلي خانواده بدانيم (كه هست!) و خانواده در طول حيات خود بر بسياري از اين مخاطرات فايق آيد، اينجا نقش زن در مواجهه با اين آسيب‌ها پررنگ‌تر از هريك از اعضاي ديگر خواهد بود؛ چراكه زن بنابر ضرورت زن بودنش، همواره در مسير سازندگي و اصلاح قرار دارد.
زن زاياست و قطب مثبت حيات(!) كه اين نه‌تنها زن را در بعد اصلاحي؛ بلكه به عنوان پرورش‌دهنده آنچه در دنيا پاك و نيكو است نيز قرار مي‌دهد؛ اما وراي الطاف بي‌كران خداوند به جنس مونث، جبر زندگي شلوغي كه بشر تا بدين جا با خود حمل كرده، زن را از ارزش‌هايي كه به خاطر آنها آفريده شده، دور كرده است و ارديبهشت نه به عنوان يك برنامه؛ بلكه به عنوان فرصتي است تا بخشي از اين ارزش‌ها را بازگو كند و در بازشناساندن شخصيت زن به اجتماع و خانواده سهيم باشد.
فتح‌الله حداد (تهيه‌كننده برنامه)‌ درباره ارديبهشت مي‌گويد: «ارديبهشت يك برنامه درمان‌نگر نيست. ما مي‌توانيم آموزش دهيم، طرح مساله كنيم، نقد عالمانه و منصفانه انجام دهيم؛ اما اين مباحث در كنار هم شايد فرصتي باشد براي زنان تا بيشتر خود را بشناسند و بهتر با موضوعات كنار بيايند و تاثير زن به عنوان يك انسان زودتر و بهتر از پيش، تثبيت شود و ارزش آن بر يك جايگاه فرهنگي معنوي نمود پيدا كند. اينها آرمان‌‌هايي است كه اميدوارم ارديبهشت به‌ آنها دست پيدا كند.»
وي در ادامه مي‌گويد: «ما معتقديم كه زن بدون خانواده معنا پيدا نمي‌كند و نسبت مرد و زن فقط تفاوت در جنس نيست. اينها دو انسان هستند با جايگاه ويژه انسان بودن(!) و همانقدر كه زن اهميت دارد، مرد هم داراي اهميت است و بالاتر از آن، اين است كه زوج اهميت دارد.
توجه به اين واژه بيشتر در تفكر شرقي وجود دارد و خداوند نيز همه چيز را به صورت زوج آفريده و قرآن كريم نيز اين نگاه را مورد تاكيد قرار داده است. حال اين همه لطافت و زيبايي و دقت و تكميل‌شدن انسان با زن معنا مي‌پذيرد كه شايد كمتر بدان توجه شده باشد.»
حداد همچنين درباره روند توليد دوباره برنامه ارديبهشت مي‌گويد: «پيشنهاد ما اين بود كه حداقل 6 ماه مطالعه و پژوهش انجام گيرد و با كارشناسان مختلف، جلسات متعددي داشته باشيم و ابتدا چند قسمت به عنوان پيش‌برنامه توليد كنيم، آنها را نقد كنيم و سپس برنامه زنده را كليد بزنيم؛ ولي متاسفانه و يا خوشبختانه، رسانه، فرصت محدودي دارد و آنتن مي‌طلبد كه سريع‌تر برنامه به مرحله توليد و پخش برسد. البته اين آسيب از جهاتي اجتناب‌نا‌پذير است؛ چراكه رسانه نيازهايي را مي‌بايست پاسخ دهد و زمان ممكن است از دست برود. رسانه بايد به‌روز حركت كند و درگير و همسو و هم‌جهت با مسائل روز باشد.»
تهيه‌كننده ارديبهشت درباره نحوه طرح سوالات و موضوع برنامه نيز مي‌گويد: «طرح مساله از سوي شوراي سردبيري برنامه انجام مي‌شود و سرفصل‌ها استخراج و دسته‌بندي مي‌شود و بعد از شناسايي كارشناسان سوالات مورد نظر طرح مي‌شود و با توجه به پژوهش و تحقيقي كه آن فرد انجام داده در روزهاي آتي در برنامه‌ شركت و موضوع را طرح كند. از ابتدا نظر من اين بود كه دو كارشناس از دو منظر به موضوع نگاه كنند، كه آسيب‌شناسي و بايد‌ها و نبايد‌ها از زواياي مختلف بررسي شود. ما نمي‌خواهيم حتما نتيجه‌گيري اتفاق بيفتد ولي طرح دقيق مساله براي برنامه خيلي ضرورت دارد. چون اگر مساله‌اي درست كالبد شكافي شود، آن كسي كه مي‌خواهد تدبيري بينديشد و اهل نظر، راه كارشان را بدرستي پيدا مي‌كنند.»
تهيه‌كنندگي برنامه ارديبهشت را فتح‌الله حداد و دكتر اردلان بر عهده دارند و تيم مشاوران برنامه نيز با توجه به موضوعات مختلف در برنامه همكاري مي‌كنند كه عبارتند از: دكتر محمودرضا اسفنديار در بخش اديان، دكتر بخشعلي قنبري در بخش عرفان اسلامي، دكتر سهيلا نجم در بخش سينما و تئاتر، دكتر محمدحسين ناصربخت در بخش فرهنگ و آييني، دكتر مهرداد نوابخشي در بخش جامعه‌شناسي، دكتر رحماني در بخش سلامت، دكتر شيخ‌الاسلام در بخش تغذيه و دكتر جهان‌آرا در بخش هنرهاي دستي. همچنين در اين برنامه تا به حال موضوعاتي چون: همسرگزيني و آسيب‌شناسي تشكيل خانواده، زن و اسطوره، زن و هنرهاي دستي، بررسي حقوق زنان در قانون اساسي، نقش زنان سالمند در تحكيم خانواده، زنان و ادبيات معاصر، زن در سينماي بعد از انقلاب، نقش زن در تغذيه خانواده و ... بررسي شده است؛ اما مهسا ملك مرزبان به عنوان يكي از مجري كارشناسان ارديبهشت در برنامه حضور دارد. گفتگوي كوتاهي با او انجام داديم كه در ادامه مي‌خوانيد:
ارديبهشت برنامه‌ا‌ي است كه مجري حضور كارشناسانه و فعال دارد، چطور به اين رسيديد كه به‌راحتي با مهمان برنامه هماهنگ شويد؟
خب اين مساله به مهمان برنامه نيز بستگي دارد. سعي مي‌كنم هم درباره مهمان و هم درباره موضوع مطالعه كنم و قبل از برنامه با مهمان بر نقاط مشتركي بر سيم.
چقدر از اين تعامل شخصي و چقدر بستگي به نحوه عملكرد گروه برنامه‌سازي دارد؟
كاملا شخصي است چون اين روش من است. چون هم مهمان با آمادگي و اعتماد به نفس بيشتري در برنامه حاضر مي‌شود و هم من به نقاط مشتركي با او مي‌رسم و برنامه هم راحت‌تر پيش مي‌رود. ضمن اين‌كه نقطه‌نظر تهيه‌كننده‌ها هم خيلي مهم است. قبل از برنامه با هم صحبت مي‌كنيم و در حضور مهمان نظرات شنيده مي‌شود. من معمولا يك ساعت قبل از شروع برنامه در استوديو حضور دارم تا همه اين اتفاقات بيفتد.
بيننده‌‌هاي ارديبهشت بيشتر شما را با عنوان مترجم مي‌شناسند. اين كار را از كي شروع كرديد؟
از سال 74 ترجمه مي‌كنم. چون رشته تحصيلي‌ام بوده و تا به حال حدود 10 جلد كتاب ترجمه كرده‌ام.
اجراي برنامه چطور. به چه سالي برمي‌گردد؟
از سال 80 در شبكه جام‌جم با برنامه پنجره‌ها شروع كردم و بعد آفتاب مهرباني و شبكه 3 تصوير زندگي را اجرا كردم. قبل از ارديبهشت هم دو كار با آقاي اردلان انجام دادم. در شبكه 5 نيز صبح تهران و در حال حاضر تيك‌تاك را در شبكه 2 سيما دارم.
پس ورودتان به ارديبهشت با آشنايي قبلي با آقاي اردلان بود؟
بله ايشان از من دعوت كردند. اين برنامه براي من جذابيت زيادي دارد. نگاه من به اين برنامه نگاه خانوادگي نيست. در اين برنامه زن به عنوان محور اصلي خانواده است؛ ولي در واقع درباره جايگاه زن در اجتماع صحبت مي‌كند. جايگاه زني كه هم در اجتماع حضور دارد و هم حضور سالمي در خانواده دارد و داراي جايگاه درست و تعريف‌شده‌اي است. در اجتماع هم به همين نسبت توانسته تعريف درستي از خودش بر جاي گذارد. ارديبهشت برنامه‌اي است كه كسي كه مي‌خواهد اجرايش كند بايد حتما مطالعه جامعي درباره موضوع داشته باشد. اجراي اين برنامه گفتن يكسري جملات و دادن اطلاعات كليشه‌اي و تاييد حرف كارشناس نيست و بايد خودت ارائه اطلاعات كني و چيزي براي گفتن داشته باشي. بايد خودت و مهمانت را به چالش بكشي. اين براي من خيلي جذاب بود. در واقع از يك آدم منفعل كه تاييدكننده حرف مهمان است، درمي‌آيي و در مقام كارشناس مطرح مي‌شوي.
در برنامه‌اي كه مختص زنان ساخته مي‌شود، فكر مي‌كنيد چه موضوعاتي بهتر است مطرح شود؟
مهم‌ترين مساله و معضل زنان در جامعه جايگاهشان است. زنان در حال حاضر جايگاهشان را حتي در خانه خودشان و پيش همسرشان نمي‌دانند كجاست (!) و نمي‌دانند به عنوان يك فرد كجاي اين جامعه قرار دارند؟ بعد چطور مي‌توانند در اين اجتماع حضور مثبت داشته باشند؟ چون منتظرند ديگران از نقش آنها تعريف ارائه كنند. هر كسي اگر در وهله اول تعريف درستي از خودش داشته باشد بعد مي‌تواند ديد مثبتي از خود به ديگران هم ارائه كند. به طور كلي در ارديبهشت مي‌خواهيم در اين باره صحبت كنيم كه زنان جايگاه خودشان را پيدا كنند.

Fiona Liebe
12-01-2009, 12:34
"بچه‌های من آفریقای من" از شبکه چهار پخش می‌شود


تئاتر تلویزیونی "بچه‌های من آفریقای من" به کارگردانی هنری حسین مختاری با بازی اصغر همت چهارشنبه 25 دی ساعت 21 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این تئاتر تلویزیونی به تهیه‌کنندگی رضا خوشدل راد و کارگردانی تلویزیونی بیژن صمصامی در یک قسمت 90 دقیقه‌ای به سفارش گروه نمایش و فیلم شبکه چهار تهیه شده و در آن همت در نقش آقای ام، رویا میرعلمی در نقش ایزابل و مهدی ساکی در نقش تامی ایفای نقش می‌کنند.
"بچه‌های من آفریقای من" بر اساس داستان آثول فوگارد ساخته شده و درباره دو دانش‌آموز در آفریقای جنوبی است که درگیر چالش دنیای امروز می‌شوند. عوامل پروژه عبارتند مهدی شیبانی‌زاده مدیر تولید، حمید و لاله حمزه طراحان گریم و نرمین نظمی طراح صحنه و لباس.

Fiona Liebe
14-01-2009, 12:40
قوكاسيان: «يوسف پيامبر» بايد دوبله مي‌شد


زاون قوكاسيان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، در مورد سريال «يوسف پيامبر» گفت: «يوسف پيامبر» در مجموع سريال بدي نيست، مي‌توانست بهتر باشد به طور مثال در اولين قدم سريال بايد دوبله مي‌شد، جهانبخش سلطاني لهجه تهراني -اصفهاني‌ دارد و بعضي صداها خوب در نيامده است.
وي ادامه داد: سريال جلوه‌هاي ويژه خوبي ندارد و در مقايسه با فيلم‌هاي خارجي 50 سال پيش ما خيلي عقب هستيم اگر چه ميليوني خرج مي‌كنيم اما جلوهاي ويژه خوبي نداريم.
قوكاسيان تصريح كرد: در اين سريال حركات دوربين خيلي كم است و با يك دوربين گرفته شده در حالي كه مي‌توانست كارگردان با چند دوربين كار كند و نماهاي زيادي را بگيرد ولي ما مي‌بينيم در اكثر پلان‌ها دوربين تقريبا ثابت است. از نور خوبي هم استفاده نشده و در بعضي مواقع درشت نمايي شده است و لنز خوبي هم استفاده نشده است.
وي گفت: كارگردان روي چهره حضرت يوسف (ع) مي‌توانست بهتر كار كند تا چهره را روحاني‌تر كند و نوري به صورت يوسف بتابد تا جلوه روحاني‌تري بگيرد.
قوكاسيان تصريح كرد: نويسنده مي‌توانست به ديالوگ‌ها بهتر و عميق‌تر بپردازد چون خيلي از حرف‌هاي سريال فلسفي است.
اين منتقد در مجموع چهره‌پردازي سريال را خوب ارزيابي نكرد و گفت: گريم‌ها بسيار ضعيف است مخصوصا صورت زنان سريال خيلي بد گريم شده و مي‌توانست گريم‌ها بهتر باشد.
قوكاسيان در مجموع بازي‌ها را خوب ارزيابي كرد و افزود: از بازي جعفر دهقان بسيار لذت بردم، كتايون رياحي هم خوب بازي كرده ولي بعضي بازي‌هاي فرعي در نيامده است و كلا صحنه‌ها شلوغ است و بازي‌ها بيشتر ازاين نمايان نمي‌شود.
اين منتقد در ادامه در مورد دكورها افزود: در مجموع دكورها خوب است و حركت جديدي انجام شده است زيرا دكورها متنوع است و درست چيده شده است.
قوكاسيان تصريح كرد: سريال دوره افول خود را سپري مي‌كند زيرا قصه يوسف(ع) است و قصه

حضرت يعقوب (ع) رها شده و جزئيات سريال بسيار زياد است و مخاطب را خسته مي‌كند.

Fiona Liebe
17-01-2009, 20:53
معرفی بسیج در "دیدار" / مردم دوست ندارند من را در نقش منفی ببینندنویسنده، تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگر مجموعه تلویزیونی "دیدار" هدف از تولید این مجموعه را معرفی مطلوب بسیج و بسیجی به نسل سوم جامعه ذکر کرد.
جواد هاشمی درباره تولید "دیدار" با محوریت معرفی سازمان بسیج دانش‌آموزی به خبرنگار مهر گفت: چه کسی غیر از من باید این کار را انجام می‌‌داد؟ من خیلی با روحیات بسیج آشنا هستم و همیشه دغدغه داشته‌ام که بسیجی به طور کامل به نسل سوم معرفی شود. معتقدم حق مطلب درباره بسیجی بعد از جنگ ادا نشده، در حالی که می‌توان در کارهای نمایشی به بسیجی پرداخت.
وی درباره اینکه آیا فیلمسازی وجود ندارد که بتواند با محوریت بسیج فیلم یا مجموعه بسازد توضیح داد: اتفاقاً فیلمسازانی داریم که بهتر از من می‌توانند کارگردانی کنند، اما کسانی که دغدغه پرداختن به این مسئله را داشته باشند خیلی کم هستند، من همیشه آماده هستم که در این باره کارهای مختلفی بسازم.
این کارگردان درباره بازی خود در مجموعه "دیدار" در نقش مربی مدرسه گفت: ابتدا قصد نداشتم این نقش را خودم بازی کنم و حتی چند گزینه را هم به سازمان بسیج دانش‌آموزی معرفی کردم که موافقت نکردند. آنها علاقمند بودند این نقش را خودم با توجه به مقبولیت ظاهری که دارم، بازی کنم.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/01/421637_orig.jpg

نسرین مقانلو در نمایی از مجموعه "دیدار"
هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه نقشی که من بازی کردم حساس بود، به همین دلیل دوست داشتم با مشورت به نتیجه‌ای خوب برسم. البته من دانیال حکیمی را برای این نقش در نظر گرفته بودم، اما وقتی آمار کارهایش را گرفتم، متوجه شدم به شدت مشغول است، به همین دلیل پیشنهاد بازی را با او مطرح نکردم.
وی درباره اینکه چرا همیشه نقش‌های مثبت بازی می‌کند و در "دیدار" هم نقش یک مربی مهربان را دارد گفت: به دلیل اینکه مردم دوست ندارند من را در نقش‌های منفی ببینند، حتی وقتی نقش‌ دوپهلو هم بازی می‌کنم مردم خیلی ناراحت می‌شوند. البته در تئاتر نقش منفی یا کمدی بازی کرده‌ام.
کارگردان "دیدار" درباره اینکه آیا بازی در مجموعه در کنار کارگردانی باعث نشده تمرکزش کمتر شود گفت: مسلماً هر وقت کارگردانی در اثر خودش بازی می‌کند تمرکزش کم می‌شود، مگر آنکه دستیاران خوبی داشته باشد. من معمولاً در کارهای خودم کمتر بازی کرده‌ام. می‌دانم کارگردانی همزمان با بازیگری به کار لطمه می‌زند و در "دیدار" هم بازی من لطمه خورده است.
هاشمی درباره شخصیت‌پردازی کمرنگ شخصیت‌های مهران رجبی، نسرین مقانلو و غلامحسین لطفی گفت: به نظرم اینطور نیست. زمانی که فیلمنامه را می‌نوشتم از ابتدا همان بازیگران را مد نظر داشتم و نقش‌ها را برای آنها نوشتم. البته برای نقش رجبی نامزد اولم اکبر عبدی بود که به توافق نرسیدم.
مجموعه تلویزیونی "دیدار" از شبکه سه پخش می‌شود و در آن مهران رجبی، عزت‌الله رمضانی‌فر، نسرین مقانلو، غلامحسین لطفی، ارژنگ امیرفضلی، علی صالحی، سولماز آقمقانی، آتش تقی‌پور، ابوالفضل همراه، احمد ایراندوست، محمدعلی کیانی و مجید اکبری بازی کرده‌اند.
مهدی عطاران رضایی، محمدرضا زادسرور، سوگند قلیزاده، محمد اسماعیلی و سینا احمدی نشاط بازیگران نوجوان این مجموعه هستند که در خلاصه داستان آن آمده است: حمید نوجوانی 13 ساله است که از روی کنجکاوی در زیرزمین خانه لباسی خونی که جای گلوله دارد پیدا می‌کند. حس کنجکاوی او در یافتن این پیراهن سرآغاز اتفاق‌ها و ماجراهایی تازه می‌شود.
عوامل "دیدار" عبارتند از مجری طرح و مدیر تولید: محمود محمدطائمه، برنامه‌ریز و طراح صحنه و لباس: سیامک کاشف آذر، دستیار کارگردان: شاهین صمدپور، مدیر مالی: عباس دلدار، مدیر روابط عمومی: مجید بهره‌مند، منشی صحنه: محبوبه نظری، مدیر تصویربرداری: علی ملکی، طراح گریم: علی خورشید و صدابردار: حمید دژاکام.

Fiona Liebe
19-01-2009, 00:51
http://media.farsnews.com/Media/8709/Images/jpg/A0570/A0570032.jpg
بازگشت مجري قديمي به سيما؛

«بچه‌ها مدرسه» جايگزين خاله سارا شد


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي شبكه دو، الهه كسمايي تهيه كننده «بچه‌ها مدرسه» با بيان اين مطلب گفت:«بچه‌ها مدرسه» در حقيقت با هدف علاقه‌مند سازي كودكان براي رفتن به مدرسه و دادن انرژي مضاعف به آنها پخش مي‌شود.
وي ادامه داد: اين برنامه تركيبي شاد و مفرح از بخش‌هاي مختلفي همچون كليپ، آرم استيشن، وله، پلاتو، گزارش، اخبار مدارس و آموزش و پرورش، ترافيك و حتي اعلام وضعيت آب و هوا تشكيل شده است.
به گفته كسمايي «بچه‌ها مدرسه» براي كودكان كلاس اول تا پنجم دبستان طراحي شده و «سميه رضايي» مجري سابق برنامه «رنگين كمان» مجري ـ بازيگر آن است.كارگردان اين برنامه آرش يداللهي؛ شاعر آن افشين يداللهي؛ خواننده برديا دهبستي؛ نويسنده نرگس قادري؛ كارگردان تلويزيوني مهناز فضلي و مدير توليد معصومه جعفري است.
اين برنامه هر روز ساعت 6:10 صبح به روي آنتن مي‌رود و به مدت 30 دقيقه ادامه خواهد داشت.

Fiona Liebe
20-01-2009, 01:38
«عمارت فرنگي» از شنبه به تلويزيون مي‌آيد


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش مجموعه تلويزيوني «عمارت فرنگي» از روز 5 بهمن ماه آغاز مي‌شود و اين سريال به‌طور هرشب ساعت 21:15 به روي آنتن شبكه دو خواهد رفت و تكرار آن روز بعد ساعت 14 پخش خواهد شد.
بنابر اين گزارش، اين سريال در روزهاي يكشنبه و سه شنبه ساعت 21:40 به روي آنتن مي‌رود و در زمان پخش اين سريال كه به مناسبت ايام دهه فجر ساخته شده، فقط سريال‌هاي «شيخ بهايي» و «آئينه‌هاي نشكن» پخش مي‌شوند.
مجموعه تلويزيوني «عمارا فرنگي» درباره سقوط احمدشاه، آخرين پادشاه قاجار و كودتاي رضاخان و اتفاقات آغاز سلطنت اوست.
هنرمنداني كه در اين سريال 15 قسمتي به ايفاي نقش پرداخته‌اند، عبارتند از: سعيد نيك‌پور، احمد نجفي، محمد مطيع، حسين محجوب، مير طاهر مظلومي، سپيده گلچين، چنگيز وثوقي، ليلا موسوي، خسرو فرخزادي، محمد صادقي، رزيتا غفاري و فقيهه سلطاني.
اين مجموعه تلويزيوني به كارگرداني «محمد رضا ورزي» و تهيه كنندگي «علي لدني» در گروه فيلم و سريال شبكه دو سيما توليد شده است.

Fiona Liebe
22-01-2009, 01:44
"راز" و "شطرنجباز" از شبکه‌ تهران پخش می‌شودبه گزارش خبرگزاری مهر، فیلم 90 دقیقه‌ای "راز" به تهیه‌کنندگی علی‌اصغر صدیقی و بازی فرهاد قائمیان، شبنم مقدمی، نگین معتضدی، مهدی میرحسینی، مهدی ناطقی، شهزاد صفوی، امیر اوستا، غزل بهنام و نیما لولویی تهیه شده و داستان درباره یک مهندس ساختمان است که زندگی‌اش با ورود دختری جوان به مشکل می‌خورد.
نویسنده فیلمنامه حسین شهابی بوده و دیگر عواملی که با این پروژه همکاری داشتند عبارتند از تصویربردار: محمد ناصری، طراح صحنه و لباس: محمد گنجعلی، صدابردار: رضا نظری‌نیا، طراح گریم: اشکان عسکری، تدوینگر: خشایار موحدیان و صداگذار: امیر ولی‌خانی.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/01/422569_orig.jpg

زند در نمایی از فیلم تلویزیونی "شطرنجباز"
"شطرنجباز" را علی‌اصغر صدیقی تهیه کرده و بهمن دان، امیرمحمد زند، سپیده علایی، محمد الهی، مهدی میرحسینی و سیامک احصایی در آن بازی می‌کنند. داستان این فیلم از زمانی آغاز می‌شود که چند بنگاهدار به قتل می‌رسند. یک افسر آگاهی مسئول رسیدگی به این پرونده‌ها می‌شود و به سرنخی از حضور یک زن قاتل می‌رسد.
عوامل تولید این پروژه عبارتند از نویسنده: حسین شهابی، تصویربردار: اسماعیل آقاجانی، صدابردار: شهرام یوسف‌نیا، طراح صحنه و لباس: سپیده شریفی، طراح گریم: ابوالفضل رستمی، صداگذار: حمیدرضا غیاثی و آهنگساز: آرش ممدوح.

Fiona Liebe
26-01-2009, 14:33
«ضرغامي» مهمان برنامه «دوقدم مانده‌به‌صبح» مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، سيدعزت‌الله ضرغامي روز دوشنبه 21 بهمن ماه در برنامه تلويزيوني «دو قدم مانده به صبح» كه به‌طور زنده روي آنتن مي‌رود، حضور خواهد داشت.
بنابر اين گزارش، ضرغامي در اين برنامه از دستاوردهاي دوران مديريت خود در عرصه سينمايي (در سال‌هاي74، 75 و 76)سخن خواهد گفت.تمامي مديران سينمايي پس از انقلاب از سال 57 تا 87 از دوم تا 22 بهمن در برنامه دو قدم مانده به صبح از عملكرد و دستاوردهاي دوران مديريت خود مي‌گويند.
گزارش‌هاي ويژه مربوط به پيروزي باشكوه انقلاب و نماآهنگ‌هايي كه تصويرگر دوران انقلاب هستند، از جمله برنامه‌هايي هستند كه در سي‌امين سالگرد انقلاب اسلامي ايران در برنامه دو قدم مانده به صبح به آن پرداخته مي‌شود.
برنامه «دو قدم مانده به صبح» كاري از شبكه چهارم سيما با طراحي، كارگرداني و تهيه كنندگي «سعيد بشيري»، كارشناسي «فريدون جيراني» و اجراي «محمد صالح علا» است كه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:15 تا يك بامداد در بخش‌هاي مختلف فرهنگي هنري پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
29-01-2009, 02:30
مستند "سقوط 57" از شبکه سه پخش می‌شود

مستند "سقوط 57" به کارگردانی باربد طاهری 18 بهمن ساعت 10 صبح از شبکه سه روی آنتن می‌رود.
به گزارش خبرنگار مهر، طاهری این مستند را سال 1358 ساخت و در کنار محمود اسکویی فیلمبرداری آن را هم بر عهده داشت. "سقوط 57" تصویرگر حرکت انقلاب اسلامی ایران از سیزدهم شهریور (عید فطر) 1357 تا پیروزی انقلاب در 22 بهمن و در نهایت لاله‌کاری قبور شهدا پس از پیروزی انقلاب است.
باربد طاهری فیلم‌های "خداحافظ رفیق" به کارگردانی امیر نادری و "رگبار" به کارگردانی بهرام بیضایی را در کارنامه تهیه‌کنندگی خود دارد و مدیر فیلمبرداری "زیر پوست شب" بوده است.

Fiona Liebe
29-01-2009, 02:31
"همه بچه‌های من" از 23 بهمن روی آنتن می‌رودمجموعه تلویزیونی "همه بچه‌های من" به کارگردانی مرضیه برومند از 23 بهمن هر شب از شبکه یک پخش می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، با پایان تصویربرداری، تدوین این مجموعه را سهراب شاه‌محمدلو آغاز کرده‌است و به زودی مجموعه برای پخش آماده می‌شود و از 23 بهمن هر شب روی آنتن می‌رود."همه بچه‌های من" اولین مجموعه شبانه برومند است.
این مجموعه در 78 قسمت 20 دقیقه‌ای به سفارش گروه اجتماعی شبکه یک تولید می‌شود و همزمان با تصویربرداری تدوین هم می‌شود. "همه بچه‌های من" ماجراهای یک استاد دانشگاه را روایت می‌کند که معتمد و حلال مشکلات مردم و در محل زندگی خود با ماجراهای مختلفی رو به رو می‌شود.
در این مجموعه مهرانه مهین‌ترابی، آزیتا لاچینی، فریده دریامج، سوسن مقصودلو، سهیلا رضوی، نادیا دلدار گلچین، سحر جعفری جوزانی، محسن قاضی مرادی، رامین ناصرنصیر و امیرحسین صدیق بازی می‌کنند. "همه بچه‌های من" را برومند تهیه می‌کند و فیلمنامه هم به سرپرستی او نوشته شده است.
برومند مجموعه‌های "آرایشگاه زیبا"، "ماجراهای تا به ‌تا"، " کاراگاه شمسی و دستیارش مادام" و "کتابفروشی هدهد" را کارگردانی کرده است.
عوامل پروژه عبارتند از کارگردان تلویزیونی: مسعود فروتن، تصویربردار: مهدی مستوفی و امیر احمدپور، طراح نور: کاوه شامحمدلو، صدابردار: حسن زرفام و فرهاد امامی، طراح صحنه و لباس: میترا حامد، طراح گریم: مریم شکرایی، برنامه‌ریز: مهیار گودرزی، عکاس: مرتضی پورنجات و منشی صحنه: فهیمه کرمی.

Fiona Liebe
29-01-2009, 12:24
ساعت پخش برنامه‌های شبکه تهران تغییر کردبا توجه به پخش مجموعه مناسبتی "شب می‌گذرد" از 12 بهمن، ساعت پخش برنامه‌های شبکه تهران در این ایام تغییر می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه تلویزیونی "شب می‌گذرد" به کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی مهدی همایونفر از 12 بهمن ساعت 20:15 از شبکه تهران پخش و فردای آن روز ساعت 12:30 تکرار می‌شود.
در خلاصه داستان "شب می‌گذرد" آمده است: عنایتی یک مامور سختگیر ساواک ماموریت دارد در خانه معلمی شنود بگذارد. او در قالب یک مامور اداره برق وارد خانه می‌شود و ...
پرویز پورحسینی، مجید مظفری، فرخ نعمتی، مهدی پاکدل، بهناز جعفری، سیروس گرجستانی، کورش تهامی، شقایق دهقان و عمار تفتی در این مجموعه بازی می‌کنند.
سایر عوامل مجموعه "شب می‌گذرد" عبارتند از نویسنده: عباس نعمتی، تصویربردار: حمید احمدی، صدابردار: محمد شیوندی، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادایمانی، طراح گریم: محمد قومی، تدوینگر: نیما حسندوست و آهنگساز: اصغر توسلی.
پخش مجموعه "غیر محرمانه" به کارگردانی مسعود رسام و تهیه‌کنندگی امیر پروین‌حسینی که از 26 مهر آغاز شد از جمعه 18 بهمن از ساعت 23 به ساعت 19 تغییر می‌کند. یوسف تیموری، سحر ولدبیگی، فریبا نادری، فلور نظری و بهروز بقایی از بازیگران این مجموعه هستند.
همچنین مجموعه‌های "الکس سانتانا"، "معصومه" و "آرزوهای بزرگ طالب" در این ایام پخش نمی‌شود. سریال "هشدار کبری 11" شنبه‌ها ساعت 19 و تکرار آن پنج شنبه ساعت 19 پخش می‌شود. مجموعه "متشکرم" هم دوشنبه‌ها ساعت 19 روی آنتن می‌رود.
برنامه سینما پنج و تکرار فیلم سینمایی جمعه به علت تراکم برنامه‌ها در ایام دهه فجر پخش نمی‌شود. ویژه برنامه "جنگ آبی" از 11 بهمن ساعت 50/21 و از 12 بهمن ساعت 30/22 روی آنتن شبکه تهران می‌رود. همچنین مسابقه "باغ کتاب" از ساعت 50/19 تا 15/20 وبرنامه "مساجد انقلاب" تولید گروه معارف قبل از برنامه "تا نیایش" پخش می‌شود.
برنامه "خشت و آینه" نیز که کاری از گروه اجتماعی است از 13 بهمن یکشنبه‌ها، سه شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 19 و برنامه "سه دهه صلابت" تولید گروه سیاسی هر شب ساعت 05/22 روی آنتن می‌رود. این برنامه از شبکه‌های یک و جام جم هم پخش می‌شود.

Fiona Liebe
01-02-2009, 17:12
با محمدرضا ورزي كارگردان مجموعه «عمارت فرنگي»

عشق را در تاريخ جا گذاشته‌ام


علاقه خاصي به كارهاي تاريخي و اساسا تاريخ معاصر دارد. تا جايي كه اين دغدغه موجب شده است كه سريال‌هاي پدرخوانده و عمارت فرنگي را با توجه به اتفاقات اين دوران به تصوير بكشد. البته در كارنامه هنري‌اش فيلم‌هاي كريم‌خان زند و ابراهيم خليل‌الله را نيز به ثبت رسانده است.

محمدرضا ورزي علاوه بر كارگرداني، نويسنده و طراح صحنه خوبي هم نيز هست.

او اين روزها سريال عمارت فرنگي را به روي آنتن شبكه دو سيما دارد و به گفته خودش هنوز ناگفته‌هاي زيادي در عصر پهلوي وجود دارد كه بايد گفته و به تصوير كشيده شوند.

اولين آشنايي شما با تاريخ؟
وقتي خيلي بچه بودم، چشمم را عمل كردم و پدرم برايم كتابي خريد با نام ميرزاتقي‌خان اميركبير نوشته حسين مكي، پدرم اين كتاب را برايم آورد و گفت بخوان اما دو تا مشكل وجود داشت. اول اين‌كه يك چشم من بسته بود و بيشتر عكس‌هاي اين كتاب را نگاه مي‌كردم و دوم اين‌كه خواندن اين كتاب خيلي دشوار بود چرا كه به لحاظ نگارشي كتاب بسيار سنگيني بود. در نهايت پدرم اين كتاب را مي‌خواند و براي من توضيح مي‌داد. براي همين هم كم‌كم به تاريخ معاصر علاقه‌مند شدم. بعدها هم در مدرسه‌مان معلم تاريخي داشتيم كه بچه‌هاي كلاس را به دو گروه تقسيم مي‌كرد و از همه ما مي‌خواست كه بدون هيچ وسيله‌اي صفحه‌هاي كتاب تاريخمان را نمايش دهيم. از اين طريق هم به ما نمره مي‌داد و هم بين بچه‌ها رقابت ايجاد مي‌كرد. بشدت شيفته اين منتهي شدم و سعي كردم درباره تاريخ معاصر بيشتر بخوانم و بدانم، آن هم به شكل حرفه‌اي. و حالا قبل از اين كه كارگردان باشم، يك پژوهشگر هستم.
هيچ‌وقت از پدرتان سوال نكرديد كه چرا اين كتاب را براي شما خريد؟
پدرم علاقه‌مند به تاريخ و مايل بود كه من هم با تاريخ آشنا شوم، بخصوص قائم‌مقام فراهاني و اميركبير را هم بشدت دوست داشت بعدها فيلم قائم‌مقام فراهاني را ساختم و به پدرم تقديم كردم و اميركبير را هم به دليل اين‌كه سعيد نيك‌پور ساخته بود، ديگر نساختم، چون ديگر خيلي نمي‌توانستم كار تازه‌اي انجام دهم. سال‌ها بعد به خاطر حس نوستالوژي‌اي كه داشتم اين كتاب را چندين بار خواندم.
چه شد كه اين نگاه تاريخي را با خودتان به عرصه هنر آورديد؟
خيلي دلم مي‌خواهد كه نسل جديد ما با تاريخ و گذشته‌اش آشنا شود و در اين مورد حتي احساس وظيفه ‌مي‌كنم، براي همين هم تا حدي كه بضاعتم اجازه مي‌دهد اين كار را انجام مي‌دهم. فكر مي‌كنم رسانه تصويري امروز خيلي خوب مي‌تواند اين كار را انجام دهد و از اين طريق به نسل جديد اطلاع‌رساني كند. به هر حال در تاريخ معاصر ايران ناگفته‌هاي زيادي وجود دارد كه بايد به گونه‌اي روايت شوند.
به همه دغدغه‌هايي كه داشتيد به واسطه ساخت سريال‌هاي تاريخي رسيده‌ايد؟
طبيعتا خير، چرا كه دغدغه‌هاي ما هيچ‌گاه تمام نمي‌شوند. براي مثال مي‌شود از زواياي مختلف به عصر پهلوي نگاه كرد. البته به نظرم به تصوير كشيدن اين وقايع چندان مهم نيست. بيشتر تحليل آن مسائل مهم است كه بايد در محتواي آن اثر لحاظ شود. تاريخ اصلا خواندني نيست، بلكه بيشتر تحليلي است.
شما چطور به شخصيت‌هاي تاريخي نزديك مي‌شويد؟
در ابتدا سعي مي‌كنم كه شخصيت‌هاي كارم، محدود باشند و در عين حال تاثيرگذار. وقتي به يك شخصيت تاريخي نزديك مي‌شوم بايد فرصت و وقت كافي داشته باشم تا بتوانم درست شخصيت‌پردازي و حتي تحليل كنم. مثلا در عمارت فرنگي، محمدعلي فروغي را گذاشتم كه در جريان آن روزها، تاثير بسزايي داشته است. به هر حال من هر قدمي كه جلوتر مي‌روم مسووليتم سنگين‌تر مي‌شود. براي همين هم وقتي قصه‌اي را مي‌نويسم حتما چندين بار آن را بازنويسي مي‌كنم و از مشاورين كمك مي‌گيرم. براي مثال فيلمنامه ابراهيم خليل‌الله 12 بار بازنويسي شد.
چرا حتما در كارهايتان بايد هم كارگردان باشيد و هم نويسنده؟
چون دوست دارم خودم فيلمنامه‌هايم را بنويسم. تا به حال هم فيلمنامه‌هايم را به كس ديگري نسپرده‌ام، چون خاص خودم بوده‌اند. به هر حال نسبت به بعضي از مسائل حساس هستم و برايم مهم است.
با تحريف در بعضي از فيلمنامه‌هاي تاريخي چقدر موافق يا مخالف هستيد؟
بشدت با اين مساله مخالف هستم، چون دوست ندارم با اين كار مخاطبم را گول بزنم.
به عنوان يك كارگردان تاريخي‌ساز، چطور اعتماد مخاطبتان را به خود و كارتان جلب مي‌كنيد؟
در ارتباط با تاريخ معاصر من كتاب‌هايي را مي‌خرم و مي‌خوانم، اما ملاك پژوهشي برايم نيستند. من فقط مي‌خواهم نظر آن نويسنده را بدانم. اين كه مثلا محمود طلوعي يا خسرو معتضد نقطه‌‌نظراتشان چيست. ولي براي پژوهش بيشتر به اسناد رجوع مي‌كنم. در موسسه مطالعات تاريخ معاصر ايران اسناد مهمي وجود دارد كه در اين كار كمك بسيار خوبي براي من است.
براي ساخت سريال‌ عمارت فرنگي، تحقيقاتتان به چه شكل بود؟
سند اول من خاطرات حسين فردوست بود (ظهور و سقوط سلطنت پهلوي)‌ كه در اين خاطرات كدهايي وجود داشت كه به اين كدها در اسناد رجوع كردم و به چيزهاي تازه‌اي رسيدم. و يك سه‌جلدي به نام پهلوي‌ها به روايت اسناد كه در همين موسسه مطالعه كردم مثل دستخط هويدا خطاب به شاه مبني بر اين كه اشرف را با يك چمدان هروئين در يكي از فرودگاه‌هاي خارج از كشور دستگير كرده‌اند. خيلي‌ها ممكن است بگويند اين چيزها دروغ است اما واقعا وجود داشته و سند هم موجود است. به هر حال من هيچ وقت تنها به دانسته‌هاي خودم اكتفا نمي‌كنم و از ديگران هم كمك مي‌گيرم.
طرح ابتدايي عمارت فرنگي چطور به ذهنتان رسيد؟
خيلي دوست داشتم نسل امروز با دوران سلطنت رضاشاه آشنا شود و فكر مي‌كنم حداقل در حد بضاعت خودمان هم خوب توانسته‌ايم اين كار را بسازيم. مدير شبكه دو (آقاي فرجي)‌ خيلي مايل نبودند كه كار كش‌دار شود، مي‌گفتند ممكن است اين مساله به بدنه اصلي كار لطمه بزند و بايد در يك پيام مشخص و جمع‌ و جور حرفمان را بزنيم كه بسيار نظر درستي هم بود.
انتخاب بازيگران بر چه اساسي بود؟
انتخاب بازيگران براساس آشنايي من با آنها بود و براساس شبيه‌سازي است كه گريمور بايد انجام مي‌داد. ما در اين مجموعه همان‌طور كه مي‌بينيد، يك مثلث داريم كه نقش‌هاي اصلي كار را تشكيل مي‌دهند. (رضاشاه، اردشير ريپورتر و مدرس) كه فكر مي‌كنم كامل‌ترين مدرسي هم هست كه تا به حال ساخته شده است.
چطور به محمد مطيع براي نقش اردشير ريپورتر رسيديد؟
مدت‌ها بود كه دوست داشتم با ايشان كار كنم، آن هم به خاطر حسن نوستالژي كه نسبت به كارهاي ايشان داشتم. محمد مطيع در سوئد زندگي مي‌كرد و يك بار كه به ايران آمده بود، توانستم ايشان را پيدا و دعوتشان كنم سر صحنه سريال پدرخوانده البته محمد مطيع، در ابتدا هرگز قبول نمي‌كرد كه بازي كند و مي‌گفت؛ من مدت‌ها است كه ديگر با دنياي بازيگري خداحافظي كرده‌ام، به هر حلا افتخار دادند و دو‌باره هنرنمايي كردند.
چرا اسم ديكتاتور به عمارت فرنگي تغيير كرد؟
به پيشنهاد دكتر ميرباقري (معاون سيما)، ايشان گفتند كه اين اسم (ديكتاتور) يك مقدار قصه و داستان را براي مخاطب روشن مي‌كند و اين مساله درست نيست، چراكه مخاطب بايد خودش تصميم بگيرد و ما نبايد براي او تصميم‌ بگيريم و بايد به نظر او احترام بگذاريم. براي همين هم اسم اين سريال را تغيير داديم، چرا كه واقعا اين سريال خيلي بي‌طرفانه ساخته شده است و اين خود مخاطب است كه بايد نتيجه‌گيري كند، اما در عين حال انقلاب اسلامي اين ويژگي را دارد كه خيلي واقع‌بينانه به مسائل عصر پهلوي بپردازد.
آقاي ورزي در نهايت مي‌خواستيد با ساخت اين سريال به مخاطبانتان چه بگوييد؟
مي‌خواستم بگويم دوران سلطنت رضاشاه براي نسل جوان خيلي قابل بررسي و تامل است و بايد واقع‌بينانه به عصر پهلوي نگاه كرد. بايد از شرايط و اشتباه‌هاي اين دوران عبرت گرفت براي اين‌كه آينده را درست‌تر و با علم بيشتر بسازيم و پيش ببريم.
مي‌شود گفت ‌عمارت فرنگي چند قدم جلوتر از پدرخوانده است؟
بله. به جرات مي‌توانم بگويم حتي 10 قدم جلوتر است. چون براي اين كار خيلي بيشتر از پدرخوانده وقت صرف شده است و همه چيز شكل حرفه‌‌اي دارد.
در تاريخ چه چيزي را جا گذاشته‌ايد؟
يك عشق گمشده، عشق به خانه‌هاي كاهگلي، ‌طاقچه، گل‌هاي لاله عباسي و...
كار بعدي شما؟
شايد قصه زندگي ثريا (همسر محمدرضا پهلوي) را بسازم.
باز هم يك كار تاريخي؟
بله. چون احساس مي‌كنم در اين ژانر مفيدتر هستم و دارم به يك نگاه تخصصي نزديك مي‌شوم.

Fiona Liebe
02-02-2009, 13:21
تله فيلم «من، تو، او» جمعه روي آنتن شبكه تهران

به گزارش خبرگزاري فارس،‌ ماجراي اين فيلم تلويزيوني بين يك زن و شوهر و زن تنهايي كه در واحد كناريشان زندگي مي‌كند، اتفاق مي‌افتد و حوادثي كه پيش مي‌آيد، باعث مي‌شود هركدام قضاوت نادرستي نسبت به ماجرا داشته باشند، اما روايت ماجرا از ديد مرد، زن و زن همسايه در هر كدام از اپيزودها، شكل ديگري به آن مي‌دهد و مي‌بينيم كه همه چيز خلاف قضاوت ماست و حق با راوي آن اپيزود است؛ اما در اپيزود آخر شخصيت اصلي داستان يعني زن همسايه معرفي و حقايق بيشتري معلوم مي‌شود كه كمك مي‌كند به قضاوت بهتري دست يابيم.
شخصيت اصلي اپيزود اول يعني اپيزود «من»، «زهره فكور صبور» است كه او را به اسم ندا مي‌شناسيم. اپيزود بعدي يعني «تو» قصه را از ديد بهزاد، همسر او و با بازي «فرهاد جم» روايت مي‌كند. «رزيتا غفاري» را هم در اپيزود آخر يعني «او» و در نقش محبوبه زن همسايه مي‌بينيم.
من ،تو، او 31 شهريور در تهران كليد خورد و تصوير برداري آن تا 18 مهر ادامه داشت.
نويسنده و كارگردان اين تله فيلم «محمدصادق پروين آشتياني» است و تهيه كنندگي آن را هم «زهرا بنيانيان» بر عهده دارد.
ساير عوامل تله فيلم «من، تو، او» عبارتند از: عوامل: مسعود دليري(مجري طرح)، محمد رضا دلشاد(مدير تصوير برداري)، محمد عليزاده(صدابردار)، ناهيد طلوع(طراح صحنه، لباس وگريم)، سعيد ذهني(ساخت موسيقي) آرش زاهدي(تدوين).

Fiona Liebe
11-02-2009, 19:47
سريال تلويزيوني «آواز چيكا» از شبكه سه پخش مي‌شود


به گزارش خبرگزاري فارس، مجموعه تلويزيوني «آواز چيكا» شنبه‌ها، دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 20:00 از شبكه سه سيما به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش، به مناسبت سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي سريال ده قسمتي آواز چيكا به مدت 350 دقيقه در سيماي مركز گيلان توليد و آماده پخش از شبكه 3 سيماي جمهوري اسلامي شد.
نصر پور مدير كل صدا و سيماي مركز گيلان در مورد ساخت اين سريال گفت: از مهر ماه سال جاري پيش توليد كار شروع و به مدت دو ماه و ده روز تصويربرداري آن در شهرهاي رشت، انزلي، جنگل‌هاي ماسوله، روستاهاي اطراف شهرهاي كوچصفهان، سنگر و سراوان به طول انجاميد. از ويژگي‌هاي خاص توليد اين سريال مونتاژ و صداگذاري همزمان آن بود كه خوشبختانه به دقت و سرعت انجام گرفت.
وي افزود: نقش مردم گيلان در پيشبرد انقلاب و جايگاه گيلان در پناه دادن به بسياري از شخصيت‌هاي اصلي و رهبران ممتاز انقلاب اسلامي دستمايه ساخت آواز چيكاست. (چيكا نام پرنده‌اي زيبا و خوش آواز است كه در لهجه گيلكي با آن سرخه دمي نيز مي‌گويند).
اين سريال با داستاني از عليرضا مهربان به كارگرداني محمد رضا معيني و تهيه كنندگي عفت صوفي ساخته شده است.
بازيگراني نظير مجيد پتكي، محمد علي فرمند، حسين توشه،‌ امير بدرطالعي، مينا نوروزي‌فر، وحيد محبوب بشري، رضا عباسي، جمشيد مسعود زادگان، فريده دريا مج، فاطمه حبيب محمدي، رضا فتوت خواه، پارميدا مشتاقي، اصغر كهن قنبريان، شهرام حمدوي، مهدي طاهرپور، مهدي مخبري، نسيم جمالي، محمد هندي، نيلوفر پور مهدي، علي حاج علي عسكري و شيما سليمي.

Fiona Liebe
12-02-2009, 02:42
"چراغ روشن چراغ خاموش" اربعین از شبکه تهران پخش می‌شودفیلم تلویزیونی "چراغ روشن چراغ خاموش" ساخته حسین تبریزی دوشنبه 28 بهمن به مناسبت اربعین روی آنتن شبکه تهران می‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، فیلمنامه این فیلم را در ژانر پلیسی اجتماعی بابک کایدان نوشته و روایتگر بخشی از زندگی چند مرد جوان است که هر کدام از آنها به نحوی با وقایع داستان پیوند می‌خورند و محوریت موضوع به ایام محرم و اربعین حسینی برمی‌گردد. مضمون فیلمنامه تأثیر ایمان و اعتقاد و ایام سوگواری اباعبدالله (ع) در تحول جوانان است.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/02/428067_orig.jpg

دریامج و ملکی در نمایی از "چراغ روشن چراغ خاموش"
فیلم 90 دقیقه‌ای "چراغ روشن چراغ خاموش" به تهیه‌کنندگی سعید منتظرالمهدی ساخته شده و سیاوش طهمورث، کیهان ملکی، رامتین خداپناهی، مهدی امینی‌خواه، محمود مقامی، کاظم افرندنیا، فریده دریامج، فرحناز منافی‌ظاهر، الیکا عبدالرزاقی و پروین ملکی در آن بازی می‌کنند.
عوامل پروژه عبارتند از رضا نظری‌نیا صدابردار، هوشنگ غفوری تصویربردار، اشکان عسگری طراح گریم، سیدحسین عالی‌نژاد طراح صحنه و لباس، بهارک فرامرزی دستیار کارگردان، حامد رضی تدوینگر، محمدمهدی گورنگی آهنگساز و سعید علیجانی مدیر تولید.

Fiona Liebe
18-02-2009, 22:24
مجموعه تلويزيوني «قاب‌هاي خالي» روي آنتن شبكه دو


به گزارش خبرگزاري فارس، سريال داستاني «قاب‌هاي خالي» كه تهيه كنندگي آن را ايوب دانشور و مرتضي احمدي هرندي برعهده داشته‌اند، از جمعه دوم اسفندماه جاري ساعت 21:00 روي آنتن شبكه دو سيما خواهد رفت.
بنابراين گزارش، مجموعه داستاني «قاب‌هاي خالي» در 15 قسمت 45 دقيقه‌اي در شبكه جهاني سحر تهيه شده و داستان آن، روايتگر خلاء‌هايي است كه در زندگي فردي و اجتماعي سه نسل از زنان سرزمين ما سرك مي‌كشد.
«مارال» 25 ساله و فارغ التحصيل رشته نمايش، به همراه نامزدش فريدون درگير و دار روي صحنه بردن يك تئاتر جديد است، اما رابطه عاطفي او و فريدون با ورود زني به نام نازنين، دچار خلل مي‌شود.
با بيماري سولماز مادر بزرگ سالخورده مارال كه سينه‌اش گنجينه‌اي از خاطرات تلخ و شيرين و زندگي‌اي پر فراز و نشيب است، مارال به گذراندن وقت بيشتري با مادربزرگ و مرور خاطره‌هاي او سوق داده مي‌شود.
داريوش ارجمند، ناصر هاشمي، نيكو خردمند، سميرا سياح، آتش تقي پور، شمسي فضل اللهي، محمود مقامي، مجيد حاجي‌زاده و مهدي اميني‌خواه از جمله بازيگران اين مجموعه داستاني هستند كه در كنار تارا سليماني، حوريه اميري، صادق توكلي، شهرزاد كمال‌زاده، اكبر مولايي، فرشته مصطفايي، ساقي زينتي، ولي اويسي، باران زماني، رضا ميرمعنوي، ساناز كمالوند، نسيم ناطقيان و نسرين دولت همچنين ترلان پروانه كه به عنوان بازيگر خردسال اين مجموعه را همراهي كرده، به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

Fiona Liebe
21-02-2009, 11:53
http://media.farsnews.com/Media/8709/Images/jpg/A0565/A0565098.jpg
جعفري‌نژاد: «شيخ‌بهايي» شاخص‌ترين سريال در حال پخش است

«شهرام جعفري‌نژاد» درگفت‌و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس،در مورد سريال«شيخ‌بهايي»گفت: يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين سريال، پرداختن به رابطه شيعيان ايران و لبنان است و نشان مي‌دهد كه اين رابطه از زمان «شيخ‌بهايي» يعني چيزي حدود 400 تا 500 سال قبل تا به امروز ادامه دارد.
وي تصريح كرد: فيلمبرداري و انتخاب لوكيشن يكي از بهترين انتخاب‌هايي‌است كه مي‌توانسته براي ساخت چنين سريالي صورت بگيرد.
جعفري‌نژاد در مورد كارگرداني سريال افزود: شهرام اسدي مثل هميشه عالي كاركرده و «شيخ بهايي» شاخصه يك اثر ملي را در خود دارد و از نظر زيبايي‌شناختي «شيخ‌بهايي» سريال ماندگاري است و در ميان سريال‌هاي در حال پخش تلويزيون، شاخص‌ترين سريال محسوب مي‌شود.
اين منتقد و صاحب امتياز مجله «صنعت سينما» گفت: يكي از ويژگي‌هاي مجموعه، بازي‌هاي آن است به طوري كه مي‌توان گفت بخشي از خوش ساختي سريال در بازي‌هاي روان بازيگران (بخصوص زنده‌ياد خسروشكيبايي) نمود داشته است. در مجموع سريال از بازي‌هاي روان، فيلمبرداري و انتخاب لوكيشن خوبي برخوردار است. همچنين از نكات مثبت سريال موسيقي بي‌نظير مجيد انتظامي است كه همراه سريال است و تاثيرگذاري زيادي دارد.
وي گفت: در سريال‌هاي اينچنين معمولا قسمت‌هاي اول ويترين كار است و جذب مخاطب مي‌كند و گروه تمام تلاش‌شان را انجام مي‌دهند تا كار شروع خوبي داشته باشد و در ميانه راه شايد كار دچار افت بشود كه اين قضيه در مورد اين سريال هم رخ داده كه اميدوارم در ادامه «شيخ بهايي» دوباره اوج بگيرد و پاياني عالي داشته باشد.

Fiona Liebe
22-02-2009, 00:05
برخلاف آنچه که پیشتر شایعه شده بود که سیزن پنجم سریال افسران پلیس دیگه پخش نمی شود.امشب شاهد پخش سیزن پنجم این مجموعه پلیسی بودیم .این سریال ایتالیایی که از پربیننده ترین سریالهای پلیسی خارجی سیما می باشد چند سالی است که از شبکه دوم سیما بروی آنتن می رود و طرفداران زیادی رو پیدا کرده است.تابحال هفت سیزن از این مجموعه در ایتالیا ساخته و بروی آنتن رفته است.

Fiona Liebe
01-03-2009, 12:57
"والو" فردا از شبکه دو پخش می‌شود


فیلم سینمایی "والو" به کارگردانی کایا جوریکالا دوشنبه 12 اسفند ساعت 20:45 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، در این فیلم 84 دقیقه‌ای محصول 2005 فنلاند، سوئد و نروژ، جونی کیوسما، ویلی جارونین، سارا ـ ماریا جونتونن و آلینا ساکو بازی کرده‌اند. مارکو فلینک فیلمنامه فیلم "والو" را بر اساس خاطرات الکسانتری آهولا ـ والو نوشت.
در خلاصه داستان این درام تاریخی آمده است: "والو" پسری است که به علت شرکت پدرش در شورش‌های علیه حکومت استبدادی تزار روسیه به همراه خانواده‌اش به دهکده‌ای دور تبعید می‌شود. پدر او به همراه بقیه افرادی که از سطح پائینی از حقوق اجتماعی برخوردارند برای احقاق این حقوق دست به تظاهرات زده و سرکوب شده بودند...

Fiona Liebe
02-03-2009, 01:47
"کرانه‌های امید" از شبکه دو پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "کرانه‌های امید" به جای "والو" روز دوشنبه 12 اسفند ساعت 20:50 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "کرانه‌های امید" به کارگردانی سیدمجتبی اسدی‌پور و تهیه‌کنندگی مصطفی منتظری از تولیدات مرکز کیش است و کیوان محمودنژاد و عبدالرضا زهره کرمانی نقش‌های اصلی آن را بازی می‌کنند.
در خلاصه داستان "کرانه‌های امید" آمده است: یک کشتی یونانی بسیار بزرگ در خلیج فارس دچار سانحه شده و قرار می‌شود یک شرکت ایرانی آن را تعمیر کند. مسئول پروژه به دلیل بیماری دخترش مجبور می‌شود بندر را ترک کند و راهی تهران شود. در غیاب او همکار جوانش مسئولیت پرونده را به عهده می‌گیرد...

Fiona Liebe
05-03-2009, 12:17
مستند "پرده آخر" امروز از شبکه چهار پخش می‌شود


فیلم مستند "پرده آخر" به کارگردانی آزاده بیزارگیتی درباره فیلم واروژ کریم‌مسیحی امروز پنجشنبه ساعت 21:15 روی آنتن شبکه چهار می‌رود. بیزارگیتی درباره این فیلم به خبرنگار مهر گفت: این مستند 42 دقیقه‌ای درباره فیلم ماندگار "پرده آخر" ساخته واروژ کریم‌مسیحی است. حدود 17 سال از ساخت این فیلم می گذرد و من همیشه علاقه داشتم درباره آن کاری انجام دهم، زیرا از جمله فیلم‌هایی است که در تمام بخش‌ها موفق بوده است.
وی افزود: آقای کریم‌مسیحی به دلیل اینکه اهل مصاحبه نیستند، در این فیلم نیز با ما صحبت نکردند، اما ما از حضور ماهایا پطروسیان، حسین محجوب، غلامحسین لطفی و نیکو خردمند بازیگران فیلم همین طور پرویز آبنار صدابردار، علی‌اصغر رفیعی‌جم فیلمبردار، مجید مدرسی تهیه‌کننده، مهدی دادگو مجری طرح و مسعود ولدبیگی طراح گریم استفاده کردیم.
این کارگردان جوان سینما در ادامه بیان کرد: بیشتر بخش‌های فنی "پرده آخر" در جشنواره فجر سال 1369 نامزد دریافت جایزه بودند و برنده هم شدند. تماشاگر با شنیدن نظرات آنها با نوع کارگردانی کریم‌مسیحی بیشتر آشنا می‌شود.
وی ادامه داد: کریم مسیحی همیشه به متن‌های نمایشی بزرگانی چون شکسپر توجه ویژه دارد. ما در مستند "پرده آخر" سعی کرده‌ایم این مسئله را نیز مورد توجه قرار دهیم. در این مستند سعی شده لایه‌های پنهان فیلم کریم‌مسیحی به تصویر کشیده شود.

بیزارگیتی در پایان گفت: ما عکس‌های پشت صحنه "پرده آخر" را از طریق میترا محاسنی عکاس فیلم تهیه و از آنها استفاده کرده‌ایم و در بخش‌هایی نیز به مطالب و نقدهای منتشر شده درباره فیلم پرداخته‌ایم.
از عوامل تولید مستند "پرده آخر" می‌توان به راوی: مرتضی ضرابی و مائده طهماسبی، تصویربردار و تدوینگر: بابک بهداد و تهیه‌کننده: ناهید دل‌آگاه اشاره کرد.

"پرده آخر" کریم مسیحی داستان تاج الملوک و کامران میرزا تنها بازماندگان دودمان رفیع‌الملک است که‌ برای تصاحب مجدد خانه موروثی خانواده که پس از مرگ برادرشان حسام میرزا به همسرش فروغ الزمان به ارث رسیده، دست به توطئه می‌زنند و ...

فریماه فرجامی، داریوش ارجمند، سعید پورصمیمی، جمشید هاشم‌پور، مرتضی ضرابی و غلامحسین لطفی دیگر بازیگران این فیلم هستند که سال 1369 در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در 15 رشته نامزد دریافت جایزه بود و برنده 9 سیمرغ بلورین شد.

Fiona Liebe
07-03-2009, 20:11
نمايش فيلم مستند «قاتلين سرخ» از شبكه اول سيما


به گزارش خبرگزاري فارس، اولين قسمت مجموعه مستند «قاتلين سرخ» امشب -شنبه 17 اسفند- ساعت20 (8 شب) از شبكه اول سيما به نمايش در مي‌آيد. دومين قسمت آن نيز در روز چهارشنبه 21 اسفند ساعت 20 از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.
بنابراين گزارش، اين فيلم از مجموعه آبزيان خليج فارس است كه به بررسي پديده بلوم جلبكي در آبهاي خليج فارس مي‌پردازد. از اول مهرماه 87 بلوم پلانكتوني كه منجر به پديده كشند سرخ (Red Tid) شده بود، آبهاي استان هرمزگان را فرا گرفت و در دي ماه به آبهاي استان بوشهر رسيد و همچنان در حال پيشروي به سوي سواحل استان خوزستان است. با وقوع اين حادثه، خسارتهاي فراواني به محيط زيست دريايي وارد شد و ميزان قابل توجهي از آبزيان از بين رفته‌اند. سواحل كشورهاي حاشيه خليج فارس نيز درگير اين پديده شده و تنها طي دوم ماه در سواحل امارات بين 400 تا 600 تن از انواع آبزيان نابود شده‌اند.
علي عبدي پور، نويسنده و كارگردان و مجري طرح اين مجموعه اعلام داشت: از اوايل پاييز براي تصوير‌برداري زير آب به خليج فارس رفتيم ولي با مشكل شكوفايي جلبك‌ها مواجه شديم. از آنجا كه اين پديده براي اولين بار در آبهاي ايران به وقوع پيوسته و اكوسيستم دريايي خليج فارس را كاملا تحت تاثير مخرب خود قرار داده است، با نظر مدير گروه دانش شبكه اول، دو بخش از اين مجموعه را به اين پديده اختصاص داديم. براي تصوير‌برداري به جزيره قشم، هنگام، خارگ، خارگو، كيش، هرمز و ... سفر كرديم و با اينكه از نظر شرايط جوي مانند طوفانهاي دريايي، سرماي زمستان و ... با دشواري‌هايي مواجه شديم، اما با همكاري گروه توليد توانستيم تصاوير زير آب منحصر به فردي تهيه كنيم.

Fiona Liebe
07-03-2009, 20:12
مستند «شوك» روزهاي پاياني هفته روي آنتن شبكه سه


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، بخش دوم مستند «شوك» قرار بود با موضوع اعتياد در سه روز پاياني هفته‌ گذشته ساعت 19 پخش شود كه به دليل نامناسب بودن زمان پخش، به تعويق افتاد و در سه روز پاياني هفته (20، 21 و 22) به ترتيب در ساعات 23، 22:20 و 23 از شبكه سه سيما پخش خواهد شد.
اردلان شجاع كاوه، حامد كميلي، رامين راستاد و پويا اميني از جمله هنرمندان حاضر در سري دوم از مستند تلويزيوني شوك هستند.
نوع پردازش مقوله اعتياد در مستند شوك كاملا متفاوت از ديگر كارهايي است كه در اين مورد ساخته شده و تمام تلاش عوامل سازنده مستند شوك اين بوده و هست كه اين برنامه بر اساس مصداق‌هاي واقعي ساخته شود و بتواند در مسير ريشه كن كردن مفاسد و معضلات اجتماعي قدم‌هاي موثري بردارد.
فرشاد شكيبي، بهراد صاحبقراني و مهرداد متولي به عناون كارگردانان و محمد صادق زماني مديريت توليد مستند شوك را برعهده دارد.

Fiona Liebe
08-03-2009, 13:05
"چشم‌های تقریباً نگران" امروز روی آنتن شبکه تهران می‌رود


فیلم تلویزیونی "چشم‌های تقریباً نگران" به نویسندگی و کارگردانی سیدسجاد آوینی امروز 18 اسفند ساعت 22:30 در قالب برنامه سینما پنج از شبکه تهران پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم با نام قبلی "شهروند درجه یک" به تهیه‌کنندگی کیومرث پوراحمد تهیه شده و فرهاد آئیش، امید روحانی، محمد عباسی، سیمون سیمونیان، رویا جاویدنیا، فلورا مرادی، مهدی احمدی، مارال خلیلی و پرستو مدانلو بازی کردند.
فیلم تلویزیونی "چشم‌های تقریباً نگران" درباره زندگی کامران، کارمند اداره بیمه است. بعد از مدتی همسر و پسرش فربد عازم ترکیه می‌شوند و کامران با دخترش فریبا تنها می‌ماند، اما متوجه می‌شود که آنها به او دروغ گفتند و ...
عوامل این پروژه عبارتند از تصویربردار: مرتضی هدایی، صدابردار: مهرداد دادگری، مجری طرح: داریوش بابائیان، مدیر تولید: مهدی احمدی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: افشین رضایی، عکس: پوریا پورابراهیم، تدوین و صداگذاری: حامد رضی و موسیقی: فردین خلعتبری.

Fiona Liebe
10-03-2009, 14:03
"آخرین سرقت" از شبکه سه پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "آخرین سرقت" 25 اسفند ساعت 11 به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) از شبکه سه روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین حقیقی محصول مرکز سیمافیلم است. در فیلم "آخرین سرقت" محمد کاسبی، ابوالفضل پورعرب، نسرین مقانلو، رضا آشتیانی و بابک حمیدیان به ایفای نقش پرداختند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: امیر پس از آزادی از زندان قصد دارد اموال دزدیده شده را به صاحبان اصلی برگرداند. در این بین با زنی به نام حمیرا آشنا می‌شود و با کمک او اموال مسروقه را به دست مالباختگان می‌رساند و ...
عوامل تولید "آخرین سرقت" عبارتند از مدیر تصویربرداری: جواد صفا، صدابردار: جعفر علیان، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: یعقوب غفاری، طراحی گریم: مرتضی ضرابی، طراح لباس و صحنه: علی‌اکبر فداکار، مدیر تولید: محمود خسروی و مجری طرح: علی غفاری.

Fiona Liebe
10-03-2009, 14:09
تله‌تئاتر «روژانو» از شبكه چهار پخش مي‌شود


به گزارش خبرنگار فارس، ضبط تئاتر تلويزيوني «روژانو» در گروه فيلم و نمايش شبكه چهار به پايان رسيده است و به گفته حامدي‌خواه در حال حاضر كار موسيقي اين تله‌تئاتر انجام مي‌شود.
بنابر اين گزارش، «روژانو» ماجراي زندگي زني را روايت مي‌كند كه همسرش سال‌ها مفقودالاثر است. او به شكل تصادفي تصوير همسرش را در تلويزيون مي‌بيند‌ ‌و براي يافتن همسر مفقود شده‌اش راهي كردستان عراق مي‌شود. وي پس از تلاش‌هاي بسيار موفق به يافتن شوهرش مي‌شود ولي...
در اين نمايش محمد حاتمي، پرستو گلستاني، كيميا مكاري و آذر رجبي بازي مي‌كنند. اين نمايشنامه تاكنون توسط دو كارگردان متفاوت در صحنه‌هاي نمايش كارگرداني شده و علاوه بر مهدي مكاري، آخرين بار «چيستا يثربي» آن را براي جشنواره تئاتر دفاع مقدس با بازي محمد حاتمي و افسانه ماهيان كارگرداني كرده بود.
ساير عوامل اين تله تئاتر عبارتند از تهيه كننده غلامرضا حامدي‌خواه، نويسنده چيستا يثربي، مجري طرح حامد حامدي‌خواه، كارگردان هنري مهدي مكاري بوده، همچنين صدا بردار اين تله‌تئاتر را ابراهيم جباري عهده‌دار است و از ديگر عوامل مي‌توان به موسيقي محمدامير استيري، منشي صحنه زهره عابدي، تصويربرداران محمد خياطان، محمود نوروزي، جلال طالبي، طراح نور مجيد گلزاريان و طراح صحنه و لباس رضا مهديزاده اشاره كرد.
بر اساس اين خبر، نام كامل اين نمايش «آيا تا به حال عاشق شده‌اي روژانو» است. كارگردان تلويزيوني تله‌تئاتر بر عهده بيژن صمصامي است. اين تئاتر تلويزيوني قرار است با تكميل كار صداگذاري، 25 اسفند ماه همزمان با سالگرد بمباران شيميايي حلبچه توسط ارتش بعث عراق از شبكه چهارم پخش شود.

Fiona Liebe
12-03-2009, 12:27
خوابگرد" امشب از شبکه تهران پخش می‌شود


با آماده شدن بخش‌هایی از فیلم مستند "خوابگرد" به کارگردانی بهروز افخمی این فیلم هر شب به مدت 30 دقیقه روی آنتن شبکه تهران می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، تاکنون 30 ساعت از این مستند به شبکه تهران تحویل داده شده و تصویربرداری همچنان در نقاط مختلف تهران ادامه دارد. مستند 90 ساعته "خوابگرد" ترکیبی از تصاویر و موسیقی است و تاریخ تهران، جذابیت‌های گردشگری، ساخت و سازها و طبیعت آن را به مخاطب معرفی می‌کند.
ساخت این مستند از آبان پیش آغاز شد و تا تابستان آینده ادامه دارد. "خوابگرد" از امروز پنجشنبه هر شب به مدت 30 دقیقه از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. قرار است این مستند از شبکه جام‌‌جم هم پخش شود. "خوابگرد" با سرمایه‌گذاری موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تولید می‌شود.
بهروز افخمی کارگردان فیلم‌های سینمایی "عروس"، "روز شیطان"، "شوکران" و"تختی" است و این روزها فیلم سینمایی "سن پترزبورگ" به تهیه‌کنندگی حمید اعتباریان را کارگردانی می‌کند.

Fiona Liebe
12-03-2009, 17:20
مستند "راستان" روی آنتن شبکه چهار می‌رود


فیلم مستند "راستان" به کارگردانی یوسف نیک‌فام که درباره فیلم سینمایی "در مسیر تندباد" است، امشب ساعت 21:15 از شبکه چهار پخش می‌شود. نیک‌فام درباره مستند "راستان" از مجموعه "یک فیلم، یک تجربه" به خبرنگار مهر گفت: "در مسیر تندباد" سومین فیلم مسعود جعفری جوزانی است که قصه آن در شیراز می‌گذرد. این فیلم با توجه به امکانات و شرایط سینمای ایران در سال 67 اثری فاخر و قابل توجه است. "در مسیر تندباد" یک فیلم پر از شخصیت با قصه‌های فرعی است و در جشنواره فجر همان سال جوایزی نیز دریافت کرد.

وی درباره ساخت مستند "راستان" افزود: در این مستند 46 دقیقه‌ای با جعفری جوزانی نویسنده و کارگردان "در مسیر تندباد" همچنین با تعدادی از بازیگران فیلم شامل حمید جبلی، مجید مظفری، فردوس کاویانی و تورج زاهدی گفتگو کرده‌ایم.
نیک‌فام ادامه داد: همچنین تورج منصوری مدیر فیلمبرداری، هارون یشایایی تهیه‌کننده، فریدون شهبازیان آهنگساز، حسین ملکی عکاس و جواد طوسی منتقد سینما درباره "در مسیر تندباد" صحبت کرده‌اند و از عکس‌های صحنه و پشت صحنه و آرشیو این فیلم نیز استفاده شده است.
از عوامل تولید مستند "راستان" می‌توان به نویسنده: یوسف نیک‌فام، تصویربردار: محمدرضا جهان‌پناه، تدوین صدا و تصویر: فاطمه صادقی‌زاده، مدیر تولید: لیلا خوانساری و تهیه‌کننده: ناهید دل‌آگاه اشاره کرد.
داستان "در مسیر تندباد" در جنگ دوم جهانی و هنگام اشغال ایران از سوی ارتش متفقین روی می‌دهد. دکتر راستان برای مداوای شوهر خواهر خود به ایل قشقایی می‌رود و ... عزت‌اله انتظامی، اصغر همت، شهلا ریاحی، فرزانه کابلی، منوچهر آذری از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

فیلم‌های "پشت آتش سبز"، "کافه ترانزیت"، "در زیر زمین خانه کسی است"، "به رنگ آسمان"، "برد شیر"، "یادی از یادگار"، "قصه‌های بازار"، "آن سوی آتش"، "پرده آخر"، "در مسیر تندباد" و "بوم ماندگار" از مجموعه "یک فیلم یک تجربه" به ترتیب سوم تا 13 فرودرین از شبکه چهار پخش می‌شود.

Fiona Liebe
14-03-2009, 15:20
از ساخت برنامه‌هايي نظير «شوك» حمايت مي‌كنيم


«فرزين رحيم نظري» مشاور دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: از رئيس سازمان صدا و سيما و مدير شبكه سه سيما براي توليد مجموعه مستند «شوك» قدرداني مي‌كنم و معتقدم چنين برنامه اي آگاهي مردم را در حوزه اعتياد و شناسايي معتادان زياد مي‌كند و خانواده هاي درگير بهتر مي توانند چنين مشكلاتي را شناخته و آن را رفع كنند.
وي افزود: چنين برنامه‌هايي كمك حال ستاد مبارزه با مواد مخدر است و ما از هر برنامه‌اي كه در اين زمينه توليد شود، حمايت مي‌كنيم و به‌نظر من هر قدر در اين حوزه برنامه ساخته شود باز هم كم است، چون چنين برنامه‌هايي حالت پيشگيرانه دارند و پيشگيري همواره بهتر از درمان است.
وي تصريح كرد: در اين ميان برنامه‌هاي فرهنگي از تاثيرگذاري بيشتري برخوردارند و بهتر است براي آگاهي جامعه 70 ميليوني خود از چنين برنامه‌هايي استفاده كنيم. سهم رسانه‌ها به ويژه رسانه ملي بيشتر است، چون در خانه هاي مردم نفوذ دارد و به آن دسترسي دارند.
رحيم نظري ادامه داد: مستند شوك هم كه فرم خاص و جديدي دارد و ما از همان ابتدا كه مستند شوك با موضوع عرفان هاي دروغين ساخته شد، از دوستانمان در شبكه 3 خواستيم تا اين برنامه را با موضوع اعتياد نيز بسازند و تا جايي هم كه امكان داشت كار ساخت آن را تسهيل كرديم.
وي در ادامه سخنان خود اظهار داشت: واكنش مثبت مردم به اين برنامه نيز نشان مي دهد كه جا دارد تا 20 الي 30 قسمت اين برنامه به اعتياد اختصاص داده شود. ما هم در اين زمينه از برنامه سازان حمايت مي كنيم و دست آنها را به گرمي مي‌فشاريم.

Fiona Liebe
04-04-2009, 19:08
دو مجموعه خارجی از شبکه تهران پخش می‌شود


مجموعه‌های تلویزیونی "پشت برج سفید" محصول کره و "رز و ول" تولید فرانسه به زودی روی آنتن شبکه تهران می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه "پشت برج سفید" در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای پخش می‌شود. این مجموعه داستان زندگی تعدادی پزشک است که در بیمارستانی وابسته به دانشگاه کار می‌کنند و ...

مجموعه پلیسی "رز و ول" درباره دو پلیس به نام‌های رز و ول است که هر دو به مدت پنج سال در بخش جنایی همکار و دوست خانوادگی هستند و با پلیس‌های بخش‌های دیگر همکاری مستقیم دارند و ...
زمان پخش برنامه سینما پنج از روزهای یکشنبه به شنبه تغییر یافت. همچنین مجموعه "هشدار کبری" به جای روزهای شنبه، یکشنبه روی آنتن می‌رود.

Fiona Liebe
04-04-2009, 19:10
"سایه" دوشنبه از شبکه دو پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "سایه" به کارگردانی بیژن شکرریز دوشنبه 17 فروردین ساعت 20:50 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "سایه" با نام قبلی "ققنوس" روایت زنی به نام شیرین است که پس از درگیری با شوهرش و پیامدهای آن در چالشی سخت قرار گیرد. او تصمیم می‌گیرد برای آرامش درونی خود کاری کند، اما این کار برای زنی با بیماری روحی روانی مناسب نیست.

حمیدرضا پگاه، آتنه فقیه‌نصیری، رامتین خداپناهی، علیرضا اناری، فاطمه درستکار، بهادر سپهریان و بهادر ابراهیمی بازیگران و محسن شایان‌فر تهیه‌کننده و مجری طرح این فیلم تلویزیونی هستند.
از دیگر عوامل "سایه" می‌توان به رویا محقق نویسنده، رضا مطهری تدوینگر، رضا ابوفاضلی سرپرست گروه کارگردانی، مجید امانی‌زاده مدیرتولید، فرهاد مافی مدیر تصویربرداری، دلارام ششوان طراح صحنه و لباس، سعید محمدی‌مطلق ساخت موسیقی، شهران متولی‌باشی صدابردار و فاطمه سنجرانی طراح گریم اشاره کرد.

Fiona Liebe
04-04-2009, 19:11
"جنگجوی سایه" کوروساوا روی آنتن شبکه تهران می‌رود


فیلم سینمایی "جنگجوی سایه" به کارگردانی آکی‌را کوروساوا امشب ساعت 21:40 از شبکه تهران پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم با نام اصلی "کاگه موشا" سال 1980 با نقش‌آفرینی تاتسویا ناکادایی، تسوتومو یامازاکی، کنیچی هاگی‌وارا، کوهتا یویی و هیدجی اوتاکی به مدت 181 دقیقه ساخته شد.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی "جنگجوی سایه" آمده: در سال 1573، تاکه‌دا به دست یک تیرانداز کمین کرده، زخمی مهلک برمی‌دارد و به برادرش، نابوکادو دستور می‌دهد تا سه سال مرگ او را مخفی نگاه دارد. نابوکادو، یک دزد عفو شده را مجبور به ایفای نقش بدل تمام وقت تاکه‌دا می‌کند و ...

این فیلم برنده جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و سال 1981 در دو بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان و بهترین طراحی هنری نامزد اسکار بود، ضمن اینکه جوایز بفتا بهترین کارگردانی و طراحی لباس را دریافت کرد.
کوروساوا در شش دهه فعالیت سینمایی حدود 70 فیلم ساخت و جوایز مختلف دریافت کرد. جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز برای "راشومون" و شیر نقره‌ای این جشنواره برای "هفت سامورایی" و خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی از جشنواره برلین برای "دژ پنهان" از دیگر جوایز مطرح اوست.
او در 1986 نیز برای فیلم "آشوب" نامزد اسکار بهترین کارگردانی بود و سال 1990 یک اسکار افتخاری دریافت کرد. "اعماق اجتماع"، "سریر خون"، "یوجیمبو"، "سانجورو" و "ریش قرمز" از دیگر آثار این فیلمساز مطرح ژاپنی است که سال 1998 در 88 سالگی درگذشت.

Fiona Liebe
05-04-2009, 02:08
روز‌هاي پخش «هشدار براي كبرا 11» و «سينماپنج» تغيير كرد

به گزارش خبرگزاري فارس، پخش مجموعه‌ تلويزيوني «هشدار براي كبرا 11» از روزهاي شنبه به روزهاي يكشنبه هر هفته تغيير كرد و علاوه بر تغيير در روز پخش مجموعه تلويزيوني «هشدار براي كبرا 11»، روز پخش برنامه سينما پنج نيز از روز يكشنبه به شنبه تغيير يافته است.
بنابراين گزارش، در همين راستا، فيلم سينمايي «جنگجوي سايه» محصول كشور ژاپن در سال 1980 امشب، 15 فروردين در قالب «سينما 5» به كارگرداني آكيرا كوروساوا و بازي تاتسويانا كرايي و تسومر يامازاكي ساعت 21:40 از شبكه تهران پخش مي‌شود.
در خلاصه داستان فيلم آمده است: در قرن شانزدهم ژاپن در اثر جنگ تجزيه شده و جنگجويان براي تسخير پايتخت در رقابت هستند، چرا كه فاتح جنگ بر ژاپن حكم خواهد راند، سه رقيب اصلي شينگن، نوبرگا و لياسو هستند كه شينگن از همه قدرتمندتر است و با نقشه‌هاي جنگي مناسب و شجاعت‌هايش با سرعت بيشتري در حال تاختن به سوي كيوتو است، به منظور جلوگيري از قدرت گرفتن بيشتر شينگن، نوبرناگا و لياسو به صورت موقتي عليه شينگن متحد مي‌شوند و...

Fiona Liebe
05-04-2009, 22:54
"فاکتور 8" اردیبهشت‌ روی آنتن شبکه یک می‌رود


پخش مجموعه تلویزیونی "فاکتور 8" به کارگردانی فیاض موسوی و تهیه‌کنندگی رضا جودی از اوایل اردیبهشت‌ آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه داستان دکتر ایرانمنش پزشک متخصص بیماران هموفیلی است که عاشقانه به معالجه بیماران خود می‌پردازد. او پسری شش ساله دارد که به این بیماری مبتلا است. تا اینکه دکتر شروع به تحقیقات می‌کند و ... فیلمنامه "فاکتور8" را فیاض موسوی، سینا وزیری و مهرداد نیکنام نوشته‌اند و این مجموعه از شبکه یک پخش می‌شود.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2008/11/408830_orig.jpg

قطب‌الدین صادقی و پژمان بازغی در نمایی از "فاکتور 8"

"فاکتور 8" در 21 قسمت 45 دقیقه‌ای تولید ‌شده و ستاره اسکندری، پژمان بازغی، قطب‌الدین صادقی، ایرج راد، حسن جوهرچی و لادن طباطبایی در آن بازی می‌کنند. فیاض موسوی مجموعه‌های "برگ و باد" و "ما چند نفر" را کارگردانی کرده است.

عوامل مجموعه "فاکتور 8" عبارتند از محمد افسری مدیر تصویربرداری، شیرین شازده‌احمدی طراح صحنه و لباس، مجید اسکندری طراح گریم، جواد مقدس صدابردار و مهدی جودی تدوینگر.

Fiona Liebe
05-04-2009, 23:08
سري جديد «شوك» با موضوع سايت‌هاي مستهجن پخش مي‌شود


بهراد صاحبقراني كارگردان سري جديد مستند شوك در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: سري جديد مستند شوك «سايت‌هاي مستهجن و رفتارهاي نابهنجار اينترنتي» شب‌هاي سه شنبه و چهارشنبه 18 و 19 فروردين از شبكه سوم سيما پخش مي‌شود.
صاحبقراني افزود: تلاش همه عوامل سازنده مستند شوك بر اين بوده است كه با پرداختن به موضوع «رفتارهاي نابهنجار اينترنتي در ايران»، رفتار آن دسته از كاربران اينترنتي در كشور را كه مرتكب اعمال غيرقانوني، ساختار شكن و ضد ارزش‌هاي جامعه ايراني مي‌شوند، واكاوي كند.
وي اظهار داشت: براي اينكه بينندگان شوك بتوانند با موضوع سري سوم آن، ارتباط نزديك برقرار كنند، با تعدادي از مجرمان اينترنتي كه اقدام به راه اندازي سايت‌ها و وبلاگ‌هاي مستهجن كرده و توسط مراكز قضايي دستگير شده بودند در فضايي صريح و بي‌پرده به گفت‌وگو نشسته‌ايم كه «ترويج زناي با محارم»، «تهيه و انتشار تصاوير و داستان‌هاي مستهجن»، «توهين به ارزش‌هاي ديني جامعه ايران»، «تجاوز به حريم خصوصي افراد و انتشار تصاوير محرمانه آنان» و ... برخي از جرم‌هاي ارتكابي توسط اين افراد است.
صاحبقراني گفت: يكي از سئوال‌هاي جدي كه در اين برنامه بيننده با آن مواجه مي‌شود اين است كه آيا رعايت اخلاق در فضاي مجازي اينترنت واجب است يا نه؟ پرسش ديگري كه مخاطب با آن دست و پنجه نرم مي‌كند، اين است كه آيا با رشد جرايم اينترنتي در ايران، وجود پليس اينترنتي يك نياز به شمار مي‌آيد يا نه؟
كارگردان اين سري از مستند شوك با بيان اين مطلب كه مديران شبكه سوم سيما همواره در تلاش هستند تا با تهيه و توليد برنامه‌هاي جذاب در حوزه فيلم مستند، ضمن احترام به ذائقه بيننده به مسائل و معضلات جامعه بپردازند، گفت: جا دارد كه به نوبه خود از همراهي و مساعدت صميمانه علي‌اصغر پورمحمدي مدير محترم شبكه سوم و فضل‌الله شريعت پناهي مدير گروه اجتماعي اين شبكه در تهيه و توليد مستند «شوك» قدرداني كنيم.
صاحبقراني در پايان خاطرنشان كرد: بينندگان و مخاطبان مستندهاي «شوك» مي‌توانند براي برقراري ارتباط مستقيم با سازندگان اين برنامه به وبلاگ شوك با آدرس اينترنتي www.shock3.blogfa.com مراجعه كنند.
ساير عوامل تهيه و توليد مستند شوك عبارتند از: فرشاد شكيبي(تهيه كننده)، محمد صادق زماني(مدير توليد)، شيما عرب‌نيا(دستيار كارگردان)، بهروز طهماسبي و سروش باقرزاده(تصويربردار).

Fiona Liebe
06-04-2009, 13:49
"ققنوس" امشب از شبکه دو پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "ققنوس" به کارگردانی قاسم جعفری امشب ساعت 20:50 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم به تهیه‌کنندگی صدیقه صحت به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دو تهیه ‌شده و شیوا خنیاگر، مجید حاجی‌زاده و سیما تیرانداز نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.

داستان "ققنوس" درباره زنی به نام نارینه است که همسرش فرهاد او را در آلمان رها کرده است. نارینه وقتی به ایران بازمی‌گردد در ویلایی زندگی می‌کند که در آنجا دختری به نام جواهر زندگی می‌کند و ...

Fiona Liebe
06-04-2009, 13:50
"عملیات پایتخت" چهارشنبه از شبکه تهران پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "عملیات پایتخت" به کارگردانی محمدرضا آهنج چهارشنبه 19 فروردین ساعت 21:40 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم به تهیه‌کنندگی کاوه افضلی به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه تهران و بر مبنای فیلمنامه محمدمحمود سلطانی ساخته شده است. حسین تراب‌نژاد به عنوان مشاور فیلمنامه با سلطانی همکاری داشته است.
فیلم تلویزیونی "عملیات پایتخت" مضمونی پلیسی دارد و داستان سال 2002 و از جایی آغاز می‌شود که مبادله‌ای بین تشکیلات امنیتی ایران و یک جاسوس بیگانه صورت می‌گیرد. حامد مامور امنیتی ایرانی برای معالجه به خارج از کشور سفر می‌کند، اما در این سفر ربوده می‌شود و...

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/03/432131_orig.jpg
این فیلم تلویزیونی با مشارکت نهاد ریاست جمهوری و شبکه تهران تولید شده و حمیدرضا پگاه، امیر کاوه آهنجان، لیلا بلوکات، امیرمحمد زند، مریم سلطانی، محمود مقامی، شهروز ابراهیمی، نازآفرین کاظمی، مژگان‌ترانه، پروانه‌صلابت و آنا گرگوریان در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
دیگر عوامل "عملیات پایتخت" عبارتند از مدیر تصویربرداری: فرشاد گل‌ سفیدی، طراح صحنه و لباس: شهریار کلهر، مدیر تولید: محسن صمدی، صدابردار: احمد اردلان، طراح چهره پردازی: حسین صالحیان و عکاس: لیلا خوش‌کنار.

Fiona Liebe
08-04-2009, 20:16
از 22 فروردين روي آنتن مي رود
پخش «‌لطفا رأي ندهيد» در شبکه 3


جام جم آنلاين: شبکه 3 سيما از 22 فروردين مجموعه تلويزيونى «لطفا راى ندهيد» را روى آنتن مى برد.

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/01/30/100936231403.jpg

به گزارش واحد مرکزي خبر ، «لطفا رأى ندهيد» به کارگردانى على عطشانى طنزى سياسى و 30 قسمتى است که بخش هايى چون دوربين مخفى سياسى و تريبون آزاد دارد و در آن با چهره‌هاى شاخص هنر و ورزش گفتگو شده است.
على انصاريان، نيما نکيسا، فرشيد منافي، مهران رجبي، بهاره رهنما، مصطفى کارخانه، حسين شمس، قاسم زارع، على فروتن، رضا رويگري، رحيم نوروزي، امير تاجيک ، حسن جوهرچى ، پروانه معصومى و پويا امينى از ميهمانان اين برنامه هستند.
على عطشانى ، عليرضا جزينى و امير غفارمنش طراحان سوال ، اصغر عطشانى مديرتوليدو تهيه کننده «‌لطفا رأى ندهيد» هستند.
با توجه به پخش مستقيم مسابقات ليگ‌هاى مختلف اروپايى درروزهاى يکشنبه از شبکه 3 سيما ، در اين روز هيچ مجموعه تلويزيونى روى آنتن نمي‌رود و از اين پس تله‌فيلم‌هاى جديدى از مرکز سيمافيلم يا مراکز سيماى استان‌ها، روزهاى چهازشنبه از اين شبکه پخش مى شود.

Fiona Liebe
09-04-2009, 15:21
کودکان به برنامه "فیتیله" پیامک می‌دهند


کودکان می‌توانند روز جمعه 21 فروردین با ارسال پیامک به برنامه "فیتیله" بهترین برنامه نوروزی کودکان و نوجوانان شبکه دو را انتخاب کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، دست‌اندرکاران برنامه‌های مختلف نوروزی شبکه دو همچون "فیتیله عیدا تعطیله"، "کلاه قرمزی 88"، "همیشه بهار" و ... فردا با حضور در برنامه "فیتیله جمعه تعطیله" به طور زنده از نظرات بچه‌ها درباره برنامه‌های عید امسال مطلع می‌شوند.
شبکه دو در این نظرسنجی به قید قرعه به 30 نفر از کودکان جوایزی اهدا می‌کنند. کودکان می‌توانند با ارسال پیامک به شماره 30000200 و همچنین شماره پیامک چند رسانه‌ای MMS 850200 برنامه مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

Fiona Liebe
09-04-2009, 15:21
سری جدید "یک فیلم، یک تجربه" از هفته آینده روی آنتن می‌رود


پخش سری جدید مجموعه تلویزیونی "یک فیلم، یک تجربه" از پنجشنبه 27 فروردین‌ماه از شبکه چهار آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، اولین برنامه سری جدید این مجموعه به نمایش فیلم "گناه گوهر" ساخته نسیم نجفی اختصاص دارد که درباره فیلم سینمایی "قدمگاه" ساخته محمدمهدی عسگرپور است.

سوم اردیبهشت فیلم "سی و چهار سال تنهایی" بهفر کریمی درباره "طبیعت بی‌جان" سهراب شهید ثالث پخش می‌شود و دهم اردیبهشت نیز "عکس یادگاری" حسین راستی درباره "نار و نی" سعید ابراهیمی‌فر در قالب برنامه "یک فیلم، یک تجربه" روی آنتن می‌رود.

"مادیان" پوریا رفیعی درباره "مادیان" علی ژکان (17اردیبهشت)، "روبان قرمز" رضا عاطفی درباره "روبان قرمز" ابراهیم حاتمی‌کیا (24 اردیبهشت)، "گاو حسن" بابک بهداد درباره "گاو" داریوش مهرجویی (31 اردیبهشت) و "مادر در آینه" حمید هنری درباره "مادر" علی حاتمی (هفتم خرداد) دیگر فیلم‌های این مجموعه هستند.
در سری اول مجموعه "یک فیلم، یک تجربه" فیلم‌هایی درباره آثاری چون "آتش سبز"، "کافه ترانزیت"، "طلسم"، "بچه‌های آسمان"، "آن سوی آتش"، "پرده آخر" و ... به نمایش درآمد. این برنامه روزهای پنجشنبه ساعت 21:15 از شبکه چهار پخش می‌شود.

Fiona Liebe
10-04-2009, 12:58
سريال «گيلعاد» از امشب روي آنتن شبكه دو مي‌رود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «گيلعاد» در 6 قسمت 45 دقيقه‌اي ساخته شده و از امشب ساعت 21:15 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
بنابر اين گزارش، حسين ياري، شهرام عبدلي، شهره سلطاني، محمد عمراني، مهران ضيغمي،فرهاد تجويدي و اكبر زنجانپور از بازيگران اصلي اين مجموعه تلويزيوني هستند.
داستان سريال «گيلعاد» روايت زندگي فردي به نام «بن حور بن گوريو» است كه در سال 1340 تحت عنوان تاجر وارد ايران ‌شد. اين فرد يهودي منشاء اتفاقاتي مي‌شود و ...
ساير عوامل اين مجموعه تلويزيوني كه براي پخش از شبكه دوم سيما ساخته شده عبارتند از: مشاور و كارشناس تاريخي: عباس سليمي نمين، مدير تصويربرداري: سهيل نوروزي، طراح گريم: محمد قومي، صدابردار: مهدي آزادي، مدير توليد: ناصر ريحان صفت و جلوه‌هاي ويژه: رضا فخاريه.
اين مجموعه تلويزيوني در ابتداي با نام «بن حور» كد ساخت دريافت كرد اما در ادامه توليد به «گيلعاد» تغيير نام داد.

Fiona Liebe
10-04-2009, 22:48
http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0653/A0653063.jpg

خيرانديش: پايان سريال «اشك‌ها و لبخندها» تغيير كرده است


«گوهر خيرانديش» در گفت وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، اظهار داشت: پايان سريال «اشك‌ها و لبخندها» تغيير كرده است و به اين دليل پايان سريال را دوباره تصويربرداري مي‌كنند و من هم همچنان مشغول بازي در اين سريال هستم.
وي گفت: به علت اين كه كار شب‌ها پيش مي‌رود و تصويربرداري كار شبانه است، تاكنون موفق به ديدار «اشك‌ها و لبخندها» در زمان خود سريال نشده‌ام اما تكرارش را مي‌بينم.
«گوهر خيرانديش» به نقش خود در اين سريال اشاره كرد و گفت: اين كاري است كه خيلي آن را دوست دارم و سعي خودم را كردم كه نقش را باورپذير ارائه دهم با وجودي كه ممكن است ما به ازاي آن درجامعه كم باشد.
وي درمورد بازتاب اين سريال بين مخاطبان گفت: لطفي كه مردم به اين سريال و نقش من دارند، ستودني است و از اين نقطه‌نظرات انرژي خوبي مي‌گيرم اما دوست دارم نگاه كارشناسان و دست‌اندركاران را هم بدانم.
خيرانديش درمورد ديگر فعاليت‌هايش افزود: «يك بام و دو هوا» و «كلانتري غيرانتفاعي» -كه نقش كوتاهي در آن بازي كرده‌ام- را آماده نمايش دارم.

Fiona Liebe
12-04-2009, 13:33
"والو" فردا از شبکه دو پخش می‌شود


فیلم سینمایی "والو" به کارگردانی کایا جوریکالا دوشنبه 24 فروردین ساعت 20:30 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، در این فیلم 84 دقیقه‌ای محصول 2005 فنلاند، سوئد و نروژ، جونی کیوسما، ویلی جارونین، سارا ـ ماریا جونتونن و آلینا ساکو بازی کرده‌اند. مارکو فلینک فیلمنامه فیلم "والو" را بر اساس خاطرات الکسانتری آهولا ـ والو نوشت.
در خلاصه داستان این درام تاریخی آمده است: "والو" پسری است که به علت شرکت پدرش در شورش‌های علیه حکومت استبدادی تزار روسیه به همراه خانواده‌اش به دهکده‌ای دور تبعید می‌شود. پدر او به همراه بقیه افرادی که از سطح پائینی از حقوق اجتماعی برخوردارند برای احقاق این حقوق دست به تظاهرات زده و سرکوب شده بودند...

Fiona Liebe
27-04-2009, 15:44
«مسافر زمان 2» جايگزين «شيخ بهايي» مي‌شود


به گزارش خبرگزاري فارس، با اتمام پخش سريال «شيخ بهايي»، مجموعه تلويزيوني «مسافر زمان2» به كارگرداني «مسعود نوابي» از هفته آينده روزهاي يكشنبه پخش خواهد شد.
بنابراين گزارش، تصويربرداري سريال «مسافرزمان2» اول خرداد سال 87 در استان فارس آغاز شد و در ادامه، پس از كار در شهرهاي تهران، ياسوج، زنجان و شيراز، اسفند ماه سال گذشته به پايان رسيد.
«مسافر زمان2» كه مديريت تصويربرداري آن بر عهده «سعيد خادمي» است، روايت زندگي ناهيد و هوشيار است كه شرط ازدواج آنها با يكديگر فروش خانه كلنگي پدر «هوشيار» است تا بتوانند با آن به زندگي خود سر و سامان بدهند اما پدر هوشيار خانه را نمي‌فروشد به دليل اينكه در اين خانه در جستجوي گنجي است كه اجداد وي از آن صحبت كرده‌اند. جستجوي گنج، خانواده هوشيار را به غاري باستاني مي كشاند كه با عبور از آن ...
اسماعيل محرابي(هوشمند)، علي دهكردي(اردشير)، جعفر دهقان(اشكبوس)، مائده طهماسبي(مرجان)، زيبا بروفه(ناهيد)، بهاره رهنما ( مهين دخت)، نيما فلاح(هوشيار)، مهدي صبايي(قباد)، رامين ناصر نصير(فريدون)، مهدي فقيه (كشاورز)، ولي الله مومني(پيروز)، زهره صفوي (مژگان)، پرديس افكاري (همسر اشكبوس)، مازيار اكبري(سروان كاوياني)، محمد رضا ساربان(استاد) و آزاده رياضي(روشنك) بازيگران مسافر زمان2» هستند.

Fiona Liebe
29-04-2009, 14:00
http://media.farsnews.com/Media/8709/Images/jpg/A0557/A0557928.jpg

سلحشور يوسف گمگشته را به كنعان بازمي‌گرداند


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، فيلم برداري سريال حضرت يوسف(ع) روز 27 خرداد ماه سال 83 كليد خورد و و پس از گذشت 1129 روز تصويربرداري اين مجموعه روز 27 فرودين ماه سال 86 در شهرك دفاع مقدس به پايان رسيد.
بنابراين گزارش اين مجموعه تلويزيوني در 45 قسمت 50 دقيقه اي براي سيما فيلم توليد ‌شد و تدوين هم زمان آن نيز توسط «حسين زندبافـ» انجام شد.صداگذاري اين مجموعه را «محمدرضا دلپاك» انجام داد و «پيمان يزدانيان» موسيقي‌اش را ساخت.
در اين مجموعه تلويزيوني كه جزء پروژه‌هاي الف سيما فيلم به شمار مي‌رود و كار نگارش آن چهارسال به طول انجاميده، «جمال شورجه» به عنوان مشاور كارگردان حضور داشته است.
در اين مجموعه 20 بازيگر بازيگر نقش اول، 20 بازيگر نقش دوم و 40 بازيگر نقش سوم بازي كردند و در برخي از صحنه‌ها هزار تا 1200 نفر سياهي لشكر حضور داشته‌اند.
بازيگراني چون محمود پاك نيت، كتايون رياحي، پروانه معصومي، جعفر دهقان، جهانبخش سلطاني، مهوش صبركن، ليلا بلوكات، مصطفي زماني، رحيم نوروزي ، زهرا سعيدي، سعيده عرب، نسرين يكسايي، فرشته سرابندي، الهام حميدي، پانته‌آ مهدي‌نيا، امير حسين مدرس، اسماعيل سلطانيان ، محمد علي سليمان تاش، محمد قاسم پورستار، عباس اميري ، سروش كهوري نژاد، داوود شيخ، زهيرياري، اردلان شجاع كاوه، رضا آقاربيع، اسرافيل علمداري ، علي بكائيان، ناصر فروغ، كوروش زارعي، سيروس اسنقي، مجتبي بيطرفان، حسين جعفري و ارسلان قاسمي نژاد در اين سريال قرآني به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
بودجه اين سريال در زمان توليد يكي از بحث برانگيزترين مباحث موجود بود كه فرج الله سلحشور در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره بودجه گفت: چند وقت پيش يكي از روزنامه‌ها تيتر زده بود كه پروژه حضرت يوسف 200 ميليارد ريال معادل 20 ميليارد تومان هزينه داشته است. اين خبر مصادف با زماني بود كه من با آقاي ضرغامي صحبت كرده بودم و از ايشان خواهش كرده بودم رقم اصلي بودجه اين سريال را اعلام كند.
وي افزود: بلافاصله نيز از سوي سيما فيلم اعلام شد كه 7 ميليارد تومان براي ساخت سريال هزينه شده كه ما 6 ميليارد و 400 ميليون آن را از تلويزيون گرفتيم و 600 ميليون هم خودمان از جاهاي مختلف جذب كمك كرديم. سريال‌هايي نيز كه همزمان با اين سريال ساخته شد، هنوز در حال ساخت است. پخش اين سريال به پايان رسيد، اما آنها هنوز تصويربرداري مي‌كنند. پس نمي‌توانيم بگوييم زمان آن سريال‌ها با زمان سريال ما متفاوت بوده است. هر قدر بودجه ما و آنهاست ، مي‌تواند مبناي قضاوت باشد. سريال‌ ما يك چهارم سريال‌هاي ديگر هزينه برداشته است.

*خلاصه‌اي از داستان حضرت يوسف:

برادران، يوسف را به كارواني به بهايي اندك مي‌فروشند. آنها سپس به نزد پدر برمي‌گردند و با نشان دادن پيراهن خون آلود يوسف به پدر مي‌گويند كه گرگ يوسف را دريده است. كارواني كه يوسف را از برادرانش خريده، وي را به مصر مي‌برد و به بوتيفار عزيز مصر به بهايي بالا مي‌فروشد.
عزيز مصر يوسف را به همسرش زليخا هديه مي‌دهد. يوسف درقصر بزرگ عزيز مصر رشد مي‌كند و به سن بلوغ مي‌رسد و زليخا عاشق يوسف مي شود و براي به دست آوردن او مكرها مي انديشد. وقتي يوسف درمقابل زليخا تسليم نمي‌شود او را به زندان مي‌اندازند. 14سال بعد فرعون خواب مي‌بيند كه هفت گاو لاغر هفت گاو فربه را مي خورند و هفت خوشه خشك هفت خوشه سبز را از بين مي‌برند. تمام خواب گزاران مصر ازتعبير خواب فرعون عاجزمي مانند. يوسف خواب فرعون را تعبير مي‌كند و مي گويد قراراست پس ازهفت سال وفور نعمت هفت سال خشكسالي مصر را فرا گيرد و بدين ترتيب از زندان آزاد مي‌گردد. يوسف پس از آزادي به عنوان عزيز مصر تلاش مي‌كند تا مصر را از خشكسالي نجات دهد. در دوران خشكسالي كنعان نيز به قحطي دچار مي شود. برادران يوسف به مصر پناه مي آورند تا ازعزيز مصركمك بگيرند. يوسف با برادران روبه رو مي شود و آنها را مي شناسد اما آنها يوسف را نمي شناسند. يوسف به برادران كمك مي‌كند و از آنها مي خواهد اگر گندم بيشتري مي خواهند در سفر بعدي برادر ديگرشان را نيز با خود بياورند. در سفر بعدي آنها برادر كوچكتر خود بنيامين را نيز با خود مي‌آورند. يوسف با نقشه‌اي حساب شده برادر تني خود را نزد خود نگه مي‌دارد.
حضرت يعقوب نامه‌اي براي عزيز مصر مي‌نويسد تا بنيامين را آزاد كند و برادران نامه را به نزد يوسف مي‌برند. يوسف آنها را از كار زشت‌شان درباره يوسف آگاه مي‌كند و بدين ترتيب آنها يوسف را مي‌شناسند. يوسف برادران را مي‌بخشد و آنها به كنعان برمي‌گردند و پدر را به نزد يوسف (ع) مي‌برند.

Fiona Liebe
03-05-2009, 01:43
«مسافر زمان» به شبكه 2 رسيد

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1388/02/12/100905726193.jpg

گروه رسانه: اولين قسمت از سريال «مسافر زمان 2» امشب از شبكه 2 سيما پخش مي‌شود. اين سريال را مسعود نوابي كارگرداني كرده است و طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده از سوي شبكه اين سريال علاوه بر يكشنبه شب‌ها، پنجشنبه شب‌ها ساعت 30/21 به روي آنتن خواهد رفت.

فيلمنامه سريال مسافر زمان 2 را فاطمه خدامي به همراه مسعود نوابي و بهرام نامي نوشته‌اند. داستان اين سريال درباره ناهيد و هوشيار است كه شرط ازدواج آنها با يكديگر فروش خانه كلنگي است تا با پول آن بتوانند به زندگي خود سروساماني بدهند. اما پدر هوشيار خانه را نمي‌فروشد و در آن خانه به دنبال گنجي است كه اجداد وي از آن صحبت كرده‌اند. جستجو براي يافتن گنج در خانه قديمي آغاز مي‌شود اما ...
در سريال مسافر زمان 2 بازيگراني چون اسماعيل محرابي (هوشمند)، علي دهكردي (اردشير)، جعفر دهقان (اشكبوس)، مائده طهماسبي (مرجان)، زيبا بروفه (ناهيد)، بهاره رهنما (مهين‌دخت)، نيما فلاح (هوشيار)، مهدي صبايي (قباد)، رامين ناصرنصير (فريدون)، مهدي فقيه (كشاورز)، ولي‌الله مومني (پيروز)، زهره صفوي (مژگان)، پرديس افكاري (زن اشكبوس)، مازيار اكبري (سروان كاوياني)، محمدرضا ساربان (استاد) و آزاده رياضي (روشنك) ايفاي نقش مي‌كنند.سريال مسافر زمان 2 را در 20 قسمت ذبيح‌الله اجاقلو تهيه كرده است.

Fiona Liebe
04-05-2009, 03:24
«فاكتور هشت» جايگزين «يوسف پيامبر(ع)» مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، قرار بود مجموعه تلويزيوني «فاكتور هشت» در سه شب روزهاي زوج به روي آنتن شبكه يك برود كه با پايان يافتن پخش سريال «يوسف پيامبر» مسئولان سيما تصميم گرفتند، پخش سريال «فاكتور هشت» را با اضافه كردن روزهاي جمعه چهار شبي كنند.
بنابراين گزارش، از اين هفته سريال «فاكتور هشت» روزهاي شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت 22 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.
فيلمنامه سريال «فاكتور 8» را «فياض موسوي»، «سينا وزيري» و «مهرداد نيكنام» بر اساس يكي از تحقيقات پزشكي نوشته‌ شده و اين سريال از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.
داستان اين سريال با توجه به پيشرفت‌هاي پزشكي كشور در سال‌هاي اخير ساخته مي‌شود و گوشه‌اي از اين پيشرفت‌ها در سريال «فاكتور8» به نمايش درآمده است.
اين سريال در 21 قسمت ساخته شده و بازيگراني چون ستاره اسكندري(مائده ايرانمنش)، پژمان بازغي(مهدي)، قطب‌الدين صادقي(جلاير)، ايرج راد(صدرا)، حسن جوهرچي (سهيل) و لادن طباطبايي(آذر) به همراه هومن برق نورد، كورش سليماني، كاوه آهنجان، فريبا نادري، اميد شهبازي، عزيز مالكي، بيژن سيفان و مهرداد فلاحت‌گر در اين مجموعه تلويزيوني ايفاي نقش كرده‌اند.
ساير عوامل سريال «فاكتور 8» كه در ميثاق فيلم توليد شده،‌ عبارتند از: مدير تصويربرداري: محمد افسري، طراح صحنه و لباس: شيرين شازده احمدي، طراح چهره پردازي: مجيد اسكندري، صدابردار: جواد مقدس، تدوين: مهدي جودي، مدير توليد: شهاب علي بخشي و مدير تداركات: سيد رسول حاتمي.
در خلاصه داستان مجموعه تلويزيوني «فاكتور 8» آمده است:
«فاكتور هشت» يكي از داروهاي بيماران هموفيلي، كه به تعبيري شيشه عمر آنهاست و براي بيماران هموفيلي مصرف روزانه دارد، داروي بسيار گرانقيمتي است و هر واحد از آن حدود هزار دلار ارز از كشور خارج مي‌كند(بيش از پنجاه ميليون دلار در سال)، اين دارو به دلايل مختلف از جمله قاچاق، هميشه با كمبود مواجه است و به همين دليل با جيره‌بندي در اختيار بيماران قرار مي‌گيرد.
دكتر ايرانمنش(ستاره اسكندري) با مدرك فوق متخصص خون، پزشك بيماران هموفيلي است كه عاشقانه با بيمارانش كار مي‌كند و به دليل اينكه پسر6 ساله‌اش بيمار و ناقل همين بيماريست با انگيزه بسيار تحقيقات گسترده‌اي در زمينه توليد «فاكتور هشت» كرده است. در همين راستا، او در يك كنگره بين‌‌المللي با ارائه مقاله‌اي شركت كرده و مقاله‌ او به عنوان مقاله‌ برگزيده انتخاب شده است.
دكتر ايرانمنش بعد از موفقيت در اين كنگره‌ بين‌المللي، در مصاحبه‌اي با شبكه خبري خارجي ادعا كرده است كه اگر امكانات لازم در اختيار او گذاشته شود مي‌تواند در قالب يك پروژه «فاكتور هشت» را مطابق با بالاترين استانداردهاي جهاني و با قيمتي به مراتب ارزان‌تر در كشور توليد كند و علاوه بر تامين نياز داخلي حتي براي صادرات نيز در نظر گرفته شود.استاد دكتر ايرانمنش در دانشگاه (ايرج راد) كه اكنون مسئوليت بيمارستاني كه ايرانمنش در آن مشغول به كار است را به عهده دارد با نظريه ايرانمنش موافق است.
اكنون كمبود فاكتور هشت همه بيماران هموفيلي را با خطر مرگ مواجه كرده است. بيماران بسيار مضطرب و خانواده‌ها به شدت نگرانند. مسئولان وزارتخانه، دكتر جلاير (قطب‌الدين صادقي،‌مدير عامل شركت)‌را كه مسئول واردات و توزيع فاكتور هشت است احضار مي‌كنند و مورد بازخواست قرار مي‌دهند. دكتر جلاير با دلايل و مستندات واقعي و منطقي ثابت مي‌كند كه مصاحبه دكتر ايرانمنش و تبليغات بي‌حساب رسانه‌هاي غير متخصص روي ادعاي‌ ايشان موجب شده است كه شركت تامين كننده‌ خارجي فاكتور هشت، در ارائه خدمات ترديد كند. در پايان جلسه جلاير موظف مي‌شود كه غائله را ختم كند.
مهدي كاشفي (‌پژمان بازغي) وكيل شركت «به دارو» سعي مي‌كند از سر دلسوزي و با كدخدامنشي راهي براي حل بحران پيدا بكند اما سهيل(حسن جوهرچي) و همسر ايرانمنش در اين خصوص با او مشكل دارد و ...

Fiona Liebe
04-05-2009, 03:24
پخش سريال «همه بچه‌هاي من» از فردا شب آغاز مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش مجموعه تلويزيوني «همه بچه‌هاي من» از فردا شب ساعت 20:30 از شبكه يك سيما آغاز مي‌شود.
اين سريال هرشب از شبكه اول سيما پخش مي‌شود و تكرار آن نيز روز بعد در قالب برنامه خانواده پخش خواهد شد.
بنابراين گزارش، اين مجموعه در 78 قسمت 20 دقيقه‌اي براي گروه اجتماعي شبكه يك سيما تهيه ‌شده و ماجراهاي يك زن را روايت مي‌كند كه استاد دانشگاه است. او كه معتمد و حلال مشكلات اطرافيان خود شده است، هر بار با ماجراهاي مختلفي روبه‌رو مي‌شود و....
در اين مجموعه بازيگراني چون مهرانه مهين ترابي، آزيتا لاچيني، فريده دريامج، سوسن مقصودلو، سهيلا رضوي، ناديا دلدار كلچين، سحر جعفري جوزاني، محسن قاضي مرادي، رامين ناصر نصير و امير حسين صديق به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
«همه بچه‌هاي من» را مرضيه برومند تهيه مي‌كند و فيلمنامه‌هاي اين مجموعه را يك گروه نويسندگان به سرپرستي مرضيه برومند نوشته‌اند.
ديگر عوامل اين مجموعه عبارتند از:كارگردانان: مرضيه برومند و مسعود فروتن، تصويربرداران: مهدي مستوفي، امير احمدپور، طراح نور: كاوه شاه محمدلو، صدابرداران: حسن زرفام، فرهاد امامي، طراح صحنه و لباس: ميترا حامد، طراح گريم: مريم شكرايي، برنامه‌ريز: مهيار گودرزي، دستيار كارگردان: گلاره عباسي، عكاس: مرتضي پورنجات؛ منشي صحنه: فهيمه كرمي، نويسنده: راضيه برومند و با همكاري گيتي مرتضوي، آزاده پورمختار، نادره سادات سركي و اجراي نور: آرش گروسي.

Fiona Liebe
06-05-2009, 19:12
"گاو حسن" فردا روی آنتن شبکه چهار می‌رود


فیلم مستند "گاو حسن" به کارگردانی بابک بهداد درباره فیلم معروف داریوش مهرجویی، پنجشنبه 17 اردیبهشت ساعت 21:45 در قالب برنامه "یک فیلم، یک تجربه" از شبکه چهار پخش می‌شود. بهداد درباره این فیلم به خبرنگار مهر گفت: من علاقه زیادی به فیلم "گاو" دارم و بیشتر آثار غلامحسین ساعدی را نیز مطالعه کرده‌ام. به همین دلیل به ناهید دل‌آگاه تهیه‌کننده مجموعه "یک فیلم، یک تجربه"، پیشنهاد ساخت فیلمی مستند بر مبنای آن را دادم.
وی افزود: ساخت مستند "گاو حسن" حدود یکسال طول کشید. تحقیقات زیادی انجام دادیم و از تمام نقد و گفتگوهای مربوط به "گاو" که در مجله فیلم و دیگر نشریات چاپ شده بود، استفاده کردیم. در این مستند با تعدادی از بازیگران فیلم از جمله عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، مهین شهابی و عزت‌الله رمضانی‌فر گفتگو کرده‌ایم و شاهین فرهت نیز درباره موسیقی فیلم صحبت کرده است.
بهداد ادامه داد: جعفر والی پیش از ساخت فیلم "گاو" نمایشنامه آن را روی صحنه برده بود. به همین دلیل در مستند "گاو حسن" با او نیز صحبت کردیم و ایشان کمک زیادی به ما کردند. والی در این مستند درباره نحوه تمرین بازیگران و اقتباس سینمایی آن توضیح می‌دهد. در بعضی صحنه‌های "گاو حسن" نیز انتظامی و رمضانی‌فر نقش‌های خود را تکرار می‌کنند.
وی درباره مستند "گاو حسن" توضیح داد: متاسفانه برخی بازیگران با ما همکاری نکردند و آقای مهرجویی هم با وجود اصرار ما گفتگویی انجام ندادند. برای تکمیل کار به روستای لوکیشن فیلم "گاو" رفتیم و سعی کردیم خاطرات آنها از این فیلم را ثبت کنیم.
عوامل مستند "گاو حسن" عبارتند از محقق: آزاده بیزارگیتی، تصویربردار و تدوینگر: ب. بهداد و صدابردار: ساسان زالی.
"گاو" به عنوان دومین فیلم بلند مهرجویی پس از "الماس 33" تولید سال 1348 است. این فیلم در جشنواره‌های کن، برلین، مسکو، لندن و لس ‌آنجلس به نمایش درآمد.

در خلاصه داستان "گاو" آمده است: در غیاب مش‌حسن، گاو او به علت نامعلوم می‌میرد و اهالی روستا با موافقت همسر مش‌حسن لاشه گاو را کنار استخر روستا چال می‌کنند. مش‌حسن به روستا برمی‌گردد، اما در نبود گاو سر به جنون می‌گذارد و خودش را گاو می‌پندارد و ...

Fiona Liebe
06-05-2009, 19:18
«محمود گبرلو» امشب مهمان «دو قدم مانده به صبح» مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، «محمود گبرلو» و «طهماسب صلح‌جو» مهمانان امشب برنامه تلويزيوني «دو قدم مانده به صبح» هستند و درباره اخلاق در نقد به گفت‌وگو خواهند نشست.
برنامه «دوقدم مانده به صبح» كاري از شبكه چهار سيماست كه با اجراي محمد صالح علا و طراحي، كارگرداني و تهيه كنندگي سعيد بشيري از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:15 تا يك بامداد از اين شبكه پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
11-05-2009, 12:04
«سايه تنهايي» از امشب روي آنتن شبكه يك مي‌رود


«بيژن شكرريز» كارگردان تلويزيون درگفت وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: سريال 20قسمتي "سايه تنهايي " از امشب رأس ساعت ساعت 22 و10 دقيقه از شبكه يك روي آنتن مي‌رود .
وي به داستان اين سريال اشاره كرد و گفت: اين سريال داستان زندگي چند پزشك و مناسبات ميان آنها را در بيمارستان به تصوير مي‌كشد و به مشكلات عديده‌اي كه بر سر پذيرش، درمان و همچنين به آشنايي جامعه با بيماري‌هايي كه مي‌تواند با اراده بيمار بهبود يابد، مي‌پردازد.
به گزارش فارس، بيژن امكانيان، نسرين مقانلو، پرويز پورحسيني، علي دهكردي، كتانه افشارنژاد، ليلي تقوي، هرمز سيرتي، پرستو گلستاني، افشين هاشمي، اميرمحمد زند، اصغر محبي، ارسيا صنعتي و ناديا دلدارگلچين در آن بازي كرده‌اند.
ليست عوامل سريال "سايه تنهايي " عبارتند از:
نويسنده : مينو فرشچي ، كارگردان : بيژن شكرريز، مدير تصوير برداري : مهدي اميري ، صدابردار : مهدي آزادي، طراح صحنه : نگار جاودان ، طراح گريم : محمود مهدوي، ، روابط عمومي : علي بنكدار، تدوين : محسن توكلي ، صداگذاري و ميكس : بهنام سعيدي، موسيقي متن : سعيد ذهني،‌تهيه كننده و مجري طرح : محسن شايانفر،‌ بازيگران : بيژن امكانيان . نسرين مقانلو . پرويز پورحسيني . علي دهكردي ، فريبا متخصص . پرستو گلستاني . امير محمد زند،‌ناديا گلچين . ليلي تقوي . كتانه افشار نژاد، هرمز سيرتي . افشين هاشمي . زويا امامي و ...، محصول گروه اجتماعي شبكه اول سيما

Fiona Liebe
11-05-2009, 12:05
«سكو» و «مادر» روي آنتن شبكه تهران


به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي شبكه تهران، فيلم‌هاي «مادر» و «سكو» در هفته جاري از اين شبكه پخش مي‌شوند.
فيلم سينمايي مادر محصول سال 1387كشور ايران به كارگرداني محسن ربيعي و تهيه‌كنندگي كيان بابائيان و بازي ثريا قاسمي، حديث فولادوند، فخرالدين صديق‌شريف، بهزاد رحيم‌خاني چهارشنبه 24 ارديبهشت ساعت 22 از اين شبكه پخش مي‌شود.
در خلاصه داستان فيلم آمده است:
افسانه نيازي زن افليج افسرده و ميان‌سالي است كه بيماري لاعلاجي دارد كه روي روحيه وي اثر بسيار بدي گذاشته و او را بسيار تندخو نموده است و هر پرستاري كه براي نگهداري وي مي‌آيد، دوام نمي‌آورد و خيلي زود او را ترك مي‌كند و دكتر رسولي كه از دوستان خانوادگي آن‌هاست هم كاري از دستش بر نمي‌آيد. وي با يك شركت خدماتي تماس مي‌گيرد و درخواست پرستار شبانه‌روزي مي‌كند و آن‌ها هم دختر جواني به نام الهه را مي‌فرستند. الهه به خانم نيازي محبت‌هاي بي‌شماري مي‌كند و متوجه مي‌شود كه ...
تله‌فيلم سكو به نويسندگي و كارگرداني آرش قادري جمعه 25 ارديبهشت ساعت 14:20پخش مي‌شود.
اين تله‌فيلم در 100 كيلومتري ساحل عسلويه منطقه پارس جنوبي تصوير‌برداري شده و با اتمام مراحل فني،تدوين و صداگذاري؛ جمعه 25 ارديبهشت از شبكه تهران پخش مي‌شود.
مسعود مرداني تدوين تله‌فيلم را انجام داده و كارن همايونفر، موسيقي فيلم را ساخته است، داستان تله‌فيلم در باره مهندس مينا شمس است. وي در مناقصه طراحي و ساخت سكوي نفت با چند شركت معتبر بين‌المللي رقابت مي‌كند و به دليل پيشنهاد رقم پايين، نفر اول مناقصه است، اما عده‌اي در صدد اثبات بي‌لياقتي او هستند كه در نهايت از وي سلب مسئوليت مي‌شود و ...
ناصر ممدوح، زيبا بروفه، تيرداد كيايي، بهمن دان، مير‌طاهر مظلومي، صديقه كيان‌فر، سيروس كهوري‌نژاد و ... از جمله بازيگران اين تله‌فيلم هستند.
عوامل اين مجموعه عبارتند از:تهيه‌كننده: محمد‌مراد زاده‌فرد، مدير‌ توليد: محمود محمد‌طائمه، مدير تصويربرداري: ناصر كاووسي، مدير صدابرداري: اميرحسين رسولي، طراح صحنه و لباس: شهريار كلهر، طراح گريم:شهرام آدشيرين، عكس:حسن شجاعي.
تكرار اين تله‌فيلم چهارشنبه 30 ارديبهشت ساعت 22 از همين شبكه پخش خواهد شد.

Fiona Liebe
18-05-2009, 01:37
یلم سینمایی "خوابگرد" ساخته بیل ماهر فردا دوشنبه ساعت 21 از شبکه دو پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم 101 دقیقه‌ای محصول مشترک سال 2008 کشورهای کانادا و ایالات متحده است که زک سنفورد فیلمنامه آن را نوشته و نیک استال، آناسوفیا راب، چارلیز ترون، وودی هارلسن و... بازیگرانش بوده‌اند.
"خوابگرد" مارس سال 2008 در سینماهای آمریکا به نمایش درآمد و مجموع فروش آن به 200 هزار دلار هم نرسید. فیلم داستان دختری یازده ساله را به تصویر می‌کشد که در تلاش برای کنار آمدن با غیبت ناگهانی مادر خود با مسائل مختلف رو در رو می‌شود.
فیلم سینمایی "خوابگرد" به خاطر استفاده از زبان نامناسب و القای حس خشونت به بیننده درجه بسیار سختگیرانه R دریافت کرده بود که تماشای آن را برای نوجوانان محدود می‌کند.

Fiona Liebe
21-05-2009, 18:30
مستند "روز سوم" پنجشنبه از شبکه چهار پخش می‌شودبه گزارش خبرگزاری مهر، این هفته برنامه یک فیلم، یک تجربه مستندی درباره فیلم سینمایی "روز سوم" به کارگردانی محمدحسین لطیفی پخش می‌کند. در این مستند گفتگوهایی با کارگردان، بازیگران و سایر عوامل درباره فیلم و روند تولید آن شده است.
"روز سوم" با بازی پوریا پورسرخ، حامد بهداد، باران کوثری، برزو ارجمند و مجید یاسر داستان خواهر و برادری است که در روزهای نخست جنگ ایران و عراق در خرمشهر درگیر ماجراهایی می‌شوند.
لطیفی فیلم‌های "سرعت"، "دختر ایرونی" و "توفیق اجباری" را در کارنامه دارد. "یک فیلم، یک تجربه" ساعت 21:15 پخش می‌شود.

Fiona Liebe
23-05-2009, 13:30
شکیبایی فردا با "اتوبوس شب" به شبکه چهار می‌آید


فیلم سینمایی "اتوبوس شب" به کارگردانی کیومرث پوراحمد فردا شب ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "اتوبوس شب" هفدهمین فیلم پوراحمد و درباره دفاع مقدس است. داستان فیلم درباره عیسی رزمنده نوجوان 15 ساله‌ای است که مأموریت پیدا می‌کند عده‌ای اسیر عراقی را با یک اتوبوس قدیمی به قرارگاه برساند. "اتوبوس شب" در جوایز فیلم آسیا پاسیفیک جایزه ویژه هیئت داوران را برد.
این فیلم بر اساس فیلمنامه مشترک پوراحمد و حبیب احمدزاده ساخته شده و در جشنواره فجر و جشن خانه سینما در رشته‌های کارگردانی، فیلم، فیلمنامه و بازیگری جایزه برده است. خسرو شکیبایی، محمدرضا فروتن، مهرداد صدیقیان، الناز شاکردوست، احمد کاوری و امیرمحمد زند بازیگران "اتوبوس شب" هستند.

Fiona Liebe
23-05-2009, 13:30
"سرزمین ستمدیده" امشب از شبکه تهران پخش می‌شود


فیلم سینمایی "سرزمین ستمدیده: عراق" ساخته سردار آکار ساعت 21:30 امروز شنبه دوم خردادماه از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "سرزمین ستمدیده: عراق" با نام اصلی "دره گرگ‌ها: عراق" محصول سال 2005 ترکیه به مدت 122 دقیقه است. این فیلم 10 میلیون دلاری را آکار کارگردانی کرده و در آن نکاتی شاشماز، بیلی زین، قسان مسعود، برگزار کورل و گری بیوسی بازی کرده‌اند.
"سرزمین ستمدیده" داستان یک عروسی را به تصویر می‌کشد که با حمله ناگهانی نیروهای آمریکایی روبرو می‌شود و دلیل آن شلیک تیر هوایی به رسم شادمانی مردم کرد در عروسی است. وقوع این اتفاق منجر به حمله مردم به صورت مسلح علیه نیروهای آمریکایی می‌شود.
این فیلم به خاطر تصویری که از نظامیان آمریکایی ارائه داده جنجال‌هایی به همراه داشت، هر چند عبدالله گل وزیر خارجه وقت ترکیه درباره آن گفت: "سرزمین ستمدیده: عراق" از بعضی تولیدات استودیوهای هالیوود بدتر نیست.

Fiona Liebe
24-05-2009, 00:42
«حاتمي‌كيا» فرداشب مهمان «دو قدم مانده به صبح» مي‌شود


«سعيد بشيري» طراح، كارگردان و تهيه كننده برنامه زنده «دو قدم مانده به صبح» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: مهمان قدم اول برنامه «دو قدم مانده به صبح» در فردا شب، «ابراهيم حاتمي‌كيا» خواهد بود.
وي افزود: فردا شب به مناسبت آزادسازي خرمشهر قدم سينمايي اين برنامه با حضور فريدون جيراني و ابراهيم حاتمي كيا به سينماي جنگ اختصاص يافته و اين دو نفر در خصوص سينماي جنگ در ايران و بررسي آثار سينماي حاتمي كيا در ژانر جنگ و دفاع مقدس به گفت و گو خواهند نشست.
بشيري اظهار داشت: در قدم اول اين برنامه نيز دكتر پورحسن و دكتر لاريحاني درباره فرهنگ و تمدن اسلامي سخن مي‌گويند.
برنامه «دوقدم مانده به صبح» كاري از شبكه چهار سيماست كه با اجراي محمد صالح علا و طراحي، كارگرداني و تهيه كنندگي سعيد بشيري از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:15 تا يك بامداد از اين شبكه پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
30-05-2009, 00:36
تغيير زمان پخش افسانه جومونگ و پس از سال‌هابه گزارش ايسنا ، جمعه اين هفته (8 ارديبهشت)‌ قسمت پنجاه و دوم «افسانه جومونگ» روي آنتن مي‌رود، اما از هفته آينده اين سريال سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها پخش مي‌شود. به اين ترتيب براي چهارمين بار زمان پخش «افسانه جومونگ» تغيير مي‌كند.
سريال «پس از سال‌ها» كه تاكنون سه قسمت آن پخش شده است، از هفته آينده روزهاي زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه)‌ روانه آنتن مي‌شود . يادآور مي‌شود كه «پس از سال‌ها» پيش از اين جمعه‌ها پخش مي‌شد.

Fiona Liebe
31-05-2009, 01:50
"39 پله" فردا از شبکه چهار پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "39 پله" به کارگردانی جیمز هاوز ساعت 20:30 فردا یکشنبه از برنامه سینما اقتباس شبکه چهار پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم 90 دقیقه‌ای محصول سال 2008 سینمای انگلستان است و روپرت پنری ـ جونز، لیدا لنارد، دیوید هیگ، پاتریک مالاهاید و... در آن ایفای نقش کرده‌اند. لیزی میکری فیلمنامه "39 پله" را بر اساس رمان معروف جان باکن نوشته است.
رمان باکن داستان جوانی کانادایی به نام ریچارد هانی است که شبی با زنی که مامور مخفی دولت انگلستان است آشنا می‌شود و زن همان شب با ضربه چاقو از پا درمی‌آید. اما پیش از مرگ اطلاعاتی درباره سازمان جاسوسی 39 پله در اختیار هانی قرار می‌دهد.
"39 پله" بارها در سینمای جهان مورد اقتباس قرار گرفته که مشهورترین فیلم سینمایی ساخته‌شده بر اساس آن "39 پله" آلفرد هیچکاک محصول 1935 است. در سال‌های 1959 و 1979 هم رالف تامس و دان شارپ بر اساس این رمان فیلم ساختند.

Fiona Liebe
06-06-2009, 18:05
مجموعه «راز پدر» تا دو هفته ديگر به پايان مي‌رسد


سيروس ميمنت بازيگر اين مجموعه تلويزيوني در گفت‌و‌گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: اين مجموعه تلويزيوني در پايان مراحل تصويربرداري است و تا پايان خردادماه تدوين آن كه به صورت همزمان انجام مي‌شود، به پايان خواهد رسيد.
وي در ادامه درخصوص موضوع اين فيلم اظهار داشت: داستان اين سريال از اين قرار است كه پدر يك خانواده از دنيا مي‌رود و بچه‌هاي اين فرد بعد از پدر به جان يكديگر مي‌افتند و در ادامه اتفاقاتي براي اين افراد مي‌افتد.
ميمنت در رابطه با بازيگران اين مجموعه گفت: اكثر بازيگران اين فيلم، از بازيگران بومي كرمانشاه هستند و به دليل اين كه من هم كرمانشاهي هستم، براي بازي در اين سريال دعوت شدم.
مجموعه تلويزيوني «راز پدر» به سفارش سيماي كرمانشاه ساخته مي‌شود و از شبكه يك سيما هم پخش خواهد شد.

Fiona Liebe
07-06-2009, 02:26
ادامه تصویربرداری "برندگان" در لواسان


تصویربرداری فیلم تلویزیونی "برندگان" به کارگردانی بیژن حبشی و تهیه‌کنندگی مهران رسام و بیژن بیرنگ در لواسان ادامه دارد. رسام در این باره به خبرنگار مهر گفت: هفت خرداد تصویربرداری این فیلم 90 دقیقه‌ای به کارگردانی حبشی و با حضور فاطمه گودرزی، علی عمرانی، صادق هاتفی، رضا یزدانی در تهران آغاز شد و هم اکنون گروه در لواسان مشغول ضبط هستند. پیش‌بینی می‌کنیم تصویربرداری تا هفت تیرماه طول می‌کشد. گروه برای ادامه کار به شیراز و اصفهان هم می‌روند.
مضمون فیلم "برندگان" که به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه یک تولید می‌شود، یک مسابقه هنری است. عوامل این پروژه عبارتند از حسین عباسی مدیر تولید، محسن فلاحی تصویربردار، هادی بهبرز صدابردار، منصوره یزدان‌جو طراح صحنه و لباس و مریم شیرازی طراح گریم.

Fiona Liebe
07-06-2009, 02:27
"پل" فردا از شبکه سه پخش می‌شود


فیلم تلویزیونی "پل" ساخته عباس بابوبهی به تهیه‌کنندگی سهیل سوفالی یکشنبه 17 خرداد ساعت 20:55 روی آنتن شبکه سه می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، داستان فیلم "پل" روایتگر مرد ثروتمندی است که پس از مرگش، خانواده او حاضر به دفن وی نیستند و از سوی دیگر افرادی که او روزگاری روستای آنها را بازسازی کرده است، خواهان دفنش در روستای خودشان هستند.
در این فیلم که محصول سیمافیلم است، مهدی صباغزاده، حبیب اسماعیلی، مرجانه گلچین، اکبر سنگی، رضا فیض نوروزی، نرگس محمدی، هما خاکپاش، میثم قاسمپور، شهنوش شهباززاده و ... بازی کرده‌اند.
عوامل "پل" عبارتند از زین‌الدین علامه مدیر تصویربرداری، سعید صالحی صدابردار، پیمان فیاض‌مقدم طراح صحنه و لباس، صوفیا نساجی طراح گریم، مسعود حقی برنامه‌ریز، سامان احتشامی آهنگساز، احسان مظفری تدوینگر و ستاره رضایی منشی صحنه.

Fiona Liebe
07-06-2009, 12:14
موسيقي سنتي با فتيله‌ به برنامه كودك مي‌آيد


رضا نجف‌زاده آهنگساز برنامه كودك فتيله در گفت‌وگو با خبرنگار موسيقي فارس گفت: در قسمت‌هاي ويژه نوروز برنامه فتيله، كه به عنوان پر بيننده‌ترين برنامه مختص كودكان در تلويزيون است، فرم جديدي از موسيقي كودك بر پايه موسيقي رديف دستگاهي ايراني ديده شد كه علاوه بر اجرا توسط سازهاي ايراني داراي ساختاري كاملا منطبق بر روند حركت ملوديك موجود در الگوهاي رديف دستگاهي موسيقي ايراني، و فرم‌هاي رايج در اين نوع موسيقي بوده است.
وي ادامه داد: اين قطعات غالبا به دليل وجود فضاي بهاري در دستگاه ماهور و چهارگاه ساخته شده‌اند كه خوشبختانه اين حركت در قسمت‌هاي پس از نوروز اين برنامه با ساخت قطعاتي در دستگاه‌ها و آوازهاي ديگر از قبيل شور، بيات ترك و بيات اصفهان شكل گسترده‌تري به خود گرفته است.
اين آهنگساز با اشاره به همكاران خود در ساخت اين قطعات گفت: بنده به همراه اميرحسين نعمت‌اللهي و برزين فرهودي با آهنگسازي و اجراي اين قطعات براي نخستين بار، اين حركت نو را در تلويزيون به عنوان پرمخاطب‌ترين رسانه در كشور، پايه‌ريزي كرديم.
نجف‌زاده در خاتمه خاطرنشان كرد: اين اقدام خود نگاهي نو به موسيقي كودك در تلويزيون است كه به عقيده من سازندگان اين برنامه با نظرمثبت خود نسبت به اين حركت فرهنگي، آغازگر اين راه بودند.

Fiona Liebe
08-06-2009, 18:04
مناظره كانديداها امشب با «احمدي‌نژاد» و «رضايي» به پايان مي‌رسد


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، در راستاي مناظره كانديداهاي دهمين انتخابات رياست جمهوري مناظره بين «محمود احمدي‌نژاد» و «محسن رضايي» امشب ساعت 22:30 از شبكه سه سيما به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش در اين برنامه‌ كه چندي پيش زمان آن از طريق قرعه‌كشي اعلام شد، كانديداها 90 دقيقه فرصت دارند تا با يكديگر به چالش بنشينند.
به گزارش خبرنگار فارس، در آستانه دهمين انتخابات رياست جمهوري، چهار كانديداي اين انتخابات تا به حال در 5 نوبت به مناظره با يكديگر پرداختند كه مناظره بين «ميرحسين موسوي» و «محمود احمدي‌نژاد» روز 13 خردادماه ساعت 22:30 تا 24 از شبكه سه سيما پخش شد و توانست با 200 ميليون مخاطب در ايران و جهان پربيننده‌ترين مناظره انتخاباتي در طول تاريخ جمهوري اسلامي ايران شود.

Fiona Liebe
10-06-2009, 01:06
"طلوع ماه" ارجمند از شبکه یک به شبکه چهار منتقل شدرضا خوشدل‌راد تهیه‌کننده و کارگردان برنامه "طلوع ماه" در این باره به خبرنگار مهر گفت: تاکنون این برنامه از شبکه یک روی آنتن می‌رفت. اما با توجه به تخصصی شدن هر شبکه و پخش برنامه‌هایی متناسب با ماموریت‌هایشان، مدیران شبکه یک و چهار تصمیم گرفتند از این بعد "طلوع ماه" به جای شبکه یک از شبکه چهار پخش می‌شود.
وی در ادامه افزود: برای این قضیه دکترپورحسین مدیر شبکه چهار زحمت زیادی کشیدند. برنامه "طلوع ماه" هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد و به احتمال زیاد تابستان از شبکه چهار پخش می‌شود. قالب این برنامه تغییر نمی‌کند و مثل قبل شخصیت محور است و از شاخص‌ترین افراد در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ و هنر، اجتماعی و ارتباطات دعوت می‌کنیم تا در برنامه حاضر شوند.
این تهیه‌کننده اشاره کرد: اجرای این برنامه همچون قبل با داریوش ارجمند است. البته موضوعات برنامه‌ "طلوع ماه" که تاکنون پخش شده را جمع‌بندی و فهرست کردیم و در 20 جلد چاپ می‌کنیم. انتشارات آن سروش و سه جلد آن آماده چاپ است.

Fiona Liebe
16-06-2009, 20:36
فیلم‌های برنامه تماشاخانه اعلام شد


فیلم‌های یک پلیس و نصفی، فصل موج‌سواری، هیولایی از قعر در قالب برنامه "تماشاخانه" تیرماه از شبکه تهران پخش می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم‌های سینمایی برنامه "تماشاخانه" ساعت 10:30 روی آنتن شبکه تهران می‌رود. در این برنامه‌ فیلم‌های یک پلیس و نصفی، فصل موج‌سواری، ماداگاسکار 1، هیولایی از قعر، جیمز و هلوی غول‌پیکر، روز اردو، پیتر 1، پیتر 2، روز بزرگ پرواز، ستاره لارا، اینجا روزی جنگل بوده است، النزرو و هدیه غیر منتظره، ضحاک ماردوش دو پخش می‌شود.
همچنین توشیشان، استوارت کوچک 1، تندر کشتی پرماجرا، شاهزاده کوچولو دلاور، طعمه کوسه، پرس موش دندون بچه‌ها، اژدهاگ، کتاب جنگل، آلوشا، مت میلیونر، بچه‌های نفت، کیمیاگر، استوارت 2، پینوکیو جدید، گوی بخار 1، گوی بخار 2، اوبلیکسو بابلیکس، مورچه‌ای به نام زی اسامی دیگر فیلم‌های تماشاخانه تا آخرتیرماه است.

Fiona Liebe
23-06-2009, 23:40
فيلم‌هاي سينمايي جايگزين سريال‌هاي شبكه دو مي‌شوند


به گزارش خبرگزاري فارس، شبكه دو سيما در روزهاي چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه مجموعاً 9 فيلم سينمايي پخش خواهد كرد.
بنابراين گزارش، از سري فيلم‌هاي جشنواره تابستاني در روز چهارشنبه سه تيرماه فيلم سينمايي «مزرعه خانواده پردي» محصول سال 2007 با مضمون اجتماعي به كارگرداني نيل ميلر در ساعت 13:15 و قسمت سوم فيلم ارباب حلقه‌ها در ساعت 18:45 و ادامه آن ساعت21 و همچنين فيلم سينمايي «بازگشت قهرمان» محصول سال 2007 به كارگرداني رود لوريد در ساعت 23:40 پخش خواهد شد.
پنج شنبه چهار تيرماه نيز فيلم‌هاي سينمايي «من بتي نيستم» محصول سال 2006 فرانسه به كارگرداني جين پيره آمريس در ساعت 13:15، رودخانه خاطرات ساعت 18:50، مسير عشق ساعت 21 و فرجام محصول سال 2007 به كارگرداني آرماند مستورياني در ساعت 23:40 پخش مي‌شود.
جمعه پنج تيرماه نيز فيلم‌هاي سينمايي شاخه‌هاي بيد در ساعت 13:45 و كاكتوس كوچيكه به كارگرداني دان اشلي در ساعت 17:30 پخش مي‌شود.

Fiona Liebe
25-06-2009, 01:53
سريال «افسانه جومونگ» تا آخر تابستان ادامه دارد


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، در ادامه نشست معرفي فيلم‌هاي تابستاني سيما، هاشم رضايت قائم مقام شبكه 3 سيما گفت: پخش سريال «رستگاران» به تازگي از اين شبكه شروع شده و توانسته در هفته اول مخاطبان خود را جذب كند. پس از اين سريال مجموعه طنزي به كارگرداني رامبد جوان به روي آنتن خواهد رفت و مخاطبان اين سريال را هر شب ساعت 21 خواهند ديد.
وي افزود: پخش سريال «افسانه جومونگ» هم تا آخر فصل تابستان ادامه خواهد داشت و سينما گلخانه نيز هر روز راس ساعت 17 پخش خواهد شد. ما در اين برنامه تلاش مي‌كنيم تا فيلم‌هايي را پخش كنيم كه مردم خواهان آن هستند و يا پربيننده بوده است. ما هفته‌اي سه فيلم جديد نيز پخش مي‌كنيم. يكشنبه‌ها متعلق به توليدات سيمافيلم است و پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها نيز فيلم‌هاي سينمايي به روي آنتن خواهيم برد.
رضايت در ادامه اظهار داشت: امسال طي جلساتي كه داشتيم روي بحث جوانان و خانواده‌ها و دغدغه‌هاي آنها كار كرديم. برخي برنامه‌ها مانند «شوك» ادامه پيدا خواهد كرد و «ضربان» و «مكث» هم در همين راستا توليد شده‌اند. ضمن آن كه فعاليت اردوهاي جهادي نيز مورد پوشش قرار خواهد گرفت.
وي تصريح كرد: مشكلي كه جوانان كشور ما داشتند بحث درس ، تحصيلات و دانشگاه است. بعد از كنكور بحث مشاوره و انتخاب رشته را خواهيم داشت. هر روز نيز رأس ساعت 14:30 برنامه «با اجازه بزرگ‌تر‌ها» را خواهيم داشت كه بحث مشكلات جوانان در زمينه ازدواج را بررسي مي‌كند. پس از آن نيز برنامه «برليان» با موضوع هدايت جوانان پخش مي‌شود. امسال به جاي برنامه «زلال احكام»، برنامه «به سمت خدا» با حضور كارشناسان به روي آنتن مي‌رود.
رضايت افزود: هر روز يك سريال را هم به سليقه و انتخاب مردم پخش مي‌كنيم كه در حال حاضر سريال «گمگشته» به روي آنتن مي‌رود و پس از آن هم يك سريال ديگر پخش مي‌كنيم.
وي ادامه داد: مسابقه «مسير طلايي» را هم براي پخش از شبكه سوم سيما طراحي كرديم كه هر روز ساعت 22:20 پخش مي‌شود. برنامه «صبح آمد» نيز به چند گروه تبديل شده و فرهنگ‌هاي مختلف و ديدگاه‌هاي مختلف را به تصوير مي‌كشد.
رضايت در تشريح برنامه‌هاي ورزشي شبكه 3 گفت: در بحث ورزش، ما همچنان برنامه‌هاي زنده ورزشي را داريم و از 15 مرداد، ليگ برتر فوتبال كشور شروع مي‌شود و برنامه 90 نيز در همين ايام شروع خواهد شد، ضمن اين كه توليد مستندهاي زيادي را هم براي پخش از شبكه 3 شروع كرده‌ايم.

Fiona Liebe
13-07-2009, 20:55
فيلم سينمايي «دو نفر و نصفي» چهارشنبه روي آنتن شبكه دو

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، فيلم سينمايي «دو نفر و نصفي» روز چهارشنبه 24 تيرماه ساعت 14:30 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.
بنابراين گزارش، اين فيلم سينمايي محصول سال 1370 به كارگرداني «يدالله صمدي» است كه بازيگراني نظير فرامرز قريبيان، عليرضا خمسه و آتنه فقيه‌نصيري در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
در خلاصه داستان اين فيلم سينمايي آمده است: زن جواني كه در مهدكودك كار مي‌كند، دختر يك ساله‌اش را با بچه‌هاي مهدكودك به پارك مي‌برد. بر اثر غفلت او، كالسكه بچه‌اش پريسا در سراشيبي پارك و خيابان و كوچه‌ها به راه مي‌افتد و مادر كه به دنبال كالسكه است پس از طي كردن مسيري طولاني كالسكه را گم مي‌كند.
كالسكه رو به روي خانه دو مرد مجرد، كه پسر عمو هستند، توقف مي‌كند. پسر عموها ابتدا سعي مي‌كنند كالسكه را مقابل خانه يكي از همسايه‌ها رها و خود را خلاص كنند، اما موفق نمي‌شوند. كوشش آن دو براي سپردن بچه به ديگران به نتيجه نمي‌رسد و به ناچار او را به خانه خود مي‌برند...

Fiona Liebe
09-08-2009, 12:06
«ساياب» فردا روي آنتن شبكه سه مي‌رود


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سيما فيلم، تله‌فيلم «ساياب» به كارگرداني محمدعلي سجادي فردا شب ساعت 20 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، اين فيلم تلويزيوني از توليدات سال 86 مركز سيما فيلم است كه برشي از زندگي مريم، نويسنده‌اي جوان با بازي معصومه مير‌حسيني را به تصوير مي‌كشد كه علاوه بر درگيري‌هاي ذهني و گذشته ناكامش در زندگي روزمره خود نيز دچار مشكلات خاصي مي‌شود.
در اين فيلم معصومه ميرحسيني و هومن سيدي به عنوان بازيگران اصلي و سيروس گرجستاني، لادن طباطبايي،‌ اميررضا دلاوري، مهدي ميامي و فرهاد تجويدي حضور دارند.
عوامل اين تله‌فيلم عبارتند از: حسن عباسي: تهيه كننده،‌ مسعود سلامي: تصويربردار، فروزان جليلي‌فر: طراح صحنه و لباس، فريدون كشن‌فلاح: طراح چهره‌پردازي، محمد آهنگراني: مدير برنامه‌ريزي، مهرشاد ملكوتي: صداگذاري و كارن همايونفر: موسيقي.
پيش از اين محمدعلي سجادي با «ساياب» توليد مركز سيمافيلم در بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر حضور يافته بود.

Fiona Liebe
13-08-2009, 12:07
http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0723/A0723975.jpg
سيروس مقدم تصويربرداري «رستگاران» را به پايان برد


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «رستگاران» شب گذشته در لوكيشني واقع در دزاشيب به پايان رسيد.
بنابراين گزارش، اين مجموعه در ابتدا قرار بود در 52 قسمت ساخته شود، اما در نهايت سيروس مقدم اين سريال را در 49 قسمت به پايان رساند و پخش آن نيز هفته آينده به پايان خواهد رسيد.
نگارش داستان اين سريال توسط «سعيد نعمت الله» صورت گرفته و «محمد اصفهاني» نيز خواننده تيتراژ اين مجموعه تلويزيوني است.
اين سريال در 52 قسمت 45 دقيقه‌اي هر شب از شبكه سه سيما به روي آنتن مي‌رود.
اين سريال كه به تهيه كنندگي «محمد رضا شفيعي» ساخته شده، مضموني اجتماعي دارد، زندگي دختري به نام خجسته را روايت مي‌كند كه در پي ناپديد شدن شوهرش احمدرضا روانه تهران شده تا خبري از او به‌دست آورد...
در اين سريال بازيگراني چون آتيلا پسياني، پوريا پورسرخ، روناك يونسي، صبا كمالي، عباس اميري، كاوه خداشناس،ليدا كياني، محمد حسين عمراني، آناهيتا افشار، زهره صفوي، شهرام عبدلي، مريم سلطاني، اسماعيل سلطانيان، حشمت آرميده، مليحه نيكجومند، آرش مجيدي، عباس غزالي و شهربانو موسوي و ... به ايفاي نقش مي‌پردازند.
عوامل اصلي اين پروژه عبارتند از: مدير توليد: سيد حسين يعقوبي، مشاور كارگردان: الهام غفوري، دستيار اول كارگردان: افشين سنگ چاپ، دستيار اول كارگردان: حبيب قلي‌زاده، برنامه‌ريز: علي اكبر صابري، دستيار سوم: فرزين فتحي، مديرتصويربرداري: امير معقولي، طراح صحنه و لباس: فرهاد عزيزي، جانشين توليد: رسول حاتمي، صدابردار: فرشيد احمدي، طراح گريم:حسين صالحيان، عكاس: مهدي حيدري، منشي صحنه: فهيمه كمالي، مدير فني: سعيد پرويني، مدير مالي: جواد تهراني، مشاور فيلمنامه: محمد رضا شجاعي و موسسه فرهنگي هنري وصف صبا مجري طرح آن است.

Fiona Liebe
13-08-2009, 12:11
http://media.farsnews.com/Media/8805/ImageNews/880521/38_880521_L600.jpg


http://media.farsnews.com/Media/8805/ImageNews/880521/37_880521_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8805/ImageNews/880521/33_880521_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8803/ImageNews/880329/20_880329_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880401/38_880401_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880401/40_880401_L600.jpg

مجموعه رستگاران

Fiona Liebe
26-08-2009, 19:17
امشب پشت صحنه رستگاران ساعت 21:00 از شبکه سوم سیما پخش می شود.

منبع: شبکه سوم سیما

Fiona Liebe
26-08-2009, 19:17
جمعه‌ها «درچشم باد» به‌جاي «نردبام آسمان» روي آنتن مي‌رود

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «نردبام آسمان» در شب‌هاي ماه مبارك رمضان هرشب ساعت 22:30 از شبكه يك سيما به روي آنتن مي‌رود اما در روزهاي جمعه اين سريال پخش نخواهد شد و سريال «در چشم باد» به روي آنتن خواهد رفت.
مجموعه «نردبام آسمان» محصول سيما فيلم بوده و حسين طاهري ناظر كيفي اين مجموعه است.
بازيگران اين سريال به ترتيب حروف الفبا عبارتند از:
ويشكا آسايش(آي بانو)، برزو ارجمند(معين)، سيامك احصايي(هوشمند)، حسن پورشيرازي(صفدر)، وحيد جليلوند(غياث الدين كاشاني)، جمشيد جهانزاده(حلاج)، سياوش چراغي‌پور(قوش چي)، محمدرضا داوود نژاد(داروغه)، محسن زهتاب(مجيب)، بهرنگ علوي(قاضي)، شبنم قلي خاني(ويس)، مهدي فقيه(خوافي)، حسين سليماني(لطيف)، هديش شاملو(ارداي)، رحيم نوروزي(الغ بيك)، مجيد ياسر(مهربان) و ...

Fiona Liebe
17-10-2009, 18:56
http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0724/A0724930.jpg

پخش سريال «مسافران» تا آغاز محرم ادامه مي‌يابد


محسن چگيني در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «مسافران» در حال حاضر در لوكيشن اصلي سريال پي‌گيري مي شود و تا ماه محرم به روي آنتن خواهد رفت.
وي درباره رضا شفيعي‌جم كه به جمع بازيگران اين سريال اضافه شده اما حضوري در سريال ندارد، تصريح كرد: رضا شفيعي جم چندي پيش به بازيگران اين سريال اضافه شد اما به دليل حضور در يك فيلم سينمايي نقش چنداني در سريال نداشت اما وي با پايان فيلمبرداري آن فيلم سينمايي، حضور پررنگ تري در مجموعه تلويزيوني «مسافران» خواهد داشت.
بنابراين گزارش، بازيگراني نظير رامبد جوان، حميد لولايي، حسن معجوني، نصرالله رادش، شقايق دهقان و سحر دولتشاهي در آن جلوي بازي كرده‌اند.
«پيمان قاسم‌خاني» سرپرست نويسندگان اين مجموعه است و محراب قاسم‌خاني، سروش صحت، عليرضا ناظر فصيحي و فرخ نعمتي كار نگارش داستان‌ها را برعهده دارند.
در خلاصه داستان اين سريال آمده است: در سياره كوچك آبي‌رنگي در گوشه پرتي از كهكشان مدتي است موضوعي فكر اعضاي كنفدراسيون راه شيري را به خود مشغول كرده و آن اين است كه ساكنان سياره زمين بدون ملاحظه مشغول تخريب محيط زيست خود هستند و نادانسته تعادل كهكشان را به هم زده‌اند. كنفدراسيون چهار مامور زبده خود را به زمين مي‌فرستد تا درباره اين موجودات عجيب تحقيق كنند.
آنها در قالب يك خانواده در تهران فرود مي‌آيند و خانه يك كله‌پز را اجاره و در آن مستقر مي‌شوند...
ساير عوامل اين مجموعه كه «محسن چگيني» تهيه‌كنندگي آن را برعهده دارد، عبارتند از: حميد مهين‌دوست (مدير توليد)، رضا نمازي (مدير تصويربرداري)، عليرضا نوروزيان (صدابردار) ، امين صدرايي (طراح صحنه و لباس)، محراب قاسم‌خاني (عكاس) و رضا فرساد (جلوه‌هاي ويژه رايانه‌اي).

Fiona Liebe
20-10-2009, 14:08
«نيما بانكي» خواستگار جديد «شمس العماره» شد


به گزارش خبرگزاري فارس، «رامين عباسي‌زاده»، تهيه كننده سريال 70 قسمتي «شمس العماره» با بيان اين مطلب گفت:نيما بانكي پس از كامران تفتي خواستگار ليلا خواهد شد. البته پس از او چند خواستگار ديگر هم خواهند آمد و تاكنون سروش صحت، نيما شاهرخ شاهي و كامران تفتي خواستگاران ليلا بوده‌اند.
در اين سريال هانيه توسلي(ليلا)، رويا تيموريان(پري)، مسعود رايگان(هرمز)، مهرانه مهين ترابي(عمه)، فرهاد آييش(رحمت)، مرجانه گلچين(زيور)، مليكا شريفي نيا(دريا)، اميرحسين رستمي(شكور)، ارژنگ امير فضلي(همسايه) و ندا مقصودي (شريفه) به عنوان بازيگران ثابت حضور دارند.
اين سريال را «سامان مقدم» كارگرداني كرده و «اميد سهرابي» سرپرست نويسندگان آن است.

7adi3at
26-10-2009, 01:23
http://pitza.files.wordpress.com/2009/08/amin_hayaie_2.jpg

شمس‌العماره سریالی است که خودش به تنهایی با استفاده از اپیزود‌های متعددی که دارد، می‌تواند خبرسازترین سریالی باشد که در این روزها یا بهتر بگوییم شب‌ها روی آنتن است. آن هم به واسطه اتفاقاتی که در آن می‌افتد مثل حضور بازیگران مهمان در هر یک از قصه‌های داستان.
همین چند وقت پیش بود که خبر از عدم حضور مهران مدیری به عنوان خواستگار آخر این کار به شما دادیم؛ خواستگاری که اگر در این سریال حاضر می‌شد به قول معروف می‌ترکاند اما خوب به دلایل مختلفی این امر میسر نشد. اما این سوال تا به امروز باقی بود که بالاخره خواستگار آخر چه کسی می‌تواند باشد؟ کسی که به اندازه آن ستاره تلویزیونی بتواند محبوب باشد و او هم با حضورش بمب مفیدی برای کل کار تلقی شود. بالاخره پس از صحبت‌های زیاد و اینکه آیا آخر این سریال عروسی اتفاق بیفتد یا نه، قرعه به نام امین حیایی افتاد. بله، خواستگار آخر کسی نیست جز امین حیایی. او در پنج قسمت نهایی این کار حضور دارد تا بتواند بالاخره دل هانیه توسلی را به دست آورد و یک سوروساتی را راه بیندازد.
اما در کنار حیایی بازیگران دیگری هم حضور دارند؛ بازیگرانی مثل مائده طهماسبی یا بهاره رهنما. مائده طهماسبی در نقش عمه جیران حاضر شده؛ کسی که از شیراز آمده و مدام در حال خواندن دیوان حافظ است یا اینکه فال حافظ برای همه می‌گیرد. بهاره رهنما هم طبق معمول دختر عمه تقریبا لوسی است که با حضورش لحظات با مزه‌ای را ایجاد خواهد کرد.
حالا باید منتظر ماند و دید که در هفته‌های آینده با پخش این سریال تا چه حد کارگردان توانسته با آوردن ستاره‌ای سینمایی و محبوب رضایت مخاطب را جلب کنند.

Fiona Liebe
31-10-2009, 12:17
موسیقی "دلنوازان" حال و هوای زنانه دارد آهنگساز مجموعه تلویزیونی "دلنوازان" با اشاره به حضور پررنگ زنان در این مجموعه، موسیقی را متاثر از این ویژگی و با حال و هوای زنانه دانست. آرمان موسی‌پور درباره ساختن موسیقی مجموعه "دلنوازان" که بیشتر از آواهای زن بهره برده به خبرنگار مهر گفت: من در اکثر کارهایم از صدای انسان به عنوان المان استفاده می‌کنم و در هر اثر از سازهایی بهره می‌برم که قدرت انتقال حس صحنه را به مخاطب داشته باشند. در مجموعه "دلنوازان" مشکلات زن‌ها مثل یلدا، مادر بهزاد و ... زیاد است، به همین دلیل سعی کردم از آواهای زن بیشتر استفاده کنم تا مشکلات و غم‌های آنها را نشان دهم.

http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/10/482004_orig.jpg
وی در ادامه افزود: قبلاً موسیقی متن مجموعه‌های "گیلعاد" و "آخرین دعوت" را به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده ساخته بودم و با فضای ملودرام‌های او آشنا بودم. بنابراین وقتی ساخت موسیقی متن "دلنوازان" پیشنهاد شد به دلیل راحتی با او و نزدیکی افکار پذیرفتم. در واقع به سهیلی‌زاده خیلی اطمینان دارم و می‌دانم کارهایش همیشه با استقبال مخاطبان رو به رو می‌شود.
این آهنگساز خاطرنشان کرد: اما ساخت موسیقی مجموعه‌های روتین کار دشواری است و من تنها یک قسمت از مجموعه جلوتر هستم. هر قسمت از موسیقی را سینک می‌زنم و بیشتر سعی کرده‌ام موسیقی هر قسمت تم جدید و متفاوتی داشته باشد تا مخاطب را خسته نکند.
موسی‌پور یادآور شد: در موسیقی "دلنوازان سعی کردم خیلی کمرنگ از آواهای مرد در میان آواهای زن استفاده کنم. خیلی کم از سازهای بادی و بیشتر از فلوت و ویلون برای صحنه‌هایی که تعلیق زیادی دارند، بهره بردم. در مجموع همیشه تلاش کردم آثارم متفاوت باشد.

Fiona Liebe
31-10-2009, 12:19
"گاو صندوق" بعد از "دلنوازان" روی آنتن می‌رود


مصطفی عزیزی تهیه‌کننده این مجموعه به خبرنگار مهر گفت: چند روز تصویربرداری در زندانی در گوهردشت انجام شد و پس از آن گروه به یک کلانتری رفتند تا کار در این لوکیشن ادامه پیدا کند. تصویربرداری "گاو صندوق" این ماه تمام می‌شود. شش قسمت از "گاوصندوق" تدوین شده و تدوین ادامه دارد.
وی افزود: زمان پخش مجموعه هنوز مشخص نیست اما احتمالا پس از پایان پخش مجموعه "دلنوازان"، "گاوصندوق" روی آنتن می‌رود. پخش شبانه ممکن است به زیان مجموعه باشد و "گاوصندوق" آن طور که باید دیده نشود البته "گاوصندوق" مجموعه جذابی است و شاید در پخش شبانه هم مانند پخش هفتگی با استقبال مواجه شود.
در مجموعه 30 قسمتی "گاوصندوق" سروش صحت، رضا بابک، افشین هاشمی، الهام حمیدی، آزاده صمدی، سیروس گرجستانی، بهاره رهنما، سیامک انصاری، حمید ابراهیمی، داریوش اسدزاده و... بازی می‌کنند.
"گاوصندوق" طنز اجتماعی است و عوامل این پروژه عبارتند از مدیر تصویربرداری: مصطفی احمدیان، نویسندگان: مصطفی عزیزی و امیر عربی، طراح صحنه و لباس: سیامک احصایی، انتخاب بازیگران: حبیب رضایی، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، مدیر تولید: علیرضا ابوالقاسمی‌نژاد، دستیار اول کارگردان: شکوفا کریمی و برنامه‌ریز: پریسا گرگین.

Fiona Liebe
03-11-2009, 14:22
دوبله مجموعه «پرستاران» همچنان ادامه دارد


«فاطمه شعشعاني» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، با اعلام خبر سرپرستي دوبله قسمت‌هاي 377 و 378 مجموعه «پرستاران»، اظهار داشت: روند دوبله مجموعه «پرستاران» به صورتي است كه در حدود 12 قسمت نسبت به پخش تلويزيوني آن جلوتر هستيم اما همچنان هفته‌اي دو قسمت از اين سريال را دوبله مي‌كنيم.
وي ادامه داد: زماني كه به قسمت‌هاي دوبله شده مجموعه پرطرفدار «پرستاران» نگاهي كنيم،‌ متوجه مي‌شويم كه آماده‌سازي اين مجموعه براي پخش، حاصل يك تلاش جمعي است كه تمامي همكاران در آن سهيم هستند.
مدير دوبلاژ مجموعه «پرستاران» گفت: در اين مجموعه اصطلاحات پزشكي فراواني بيان مي‌شود و با توجه به اين كه من سابقه فعاليت چندين ساله پيراپزشكي دارم، از اين حيث سرپرستي دوبلاژ اين مجموعه برايم راحت‌تر بوده است.
وي افزود: اصطلاحات پزشكي موجود در سريال «پرستاران» دقت بسياري را به لحاظ بيان كردن صحيح آن از سوي گويندگان اين مجموعه، مي‌طلبد، لذا تمامي گويندگان سعي خود را انجام مي‌دهند تا اصطلاحات تخصصي پزشكي را به شكل درست ادا كنند و من نيز نسبت به اين مورد حساس هستم تا كاري مطلوب به مخاطبان ارائه شود.
شعشعاني، درخصوص نقش‌هاي گويندگان مجموعه «پرستاران» گفت: «اكبر مناني» در نقش (فرانك)، «ناصر نظامي» در نقش (مايك)، «نرگس فولادوند» در نقش (كيت)، «اميرمحمد صمصامي» در نقش (دن)،‌ «مريم صفي‌خاني» در نقش (شارلت)، «سعيد شيخ‌زاده» در نقش (جك)، «مهرداد ارمغان» در نقش (وينسنت)، «مهوش افشاري» در نقش (اريكا)، «حسين خداداد بيگي» در نقش (شان) صحبت مي‌كنند و من نيز در نقش (وان) گويندگي مي‌كنم.
وي از جمله تأثيرات مطلوب و علت پربيننده بودن مجموعه تلويزيوني «پرستاران» را آشنا شدن مردم با كمك‌هاي اوليه درماني و اينكه در برخورد با بيماري‌ها و مسائل پزشكي چه رفتاري را بايد از خود نشان دهند، دانست.
اين مدير دوبلاژ از آقايان «جمشيديان» و «كشفي» و خانم «خاتمي»، كه به ترتيب «مترجم»، «صدابردار» و «ويراستار» مجموعه تلويزيوني «پرستاران» بودند و در اين راستا زحمات فراواني را صورت دادند، تشكر كرد، ضمن اينكه از مشاوره «دكتر ارزاقي» درخصوص اطلاعات تخصصي پزشكي نيز قدرداني كرد.
مجموعه 900 قسمتي «پرستاران» (‌The Saints) محصول سال‌هاي 1998 تا 2006 كشور استراليا است و از جمله مجموعه‌هاي تلويزيوني با سابقه محسوب مي‌شود كه بيش از سه سال از پخش آن مي‌گذرد و مخاطبان فراواني را نيز به خود جلب كرده است.
اين مجموعه روزهاي سه‌شنبه از شبكه يك سيما پخش مي‌‌شود.

AKCENT
11-11-2009, 01:15
«شمس‌العماره» شش روز ديگر به پايان مي‌رسد


سريال «شمس‌العماره» تا شش روز ديگر در اين شبكه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، شبكه دو سيما هم اينك سريال «شمس‌العماره» به كارگرداني سامان مقدم را به روي آنتن مي‌برد كه پخش آن تا دوشنبه هفته آينده به طول مي‌انجامد.هم‌چنين بحث‌هاي كارشناسي سريال «شمس‌العماره» طي روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه به روي آنتن خواهد رفت.

AKCENT
11-11-2009, 11:46
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8808121796) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8808121796&tt=)
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛


فرجي: برنامه «روز از نو» با رويه چالشي به كار خود ادامه مي‌دهد


خبرگزاري فارس: مدير شبكه دو سيما گفت: برنامه روزانه «روز از نو» جايگاه بسيار خوبي ميان مردم پيدا كرده و با حركت به سمت اطلاع رساني، پخش آن با رويه‌اي كاملا چالشي ادامه خواهد داشت.

http://media.farsnews.com/Media/8808/Images/jpg/A0767/A0767404.jpg


مهدي فرجي در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره برنامه تلويزيوني «روز از نو» كه هر روز صبح با اجراي «محمد جعفر خسروي» از شبكه دو سيما پخش مي‌شود، گفت: اين برنامه بين بينندگان و مخاطبان خود جايگاه ويژه‌اي پيدا كرده و به خوبي ديده شده است. به همين دليل بسياري از كارشناسان و مسئولان مايلند كه در اين برنامه حضور داشته باشند و سخنان خود را از طريق اين برنامه عنوان كنند.
وي درباره تغيير رويكرد اين برنامه و حضور افراد سرشناس در آن به منظور بحث و تحليل نيز اظهار داشت: به تازگي اين برنامه رويكردش تغيير كرده و به سمت اطلاع رساني حركت مي‌كند و با همين رويه و همچنين تهيه و توليد مستندهايي از سطح كشور توليدش ادامه خواهد داشت.
مدير شبكه دو درباره نقدهايي كه در اين برنامه در حوزه‌هاي مختلف انجام مي‌شود نيز گفت: محوريت اين برنامه گفت‌وگو است كه بر پايه نقد است و گاهي اوقات مهمانان با ديدگاه‌هاي مختلف و گاهي متضاد با يكديگر دعوت مي‌شوند تا شايد مشكلي در موضوعي حل و برطرف شود و با توجه به استقبال مخاطبان از برنامه «روز از نو» توليد آن همچنان ادامه دارد و فعلا برنامه اي براي تغيير يا متوقف كردن آن نداريم.

AKCENT
11-11-2009, 17:12
سريال به کجا چنين شتابان 30 آبان روي آنتن مي رود
با پايان تصوير برداري مجموعه تلويزيوني "به کجا چنين شتابان" ، پخش اين سريال از 30 آبان ماه روي آنتن شبکه تهران و شبکه سراسري 2 سيما قرار مي گيرد

[/URL][URL="http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C11%5C11%5Cimg633935477230468750.jpg"]http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2009%5C11%5C11%5Cimg633935477230468750.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C11%5C11%5Cimg633935477230468750.jpg)


"ابوالقاسم طالبي" کارگردان اين سريال روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت که براي رساندن سريال به زمان پخش تدوين مجموعه "به کجا چنين شتابان" به سرعت و از سوي حسين زند باف درحال انجام است و محمد محمد علي ساخت موسيقي سريال را به عهده دارد.
اين کارگردان افزود: اين سريال از 26قسمت تشکيل شده است که از 30 آبان ماه در روزهاي زوج به صورت يک شب در ميان از شبکه پنج سيما روي آنتن خواهد رفت
و تکرار آن نيز شب بعد از شبکه سراسري دو سيما صورت خواهد گرفت.
مجموعه تلويزيوني «به کجا چنين شتابان» از مضمون دفاع مقدس با روايتي نو برخوردار است.
داستان سريال درباره جواني است که قصد دارد يک شبه ره صد ساله بپيمايد و در اين راه با مشکلات عديده‌اي مواجه مي‌شود.
عواملي که در ساخت مجموعه "به کجا چنين شتابان" همکاري دارند عبارتند از :نويسنده و کارگردان:ابو لقاسم طالبي،مدير تصوير برداري:شهرياراسدي،مدير تو ليد:علي کاظمي ،صدابردار:مازيار شيخ محبوبي،طراح چهره پردازي: مسعود ولدبيگي، طراح صحنه ولباس: علي عابديني، عکاس: علي نيک‌رفتار، مدير تدارکات: تقي محمودي، تهيه کننده و مجري طرح: حسن شکوهي، بازيگران عبارتنداز: رضا رويگري، بابک حميديان، حسن شکوهي ،علي عمراني، بهروز بقايي، مهدي فقيه، محمدرضا قديريان، ساعد هدايتي، علي کاظمي، مهرداد فلاحتگر، داود مقدادي، پرويز بزرگي، محمدرضا رهبري ،اميد متقي، متين حيدرنيا، اسماعيل زنگل گياه، سعيد کريمي، اميد عليمرداني، مسعود مفيدي ، آهو خردمند، نگين صدق گويا،شراره دولت آبادي،پرستو گلستاني،فريبا متخصص ،مطهر اسمي،نيلو فر شهيدي،نوا عارف،ليلا لطيفي،شيما فلاح،راحله ميرزايي.

AKCENT
12-11-2009, 15:36
با پايان «دل‌نوازان»، «گاو صندوق» از هفته ديگر پخش مي‌شود؛
عزيزي: پخش هر شبي جواب مناسب‌تري مي‌دهد
با پايان يافتن مجموعه تلويزيوني «دل‌نوازان»، سريال «گاو صندوق» از هفته آينده جايگزين آن مي‌شود.
به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، سريال «گاو صندوق» كه توسط مازيار ميري كارگرداني شده‌است، همانند «دلنوازان» هر شب ساعت 20 و 45 دقيقه از شبكه سه پخش مي‌شود.

مصطفي عزيزي، تهيه‌كننده سريال «گاو صندوق» در گفت‌وگويي با ايسنا در پاسخ به پرسشي درباره پخش هر شبي اين سريال، خاطرنشان كرد: تجربه‌ي سالهاي اخير حاكي از اين است كه پخش هر شبي جواب مناسب‌تري مي‌دهد؛ ضمن اينكه در تلويزيون كشورهاي ديگر نيز معمولا همين رويه اعمال مي‌شود و سريالها هر شب پخش مي‌شوند.

او ادامه داد: فكر اوليه ما اين بود كه سريال «گاو صندوق» يك شب در ميان پخش شود، اما نظرسنجي‌ها نشان مي‌داد كه يك سريال در پخش هر شبي مخاطب بيشتري را جذب مي‌كند.

تهيه‌كننده «گاو صندوق» ابراز اميدواري كرد كه تلاش براي رساندن اين سريال به پخش، به كيفيت آن لطمه‌اي وارد نكند.

به گزارش ايسنا، شبكه سه سيما زمان آغاز پخش سريال «گاو صندوق» را چهارشنبه (27 آبان ماه) اعلام كرده‌است؛ با اين حال عزيزي در گفت‌وگو با ايسنا احتمال داد كه پخش اين سريال از اوايل آذر ماه آغاز شود.
به گزارش ايسنا، افشين هاشمي، رضا بابک، فرهاد اصلاني، خاطره حاتمي، آزاده صمدي، سيروس گرجستاني، پيام دهکردي، سروش صحت، الهام پاوه نژاد، بهاره رهنما، سيامک صفري، شراره دولت آبادي، حميد ابراهيمي، هايده حائري، عباس کوثري، محسن حسيني، پويا پرستويي، سينا رازاني، احمد ياوري، مهدي طاهري، عباس توفيقي، هومهر شاملو و مهدي باطبي بازيگران «گاو صندوق» هستند.
در گاوصندوق خانه «غلام‌حسين پروانه» جواهري هست که خيلي‌ها به دنبال سرقت آنند. يکي از آنها «غلام‌رضا » جواني شهرستاني است که از طرف يک گروه براي اين اقدام زير فشار قرار گرفته است. «غلام‌رضا » براي دسترسي به گاوصندوق، در مجتمعي که «پروانه» در آن ساکن است آپارتماني اجاره مي‌کند.

AKCENT
13-11-2009, 12:00
"جستجوگران" چهارشنبه‌ها از شبکه دو پخش می‌شود


مجموعه تلویزیونی "جستجوگران" به کارگردانی محمدعلی سجادی از اوایل آذرماه روزهای چهارشنبه ساعت 21:30 روی آنتن شبکه دو می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه در 13 قسمت به تهیه‌کنندگی منوچهر شاهسواری تهیه شده و قرار است بعد از تمام شدن مجموعه "شمس‌‌العماره" از شبکه دو روی آنتن برود. "جستجوگران" اولین تجربه مجموعه‌سازی سجادی فضایی پلیسی دارد و در هر قسمت از این مجموعه اپیزودیک یکی از پرونده‌های مفاسد اجتماعی به تصویر کشیده می‌شود.
رضا کیانیان، رضا بابک، پیام دهکردی، هوشنگ توکلی، شهرام حقیقت‌دوست، پانته‌آ بهرام، مسعود رایگان، محمود جعفری، ناصر آقایی، هرمز سیرتی، معصومه میرحسینی، حسین فلاح، سیدمهرداد ضیایی، عباس شادروان و... در این مجموعه بازی کردند.
سایر عوامل مجموعه عبارتند از تهیه‌کننده و محقق: منوچهر شاهسواری، مشاور: محمد‌علی حسین‌نژاد، مدیر تصویربرداری: مصطفی احمدیان، صدابردار: بابک اردلان، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: حسین فلاح، انتخاب بازیگران: مهدی میامی، تدوین: م. سجادی و طراح گریم: محسن ملکی.

AKCENT
13-11-2009, 12:04
فصل جديد پخش سريال‌هاي ايراني
آغاز «كلانتر 3» از فردا
«خسته دلان»الوندو«آشپزباشي»هنرمند به برنامه‌هاي سيما مي‌پيوندند‌

با آغاز سريال‌هاي «كلانتر 3» از 23 آبان ماه و پخش «خسته دلان» و «آشپزباشي» طي روزهاي آينده ، شبكه‌ي ملي وارد فاز جديد برنامه‌هاي نمايشي ايران خود مي‌شود.

به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شنبه (23 آبان‌ماه) سريال «كلانتر 3» روانه‌ي آنتن مي‌شود. اين سريال را همانند سري‌هاي پيشين، محسن شاه‌محمدي نوشته و كارگرداني كرده است. اصغر زائري تهيه و «كلانتر 3» را برعهده دارد و ايرج نوذري، فرهاد مهاديان، ليلا موسوي و ليلا ترانه بازيگران نقش‌هاي اين مجموعه اپيزوديك هستند كه به تلاش‌هاي كلانتر براي يافتن مجرمان مي‌پردازد.

سريال «خسته‌دلان» از چهارشنبه (27 آبان‌ماه) پخش مي‌شود. اين مجموعه نيز مانند «كلانتر 3» اپيزوديك است و نخستين تجربه سيروس الوند در سريال‌سازي محسوب مي‌شود. محمدهادي كريمي «خسته‌دلان» را نوشته و محسن شايانفر آن را تهيه كرده است. داستان اين سريال در يك قطار مي‌گذرد كه درحال حركت است و در هر ايستگاه مسافراني به آن سوار و از آن پياده مي‌شوند و هريك از آنان قصه‌هاي متفاوتي را با خود به قطار مي‌آورند. داوود رشيدي از بازيگران اصلي «خسته دلان» است. اين سريال در 14 قسمت ساخته شده است.
«آشپزباشي» نيز از دوشنبه (دوم آذرماه) به صورت هفتگي پخش مي‌شود. محمدرضا هنرمند، كارگردان و جواد نوروزبيگي تهيه‌كننده‌ي اين سريال هستند و از بازيگران آن به پرويز پرستويي، فاطمه معتمدآريا، مهراوه شريفي‌نيا و فرهاد اصلاني مي‌توان اشاره كرد. آشپزباشي در 35 قسمت 45 دقيقه‌اي ساخته مي‌شود و درباره‌ي اكبر و مينو زوجي است كه در كار و زندگي شخصي بسيار موفق هستند و كارشناس را از يك زير پله آغاز كرده‌اند و اكنون رستوران بزرگي دارند اما سوء‌تفاهمي همه‌چيز را به هم مي‌ريزد.
به گزارش ايسنا، سريال‌هاي شبانه شبكه‌ي اول سيما ساعت 22 پخش مي‌شوند؛ البته با توجه به پخش نشدن «آشپزباشي» در هفته‌ي آينده، دوشنبه (25 آبان‌ماه) سريال فرانسوي «كميسر لسكو» روي آنتن مي‌رود

AKCENT
14-11-2009, 15:43
تصویربرداری "دلنوازان" امروز تمام می‌شودتصویربرداری مجموعه تلویزیونی "دلنوازان" به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده امروز در بیمارستان شهید چمران تمام می‌شود. مهران مهام یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه به خبرنگار مهر گفت: بعد از ظهر امروز تصویربرداری در بیمارستان شهید چمران با حضور تمام بازیگران به پایان می‌رسد. آخرین بخش این مجموعه دوشنبه شب روی آنتن می‌رود.
وی ادامه داد: استقبال از مجموعه نشان می‌دهد که گروه در کارشان موفق بوده‌اند، داستان تازه، ترکیب بازیگران و ساختار حرفه‌ای این مجموعه برای مخاطب جذاب است.
مجموعه "دلنوازان" هر شب از شبکه سه پخش می‌شود. شاهرخ استخری، سحر قریشی، فریبا کوثری، عبدالرضا اکبری، پرویز فلاحی‌پور و حدیث میرعلمی بازیگران و ایرج محمدی و مهران مهام تهیه‌کنندگان مجموعه هستند. حسین سهیلی‌زاده به زودی کارگردانی یک فیلم 90 دقیقه‌ای را شروع می‌کند.

AKCENT
14-11-2009, 15:46
"مزد ترس" فردا از شبکه چهار پخش می‌شود

فیلم سینمایی "مزد ترس" فردا 24 آبان‌ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه سینما اقتباس از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم سینمایی "مزد ترس" محصول فرانسه را هانری ژرژ کلوزو سال 1953 در ژانر اکشن، درام و تریلر با نقش‌آفرینی ایو مونتان، شارل وانل و فالکو لولی ساخت.
داستان این فیلم درباره چهار زندانی است که بعد از فرار در یک شرکت نفتی کار می‌کنند. آنها باید یک محموله خطرناک را جابجا کنند. تهیه‌کنندگی برنامه سینما اقتباس به عهده علی سلیمانی است.

AKCENT
14-11-2009, 18:18
قهر "جهان" و پایان «دلنوازان»


http://78.38.204.145/iran_media/image/2009/11/222751109_orig.jpgپرویز فلاحی‌پور که درسریال دلنوازان نقش "جهان" را بازی می‌کرد در اعتراض به کمرنگ بودن نقش خود از ادامه بازی صرف نظر کرد.


به گزارش شبکه ایران، پخش سریال شبانه «دلنوازان» درحالی دوشنبه یا سه‌شنبه(25 یا 26 آبان) به پایان می‌رسد که به نوشته برخی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، قهر یکی از بازیگران، کارگردان این مجموعه را مجبور کرده که پایان این داستان را تغییر دهد.
چندی پیش خبر انصراف ادامه حضور پرویز فلاحی‌پور بازیگر نقش "جهان" به دلیل کم‌رنگ بودن نقش‌اش روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت اما مهران مهام یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه تلویزیونی با تکذیب این خبر اعلام کرد که بین فلاحی‌پور و گروه نه قهری بوده است و نه آشتی‌ای؛ بنابراین روند طبیعی تصویربرداری طی می‌شود و او هم‌چنان در این مجموعه بازی می‌کند.
اما بییندگان این سریال شب گذشته به هنگام تماشای تلویزیون با داستان گم شدن جهان روبه‌رو شدند تا این شایعات بیش از گذشته رنگ واقعیت به خود بگیرد.
به نوشته همشهری جوان، پرویز فلاحی‌پور از ابتدای سریال تاکنون به خاطر کمرنگ بودن نقش خود بارها با سهیلی‌زاده، کارگردان دلنوازان جرو بحث کرده و چون موفق به کرسی نشاندن حرف خود نشده ترجیح داده است از ادامه کار منصرف شود.حال آن که این اتفاق در متن اصلی فیلمنامه وجود نداشته و کارگردان به دلیل قهر فلاحی‌پور داستان را تغییر داده است.
این در حالی است که مهران مهام نیز پیش از این اعلام کرده بود که تدوین «دل‌نوازان» از پخش، چهار قسمت جلوتر است و با وجود اتمام نگارش فیلم‌نامه، ممکن است قسمت آخر بازنویسی شود.
مهام امروز نیز در گفت‌وگو با مهر با تاکید بر "حضور تمام بازیگران" در بخش پایانی این مجموعه، از پایان تصویربرداری«دلنوازان» خبر داده و افزود: بعد از ظهر امروز تصویربرداری در بیمارستان شهید چمران با حضور تمام بازیگران به پایان می‌رسد تا دوشنبه‌شب شاهد پخش آخرین بخش این مجموعه باشیم.
مجموعه «دلنوازان» هر شب ساعت 20:45 از شبکه سه پخش می‌شود. فریبا کوثری، عبدالرضا اکبری، فریده صابری، محمد حاتمی، شاهرخ استخری، سیاوش خیرابی، سحر قریشی، حدیث میرامینی، سمانه پاکدل، مهدی ماهانی، ایمان موسوی، زهره فکور صبور و ... بازیگران و ایرج محمدی و مهران مهام تهیه‌کنندگان مجموعه هستند.
گفتنی است با پایان پخش این مجموعه‌تلویزیونی از چهارشنبه 27 آبان مجموعه تلویزیونی «گاوصندوق» به کارگردانی مازیار میری روی آنتن شبکه 3 سیما خواهد رفت.

Fiona Liebe
15-11-2009, 14:39
سريال تركيه‌اي«حلالم كن» پس از «شمس‌العماره» مي‌آيد


به گزارش خبرگزاري فارس، با اتمام سريال «شمس العماره» يكي از سريال‌هايي كه به روي آنتن مي‌رود، سريال «حلالم كن» است كه سه شنبه‌ها به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، اين سريال 36 قسمتي كه محصول كشور تركيه است در خصوص فردي بزهكار و داراي اعمال مقبوح به نام مراد است كه در هنگام گريختن از دست نيروهاي پليس، درب مسجدي به روي او باز شده و همين امر باعث مي‌شود مراد در مسيري روحاني و معنوي قرار گيرد. در تمام قسمت‌هاي سريال حضور پرستاري باعث تحكيم اين حالات معنوي مي‌شود.
از نكات بارز اين سريال آن است كه در انتهاي هر قسمت، مراد كه دچار تغيير در حالات خود شده، در قالب روايات و سخنان پيامبر اكرم(ص) و احاديث قرآني از اطرافيان خود مي‌خواهد همواره در راه مستقيم گام بردارند.
كارگرداني اين سريال را «چليك بِرك سوي» بر عهده دارد و از جمله بازيگران اين سريال مي‌توان به مرشد آقاباغ (مراد) و آهو گُل اوروك (پرستار) اشاره كرد.
در خلاصه قسمت اول اين سريال آمده است: مراد كه به همراه دوستش به قصد سرقت وارد منزلي شده، در هنگام خروج از منزل توسط نيروهاي پليس دستگير شده و به زندان مي‌افتد. در زندان يكي از دوستان قديمي مراد به نام "فريد " با ديدن او به ياد روزي مي‌افتد كه چگونه مراد باعث شد او به زندان بيفتد و در نتيجه با وارد آوردن ضربه‌اي به سر او باعث مي‌شود مراد به كما برود. با كُما رفتن مراد، داستان شكل تازه‌اي به خود مي‌گيرد و ....
علاقه‌مندان مي‌توانند اولين قسمت اين سريال را در روز سه شنبه 26 آبان ساعت 21:40 از شبكه دو سيما ببينند.

AKCENT
15-11-2009, 15:14
مجموعه "تعیین‌کننده" از شبکه دو پخش می‌شود


مجموعه خارجی "تعیین‌کننده" از 27 آبان‌ماه چهارشنبه شب‌ها ساعت 21:30 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه محصول 2008 لهستان است که میرسلاو گرونوفسکی آن را با نقش‌‌آفرینی رابرت گونرا، یان ویچ زورفسکی، میریام زیدزیل و ... ساخته است.
مجموعه "تعیین‌کننده" در 13 قسمت تهیه شده و روایتگر کشته شدن مردی در یک دعوای خیابانی است که پس از کالبدشکافی، در معده او مواد مخدر پیدا می‌شود. پس از پیگیری‌های نیروهای پلیس معلوم می‌شود آن مرد به قتل رسیده و قتل او و چند قتل دیگر، از سوی دو گروه مافیایی مواد مخدر رخ داده است.

AKCENT
15-11-2009, 20:37
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8808241467) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8808241467&tt=)
آخرين قسمت فردا پخش مي‌شود؛


پايان «دلنوازان» و چند شايعه


خبرگزاري فارس: آخرين قسمت مجموعه تلويزيوني «دلنوازان» فردا شب درحالي به روي آنتن مي‌رود كه شايعه تغيير پايان اين سريال به دليل قهر يكي از بازيگران هنوز به قوت خود باقي است.

http://media.farsnews.com/Media/8808/Images/jpg/A0763/A0763522.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، آخرين قسمت مجموعه تلويزيوني «دلنوازان» فرداشب ساعت 20:45 به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، طي روزهاي گذشته خبري مبني بر قهر «پرويز فلاحي‌پور» بازيگر نقش جهان نيز منتشر شد كه بلافاصله از سوي مهران مهام يكي از تهيه‌كنندگان سريال تكذيب شد. اما حذف يكباره فلاحي‌پور از سريال آن هم درست همزمان با داغ بودن تنور اين شايعات، بر صحت اين مطلب افزود و آخرين قسمت اين مجموعه تلويزيوني فرداشب درحالي روي آنتن مي‌رود كه پايان اين سريال با رفتن فلاحي‌پور دستخوش تغيير شد.
همچنين از دلايل ترك سريال توسط پرويز فلاحي‌پور از سوي برخي از منابع خبري، اعتراض به كمرنگ بودن نقش جهان و متقاعد نشدن سهيلي‌زاده در پررنگ‌تر شدن اين نقش اعلام شده است.
به گزارش فارس، داستان‌هاي اين سريال را «عليرضا كاظمي‌پور» و «سعيد جلالي» نوشته‌اند و در گروه فيلم و سريال شبكه سه سيما توليد ‌شده است.
«مهران مهام» و «ايرج محمدي» تهيه‌كنندگان اين سريال هستند و بازيگراني نظير سياوش خيرابي، شاهرخ استخري، زهره فكور صبور، فريبا كوثري و پرويز فلاحي‌پور در آن ايفاي نقش كرده‌اند.

AKCENT
16-11-2009, 19:30
با بازی حیایی/

سریال " شمس ‌العماره" امشب به پایان راه می‌رسد

امشب آخرین قسمت مجموعه تلویزیونی "شمس العماره" با حضور امین حیایی از شبکه دو سیما پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین بخش این مجموعه امین حیایی به عنوان بازیگر میهمان حضور دارد. این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سامان مقدم وتهیه کنندگی رامین عباسی زاده در 57 قسمت تهیه شده است که 50قسمت از این مجموعه با مضمون داستانی تولید شده وهفت قسمت دیگر را مباحث کارشناسی با موضوع ازدواج جوانان ومشکلات آنها تشکیل می‌دهد.
سامان مقدم مجموعه‌های "راه شیری" و "پریدخت" را کارگردانی کرده است. او فیلم سینمایی "صد سال به این سال‌ها" را در نوبت اکران دارد.

AKCENT
16-11-2009, 19:36
فیلم "بچه‌های محله گل‌ها" آماده پخش است


فیلم تلویزیونی "بچه‌های محله گل‌ها" به کارگردانی داریوش ربیعی و تهیه‌کنندگی حسین مروی آماده پخش است. حسین مروی در این باره به خبرنگار مهر گفت: فیلم "بچه‌های محله گل‌ها" را به سیمافیلم تحویل دادیم، اما هنوز زمان پخش آن مشخص نشده است.
فیلم "بچه‌های محله گل‌ها" به سفارش سیمافیلم تهیه شده و فرهاد جم، فرخ نعمتی، مهدی عطاران، محمدرضا زادسرور، فرنوش محمدی، علی ابوذری، محمد و معین محمدی، مهدی فقیه، فرحناز منافی‌ظاهر، محرم رزاقی و مرتضی ذوالفقاری بازی می‌کنند.
فیلمنامه را احسان جوانمرد نوشته شده و قصه سال 1357 اتفاق می‌افتد. برادر بزرگ عارف از بردن او به تظاهرات و شعارنویسی خودداری می‌کند. عارف تصمیم می‌گیرد به کمک دوستانش کارهایی کند که حتی بزرگترها از انجام آن وحشت دارند.
عوامل پروژه عبارتند از هاشم عطار تصویربردار، مهدی براتی طراح صحنه و لباس، امیر صرافها دستیار کارگردان، شیوا یوسفی منشی صحنه، معصومه نیک‌کار مجری طرح، فرخ فدایی صدابردار، سودابه خسروی طراح گریم، امید رئیس دانا آهنگساز، حسین غضنفری تدوین، آرش اسحاقی صداگذار و مسعود عسگری مدیر تولید.

Fiona Liebe
17-11-2009, 01:58
«گاو صندوق» از شنبه جاي «دلنوازان» به تلويزيون مي‌آيد


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «گاو صندوق» به سفارش گروه فيلم و سريال شبكه سه سيما در 30 قسمت 35 دقيقه‌اي ساخته شده و با پايان سريال «دلنوازان» از روز شنبه ساعت 20:45 به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، سريال «گاو صندوق» توسط مصطفي عزيزي براي گروه فيلم و سريال شبكه سه سيما تهيه شده و بازيگراني نظير فرهاد اصلاني، علي عمراني، شراره دولت آبادي، آشا محرابي و محسن حسيني، افشين هاشمي، رضا بابك، الهام حميدي، آزاده صمدي، سيروس گرجستاني، سروش صحت، بهاره رهنما، سيامك صفري، حميد ابراهيمي، داريوش اسدزاده، عباس كوثري، پويا پرستويي، سينا رازاني، احمد ياوري، مهدي طاهري، عباس توفيقي و مهدي باطبي در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
سريال «گاو صندوق» مضموني اجتماعي - كمدي دارد و قصه آن درباره گاو صندوقي است كه در آن يك جواهر ارزشمند وجود دارد و خيلي‏ها به دنبال آن هستند. يكي از آنها غلامرضا، جواني شهرستاني است كه از طرف يك گروه براي اين اقدام زير فشار قرار گرفته است. غلامرضا براي دسترسي به گاو صندوق در مجتمعي كه پروانه در آن ساكن است، آپارتماني اجاره مي‏كند، اما آشنايي‏اش با دختري از ساكنان اين مجتمع، او را براي ادامه كار بر سر دو راهي قرار مي‏دهد و ...
عوامل مجموعه تلويزيوني «گاو صندوق» عبارتند از: كارگردان: مازيار ميري، نويسندگان: مصطفي عزيزي و امير عربي، مدير تصويربرداري: مصطفي احمديان، مشاور كارگردان و سرپرست امور صدا و تدوين: محمدرضا موئيني، طرح صحنه و لباس: سيامك احصايي، انتخاب بازيگران: حبيب رضايي، طراح گريم: مهرداد ميركياني، مدير توليد: عليرضا ابوالقاسمي نژاد، دستيار اول كارگردان: شكوفا كريمي، برنامه‌ريز: پريسا گرگين، دستيار دوم كارگردان: امير وهابي، عكاس: صدف بابازاده، مجريان گريم: رضا عربي، طاهره مهدوي، دستياران صدا: محمود كاشاني، منشي صحنه: نفيسه ذاكري، گروه صحنه و لباس: محمد بصيرتيان، محيا آقا حسيني، گروه تصوير: ونداد احمديان، ستار فاضلي، ساميار داهول، سعيد خسرواني، حمزه احمدي، مدير تداركات: مهدي پرويز جليلي، گروه تداركات: تورج محمدي، محمد محمدي، عليرضا حسن‌زاده، عبدالله صديقي، مجري طرح: سيد اميد عزيزي، تهيه كننده: مصطفي عزيزي.

AKCENT
17-11-2009, 12:32
"پای چپ پدرم" آماده نمایش شد


با پایان مراحل فنی، فیلم تلویزیونی "پای چپ پدرم" به تهیه‌کنندگی اصغر پورهاجریان آماده نمایش شد. محسن پورهاجریان مدیر تولید این فیلم 90 دقیقه‌ای به خبرنگار مهر گفت: مراحل فنی به پایان رسید و فیلم را به سیمافیلم تحویل دادیم تا در نوبت پخش قرار بگیرد. "پای چپ پدرم" فیلمی مفرح برای خانواده‌ها است که در پخش تلویزیونی می‌تواند با مخاطب گسترده ارتباط برقرار کند.
حمید ابراهیمی، افسانه چهره‌آزاد، خسرو احمدی، ماشاالله شاه‌مرادی، رابعه اسکویی، مسعود پورهاجریان و غلامرضا بایزان‌منش به همراه بازیگران نوجوان پرهام مشیری، یگانه خداپرست و الیاس جمالزاده بازیگران این فیلم هستند.
داستان این فیلم درباره نوجوانی است که پای مصنوعی پدر خود را در مقابل یک موبایل به یک نوجوان افغانی دوره گرد می‌فروشد. او پس از این که به اشتباه خود پی می‌برد در صدد جبران آن و باز پس گرفتن پا بر می‌آید.
عوامل تولید این فیلم عبارتند از تصویربردار: احمد احمدی، طراح چهره‌پردازی: فریدون کشن‌فلاح، طراح صحنه و لباس: دکتر محمدرضا شجاعی، صدابردار: ‌مسعود شاهوردی، تدوین: کاوه ایمانی، صداگذاری: بهروز شهامت، مدیر تولید: م. پورهاجریان و محسن شاهمرادی.

AKCENT
17-11-2009, 22:09
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8808261551) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8808261551&tt=)
از 4 آذر؛


«جستجوگران» چهارشنبه‌ها به تلويزيون مي‌آيد


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «جستجوگران» به كارگرداني «محمدعلي سجادي» از چهارشنبه 4 آذر به روي آنتن مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8702/Images/jpg/A0428/A0428551.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، «جستجوگران» به طور هفتگي پخش خواهد شد و چهارشنبه ها ساعت 20:15 به روي آنتن شبكه سه سيما خواهد رفت.
بنابراين گزارش، اين سريال در تهران و كيش تصويربرداري شده و بازيگراني چون هوشنگ توكلي، مسعود رايگان، رضا كيانيان، محمود جعفري، پيام دهكردي، ناصر آقايي، رضا بابك، هرمز سيرتي، معصومه ميرحسيني، حسين فلاح، سيدمهرداد ضيايي، عباس شادروان، نقي سيف‌جمالي، پانته‌آبهرام، فياضي و دلاوري در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
مجموعه تلويزيوني «جستجوگران» در 14 قسمت 50 دقيقه‌اي توليد شده و داستان‌هاي آن در 6 اپيزود نوشته شده است.
داستان‌هاي اين سريال توسط «محمدعلي سجادي» نوشته شده و به بررسي مفاسد اقتصادي بر اساس منتخب پرونده‌هاي سازمان بازرسي كل كشور مي‌پردازد.
«منوچهر شاهسواري» علاوه بر تهيه كنندگي، محقق اين پروژه نيز بوده است و ساير عوامل آن عبارتند از: مشاور: محمدعلي حسين‌نژاد، مدير تصويربرداري:مصطفي احمديان، صدابردار:بابك اردلان، دستيار كارگردان و برنامه‌ريز: حسين فلاح، انتخاب بازيگران:مهدي ميامي و طراح گريم:محسن ملكي.

AKCENT
18-11-2009, 22:15
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8808271825) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8808271825&tt=)
از اول آذرماه؛


«به كجا چنين شتابان» با طرح زوج و فرد روي آنتن مي‌رودخبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «به كجا چنين شتابان» به كارگرداني «ابوالقاسم طالبي» روزهاي فرد از شبكه تهران و روزهاي زوج از شبكه دو سيما به روي آنتن مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0650/A0650091.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، سريال «به كجا چنين شتابان» محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران است كه قرار است تكرار اين سريال از شبكه دو سيما پخش شود.
اين سريال موضوعي اجتماعي دارد و زندگي جواني را به تصوير مي‌كشد كه مي‌خواهد يك شبه ره صد ساله را طي كند ولي در اين راه با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌شود.
در اين سريال كه به تهيه كنندگي «حسن شكوهي» ساخته شده، آهو خردمند نقش عصمت خانم، مادربزرگ خانواده را بازي مي‌كند و رضا رويگري آدم پولداري است كه او را به اسم فريدون احتشام مي‌شناسيم. بابك حميديان هم نقش نوه خانواده را ايفا مي‌كند كه دانشجوي رشته معماري است و با مجموعه كارهاي او به پيام اصلي سريال مي‌رسيم.
در اين سريال علاوه بر بازيگران نامبرده، بازيگراني چون بهروز بقايي، علي عمراني، عسل بديعي، پرستو گلستاني، فريبا متخصص، شراره دولت‌آبادي، گيتي ساعتچي، نيلوفر شهيدي، فريدون مهرابي، حديثه تهراني و... حضور دارند.
كارگردان و نويسنده اين سريال ابوالقاسم طالبي و يكي ديگر از نويسندگان، ليلي كريمان نام دارد.
اين سريال 26 قسمتي در روزهاي فرد ساعت 21:10 از شبكه تهران پخش خواهد شد و در روزهاي زوج ساعت 17:30 از شبكه دو سيما تكرار مي‌شود. آغاز پخش اين سريال از شبكه تهران از روز اول آذر ماه خواهد بود.

http://media.farsnews.com/Media/8801/ImageNews/880116/13_880116_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8801/ImageNews/880116/12_880116_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8801/ImageNews/880116/14_880116_L600.jpg

AKCENT
19-11-2009, 00:55
با پخش سريال سيروس الوند


سفر خسته‌دلان امشب آغاز مي‌شود


جام جم آنلاين: داوود رشيدي، كورش تهامي، سعيد پيردوست، پرديس افكاري، عارف لرستاني، سيما مطلبي، ابراهيم آبادي، نگين پارسا و يگانه جعفري از امشب به شبكه يك سيما مي‌آيند تا آغازگر پخش سريال خسته‌دلان باشند. اين سريال را سيروس الوند در 14 قسمت كارگرداني كرده است.
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1388/08/26/100922920649.jpg
در اين سريال رشيدي نقش رئيس قطار را بازي مي‌كند، پيردوست هم معاون اوست و تهامي هم ايفاگر نقش پزشك قطار است.اين سه بازيگر در تمامي قسمت‌هاي سريال خسته‌دلان حضور خواهند داشت اما بقيه بازيگران بنا به داستان هر قسمت تغيير خواهند كرد.

قصه سريال خسته‌دلان در يك قطار اتفاق مي افتد؛ قطاري كه در مسير حركت خود مسافراني را پياده و گروهي را سوار مي كند. آنهايي كه به قطار وارد مي شوند با خود داستاني را به همراه مي‌آورند. فيلمنامه خسته دلان را محمد هادي كريمي نوشته است.
در قسمت اول اين سريال كه راحله نام دارد، زني باردار را در ايستگاه راه‌آهن مي بينيم كه قصد سفر دارد كه سارقي كيف او را مي قاپد.اين سرقت ماجراهايي را به دنبال دارد...
محسن شايان‌فر تهيه‌كننده خسته دلان، از تهيه‌كنندگان سينماست كه مدتي است در تلويزيون هم فعاليت مي كند. او اكنون نمي‌تواند پيش‌بيني از ميزان مخاطباني كه خسته‌دلان را به تماشا خواهند نشست داشته باشد. او مي گويد: مخاطب از هيچ قانوني پيروي نمي‌كند كه طبق آن قانون بتوان فهميد كه از چه نوع كارهايي استقبال و چه آثاري را طرد مي كند. در سينما وقتي براي اولين بار با مردم به تماشاي فيلم مي‌نشيني مي‌تواني حدس بزني آيا فيلم با توفيق روبه‌رو خواهد شد يا نه. اما درباره تلويزيون چنين نيست. تلويزيون در چهارديواري خانه‌ها قرار دارد و بايد زمان بگذرد تا نبض مخاطب دستت بيايد.
خسته دلان به صورت اپيزوديك ساخته شده است يعني در هر قسمت ازآن مخاطب با داستاني مستقل روبه‌روست. به نظر شايان‌فر جذب مخاطب براي اين گونه كارها سخت است چون داستان به صورت سريالي روايت نمي شود تا مخاطب مجبور باشد همه قسمت‌ها را پيگيري كند تا نتيجه را بفهمد.
داستان سريال خسته‌دلان در يك قطار مي‌گذرد بنابراين لوكيشن‌هاي متفاوت هم ندارد كه براي مخاطب جذابيت داشته باشد. اما به عقيده شايان‌فر كه در ابتداي صحبت‌هايش ويژگي‌هاي خسته‌دلان را صادقانه گفت، اين سريال مي تواند در جذب مخاطب موفق باشد؛ چون داستان جذابي دارد كه در هر قسمت از زاويه‌اي جديد به روابط بين انسان‌ها نگاه مي كند. از طرفي سيروس الوند براي كارگرداني اين سريال سنگ تمام گذاشته است و از بهترين ميزانسن‌ها استفاده كرده تا بيننده دچار كسالت نشود. انتخاب بازيگران هم با دقت و وسواس انجام شده بنابراين بازيگران هم آنقدر در نقش‌هايشان خوب ظاهر شده‌اند كه مي توانند بيننده را با خود و داستان خسته‌دلان همراه كنند.
شايان‌فر درباره تراكم پخش سريال‌ها هم نگراني ندارد، چون معتقد است تلويزيون در كشوري كه 70 ميليون جمعيت دارد بايد بتواند همه سليقه‌ها را راضي نگه دارد. بنابراين تنوع پخش سريال‌ها باعث مي شود دست مردم در انتخاب سريال مورد علاقه‌شان باز باشد.
تهيه‌كننده خسته دلان بر اين باور است كه براي هر قسمت از اين سريال به اندازه يك فيلم سينمايي زحمت كشيده شده و مخاطبان آنقدر هوشمند هستند كه اين زحمت را مي بينند و ارزش يك كار فاخر را مي‌دانند.
در سريال خسته‌دلان بازيگراني مانند علي نصيريان، امين تارخ، مسعود رايگان، حسين ياري، آتنه فقيه‌نصيري، آنا نعمتي، رامتين خداپناهي، بهرام شاه‌محمدلو و اميرمحمد زند و... بازي مي‌كنند. موسيقي سريال را ناصر چشم‌آذر ساخته، خواننده تيتراژ پاياني هم قاسم افشار است و ترانه آن هم سروده سيروس الوند است.

AKCENT
21-11-2009, 15:58
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8808300740) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8808300740&tt=)
دوشنبه‌ها روي آنتن مي‌رود؛


«آشپزباشي» از 9 آذر روي آنتن شبكه يك


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «آشپزباشي» به كارگرداني «محمدرضا هنرمند» از روز دوشنبه 9 آذر به روي آنتن خواهد رفت.

http://media.farsnews.com/Media/8804/Images/jpg/A0712/A0712936.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، سريال تلويزيوني «آشپزباشي» به كارگرداني محمدرضا هنرمند و تهيه كنندگي جواد نوروزبيگي از 9 آذر به صورت هفته‌اي يك بار دوشنبه‌ها از شبكه اول سيما پخش مي‌شود.
همچنين سايت رسمي آشپزباشي هم آغاز به كار كرد. در اين سايت به آدرس www.ashpazbashi.tv كه حاوي عكس‌هاي پشت صحنه و صحنه و نام عوامل و مشخصات و ويژگي‌هاي تعدادي از عوامل است، در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
سريال آشپزباشي يك ملودرام اجتماعي است و درآن پرويز پرستويي، فاطمه معتمد آريا، مهرآوه و مليكا شريفي‌نيا، علي طباطبايي، محمدرضا غفاري، شبنم مقدمي، فرهاد اصلاني، افسانه چهره‌آزاد و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.

http://media.farsnews.com/Media/8808/ImageNews/880819/1_880819_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8807/ImageNews/880704/57_880704_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8807/ImageNews/880704/45_880704_L600.jpghttp://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880431/55_880431_L600.jpg

AKCENT
22-11-2009, 12:51
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809010312) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809010312&tt=)
«مازيار ميري» و شبكه سه توقيف «گاو صندوق» را تكذيب كردندخبرگزاري فارس: كارگردان مجموعه تلويزيوني «گاو صندوق» و شبكه سه سيما توقيف و عدم پخش اين سريال را تكذيب كردند.

http://media.farsnews.com/Media/8804/Images/jpg/A0698/A0698785.jpg


پس از اعلام خبري مبني بر توقيف مجموعه تلويزيوني «گاو صندوق»، مازيار ميري در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: چنين مطلبي صحت ندارد و ديشب سريال طبق اعلام قبلي پخش شده است.
وي افزود: سريال «گاو صندوق» روند توليدش انجام مي‌شود و پخش مي‌شود. ما هم همزمان آن را آماده مي‌كنيم و به شبكه مي‌فرستيم.
ميري اظهار داشت: تا به حال ما 6 الي 7 قسمت را آماده و به تلويزيون تحويل داده‌ايم و ساير قسمت‌ها نيز به سرعت مراحل توليدشان در حال انجام است.
به گزارش خبرنگار فارس، روابط عمومي شبكه سه سيما نيز اعلام كرد اين خبر صحت ندارد و تصميم بر پخش «گاو صندوق» به قوت خود باقي است.
بنابراين گزارش، قسمت اول اين سريال نيز شب گذشته از شبكه سه سيما به روي آنتن رفت.
سريال «گاو صندوق» توسط مصطفي عزيزي براي گروه فيلم و سريال شبكه سه سيما تهيه شده و بازيگراني نظير فرهاد اصلاني، علي عمراني، شراره دولت آبادي، آشا محرابي و محسن حسيني، افشين هاشمي، رضا بابك، الهام حميدي، آزاده صمدي، سيروس گرجستاني، سروش صحت، بهاره رهنما، سيامك صفري، حميد ابراهيمي، داريوش اسدزاده، عباس كوثري، پويا پرستويي، سينا رازاني، احمد ياوري، مهدي طاهري، عباس توفيقي و مهدي باطبي در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
سريال «گاو صندوق» مضموني اجتماعي - كمدي دارد و قصه آن درباره گاو صندوقي است كه در آن يك جواهر ارزشمند وجود دارد و خيلي‏ها به دنبال آن هستند. يكي از آنها غلامرضا، جواني شهرستاني است كه از طرف يك گروه براي اين اقدام زير فشار قرار گرفته است. غلامرضا براي دسترسي به گاو صندوق در مجتمعي كه پروانه در آن ساكن است، آپارتماني اجاره مي‏كند، اما آشنايي‏اش با دختري از ساكنان اين مجتمع، او را براي ادامه كار بر سر دو راهي قرار مي‏دهد و ...


http://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880401/59_880401_L600.jpg

AKCENT
22-11-2009, 13:04
"پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند" عید قربان روی آنتن شبکه سه

فیلم تلویزیونی "پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند" روز هفتم آذر ساعت 15:30 به مناسبت عید قربان از شبکه سه پخش می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم به کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی حسن توکل‌نیا تهیه شده و داستان سه پسر جوان است که می‌خواهند از خدمت فرار کنند. محمد کاسبی، سیاوش خیرابی، اشکان اشتیاق، اکرم محمدی، رز رضوی، کیانوش گرامی، سعید پیردوست و افسانه ناصری در این فیلم بازی کرده‌اند.
عوامل "پسرها سرباز به دنیا نمی‌آیند" عبارتند از نویسنده: رویا محقق، بازنویسی: حمید آذرنگ، طرح اولیه: احمدلو و محسن تنابنده، تصویربردار: احمد احمدی، تدوینگر: شاهین یارمحمدی، طراح گریم: مهری شیرازی، آهنگساز: ناصر چشم‌آذر، طراح صحنه و لباس: محسن غلامی و مدیر تولید: محمد تجلی.

AKCENT
22-11-2009, 13:51
فیلم "میش" عید قربان از شبکه دو پخش می‌شود
http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C11%5C22%5Cimg633944870921250000.jpg


فیلم تلویزیونی "میش" به کارگردانی مجید صالحی و تهیه‌کنندگی محمدرضا تختکشیان هفتم آذرماه به مناسبت عید قربان ساعت 18:20 از شبکه دو پخش می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، در این فیلم که به سفارش شبکه دو تهیه شده، سعید آقاخانی، امیر جعفری، مهران غفوریان، علی صادقی، مهران رجبی، مصطفی راد، ساعد هدایتی، امیر غفارمنش، علی صالحی، امیر نوری، ریما رامین‌فر، کتایون امیرابراهیمی، سیاوش مفیدی، دریا آقاخانی، بیژن پیشدادی و ... بازی می‌کنند.
داستان فیلم "میش" درباره افسری است که قرار است گوسفندی را از روستایی برای تولد فرزندش ببرد، اما در این راه دچار اتفاقاتی می‌افتد. عوامل این پروژه عبارتند از نویسنده: حجت قاسم زاده‌اصل، مدیر تصویربرداری: عبدالله عبدی‌نسب، صدابردار: فرشید کیوان‌مهر، طراح صحنه و لباس: حسین عالی‌نژاد، تدوین: سیامک مهماندوست، صداگذاری: مهرداد جلوخانی و موسیقی: کامبیز مشیری.

AKCENT
22-11-2009, 14:32
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809010821) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809010821&tt=)
«چاه ديو» جمعه روي آنتن شبكه دو


خبرگزاري فارس: فيلم تلويزيوني «چاه ديو» به كارگرداني «جواد افشار» روز جمعه 6 آذر از شبكه دو سيما پخش مي‌شود.

http://media.farsnews.com/


به گزارش خبرگزاري فارس، فيلم تلويزيوني «چاه ديو» كاري از گروه تلويزيوني بسيج سازمان صداوسيماست كه در روز جمعه ششم آذر از شبكه دو پخش خواهد شد.
اين فيلم تقابل دو گروه دانشجو را با ورود به يك روستا نشان مي‌دهد كه اختلاف نظر بين اين دو گروه باعث بروز اتفاقاتي در روستا مي‌شود...
بازيگراني نظير مهران رجبي، مهدي اميني‌خواه، امير حسين رستمي، حسن اسدي، مريم خدارحمي، حشمت آرميده، سيد محسن نبوي، اسدالله يكتا، پرويز سنگ سهيل، محمد حاج حسيني، قاسم پورستار و ... در «چاه ديو» ايفاي نقش كرده‌اند.
كارگردان اين فيلم جواد مزدآبادي و تهيه كننده آن پژمان لشگري‌پور هستند.
عواملي كه با اين فيلم همكاري داشته‌اند عبارتند از:نويسنده: عليرضا اسحاقي، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: حبيب قلي‌زاده، صدابردار و مدير توليد: مجتبي برهاني‌زاده، طراح صحنه و لباس: جواد مزدآبادي، طراح گريم: رضا عزتي، منشي صحنه: هادي شريعتي، تدوين: قاسم خدا بنده‌لو، عكاس: مهدي حيدري و ...
اين فيلم روز جمعه ششم آذر ساعت 18:20 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.

Fiona Liebe
23-11-2009, 12:31
«ترنج آسمان» جمعه از شبكه اول پخش مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، با پايان يافتن تصويربرداري تله‌فيلم «ترنج آسمان» به نويسندگي و كارگرداني سپهرمحمدي در خانه‌اي ويلايي در كرج ، تدوين فيلم نيز توسط وحيد بهبودي پايان يافت و ساخت موسيقي فيلم را، علي منصوري برعهده گرفت.
«ترنج آسمان» زندگي‌ مردي را روايت مي‌كند كه پس از بازگشت از حج، بر‌اثر شنيدن سخنان فردي ناشناس، نسبت به قبولي طاعات خود دچار ترديد مي‌شود و تلاش وي براي رفع اين ترديد ماجرايي را رقم مي‌زند.
تعدادي از عواملي كه در اين فيلم همكاري دارند عبارتند از:
نويسنده، كارگردان و تهيه كننده: سپهر محمدي/ مدير تصويربرداري: هوشنگ بنايي/ صدابردار: احسان صابريان/ طراح صحنه و لباس: فرخ مختاري/ طراح گريم: محمد ضيايي/ مدير توليد: افشين سليمان‌پور/ دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: محمد صادقي‌راد/ تدوين: وحيد بهبودي/ دستيار تدوين: مهرداد عابد، بابك ميرفرحناك/ عكاس و تصويربردار پشت صحنه: الهه بهبودي.
بازيگران: زهير ياري (منصور)، مژگان ترانه (نرگس)، علي جاويدفر (فتاح)، كوروش جهانشاهي (محسن)، علي زريني ، مهدي عطاران (محمد)، پانته‌آ مهدي نيا (مرضيه)،پريسا گلدوست (اعظم)، حسين نوروزي (جمال)، فريد لطف آور، احمد عباسقلي ، لادن سليماني، سپيده حيدريان، محمدرحيم بهاردار، امير علوي، حسن زارع، محمدرضا قياس آبادي، محسن زعيمي، رسول قاسمي، محسن حاج قاسم و فريده دريامج.
سپهر محمدي «ترنج آسمان» را براي گروه فيلم وسريال شبكه اول سيما تهيه و توليد مي‌كند.

AKCENT
25-11-2009, 18:02
"اتوبوس شب" از شبکه چهار پخش می‌شود


مستند "اتوبوس شب" به کارگردانی محمد غفاری خضری در قالب برنامه "یک فیلم، یک تجربه" ساعت 21:45 روز پنجشنبه از شبکه چهار پخش می‌شود. غفاری خضری در این باره به خبرنگار مهر گفت: این مستند درباره فیلم سینمایی "اتوبوس شب" کیومرث پوراحمد و موضوع آن سختی کار در فیلم‌هایی با لوکیشن محدود است. در این فیلم با بازیگرانی چون امیرمحمد زند، کورش سلیمانی، مهرداد صدیقیان و محمد مختاری صدابردار فیلم، مهدی جعفری فیلمبردار، حبیب احمدزاده و خود پوراحمد گفتگو شده است.
وی ادامه داد: با کارشناسان سینمایی چون رامتین شهبازی و مازیار فکری ارشاد نیز گفتگو کرده‌ایم. شهرام مکری نیز در این فیلم به عنوان مشاور فیلمنامه و کارشناس حضور دارد. فیلم یک مستند داستانی است و از بازیگران جوان تئاتر در آن استفاده شده است. حامد شیخی، رضا تالشی و محبوبه بوجارنژاد بازیگران این مستند هستند.
عوامل دیگر مستند "اتوبوس شب" عبارتند از نویسنده: سیدفرید حسینی، تصویربرداران: فرشید فرجی، امیر موسوی، شهرام قدرتی، صدابردار: وحید بصائری، تدوینگر: محمد غفاری، مدیر تولید: لیلا خوانساری و تهیه‌کننده: ناهید دل‌آگاه.

AKCENT
26-11-2009, 13:16
سيامك صفري در گفت و گو با ايلنا:


گاو صندوق تجربه اي نو در بازيگري من است


زماني كه فيلم نامه را خواندم نقش آقاي عباسي را نو و جذاب ديدم ، اما آنچه كه بيش از همه مرا ترغيب به بازي در اين سريال كرد حضور عوامل هنرمند اين سريال است.

http://www.ilna.ir/SmartPicture.aspx?f=uploads/1388-9-4/27.jpg&w=150&h=1 ایلنا: تمامي اتفاقات دست به دست هم داد تا من بتوانم در كنار دوست قديمي خود مازيار ميري بتوانم كار كنم و تجاربي نو را در تلويزيون به دست بياورم .
سيامك صفري بازيگر صاحب نام تئاتر كه اين روزهابا سريال گاو صندوق به كارگرداني مازيار ميري به تلويزيون آمده است در گفت و گو با خبرنگار ايلنا تاكيد كرد:تمامي اتفاقات دست به دست هم داد تا من بتوانم در كنار دوست قديمي خود مازيار ميري بتوانم كار كنم و تجاربي نو را در تلويزيون به دست بياورم.
وي گفت: زماني كه فيلم نامه را خواندم نقش آقاي عباسي را نو و جذاب ديدم ، اما آنچه كه بيش از همه مرا ترغيب به بازي در اين سريال كرد حضور عوامل هنرمند اين سريال است.
گفتني است سيامك صفري اين روزها مشغول بازي در نمايش (جن گير) به كارگرداني كوروش نريماني است.

AKCENT
28-11-2009, 11:22
"سامورایی قاتل" فردا از شبکه چهار پخش می‌شود

فیلم سینمایی "سامورایی قاتل" یکشنبه هشتم آذرماه ساعت 20:30 در قالب برنامه سینما اقتباس از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی "سامورایی قاتل" محصول ژاپن را کیهاچی آکاموتو سال 1965 در ژانر اکشن، ماجراجویانه و درام ساخت. در این فیلم 123 دقیقه‌ای توشیرو میفون، کیجیو کوبایشی، میچیو آراتاما و یونو سوکی لاتو نقش‌آفرینی کردند.
داستان فیلم "ساموریای قاتل" درباره جمعی آدمکش است که سعی دارند فرمانده منطقه توکوگاوا را به قتل برسانند. تهیه‌کنندگی برنامه سینما اقتباس را علی سلیمانی به عهده دارد.

AKCENT
30-11-2009, 14:01
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809090289) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809090289&tt=)
«آشپزباشي» هنرمند از امشب روي آنتن شبكه يك مي‌رود


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «آشپزباشي» به كارگرداني «محمدرضا هنرمند» از امشب 9 آذر به روي آنتن شبكه يك سيما مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8804/Images/jpg/A0712/A0712936.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش مجموعه تلويزيوني «آشپزباشي» از امشب دوشنبه 9 آذرماه به صورت هفته‌اي يك بار آغاز مي‌شود.
بنابراين گزارش، آشپز باشي در 35 قسمت 45 دقيقه‌اي به كارگرداني محمدرضا هنرمند و تهيه كنندگي جواد نوروزبيگي محصول گروه فيلم و سريال شبكه اول سيماست.
در اين مجموعه تلويزيوني بازيگراني چون پرويز پرستويي، فاطمه معتمد آريا، مهراوه شريفي‌نيا، فرهاد اصلاني، افسانه چهره‌آزاد، سيد مهرداد ضيايي، شبنم مقدمي، كاظم بلوچي، آشا محرابي، هوشنگ حرير چيان، محمدرضا غفاري، مليكا شريفي‌نيا، علي طباطبايي، بهروز مسروري، منوچهر آذري، فريدون محرابي، روح‌الله كماني و نعمت جهان‌فر ايفاي نقش مي‌كنند.
عوامل اصلي اين سريال عبارتند از: صداگذاري: آرش اعتصامي، مدير توليد:محمد رضا منصوري، مدير تصويربرداري: مسعود كراني، طراح گريم: عبدالله اسكندري، برنامه‌ريز: نويد ميهن دوست، دستيار اول كارگردان: پرهام مشيري، صدابردار: مرتضي دهنوي، مدير هنري: مشكين مهرگان، منشي صحنه:پريناز هاشمي، مدير تداركات:حميد رضا حاجي‌زاده، عكاس:آرزو اتحاد.

http://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880431/53_880431_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8804/ImageNews/880431/54_880431_L600.jpg

AKCENT
30-11-2009, 21:04
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809090849) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809090849&tt=)
به ياد نيكو خردمند روي آنتن مي‌رود؛


تله فيلم «آخرين قاب خالي» در نوبت پخش از تلويزيون


خبرگزاري فارس: فيلم تلويزيوني «آخرين قاب خالي» به كارگرداني «مرتضي احمدي هرندي» با اتمام مراحل ساخت در نوبت پخش از تلويزيون قرار گرفت.

http://media.farsnews.com/Media/8808/Images/jpg/A0761/A0761790.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، تدوين فيلم تلويزيوني «آخرين قاب خالي» به تهيه كنندگي و كارگرداني مرتضي احمدي هرندي كه در كنار فيلم سينمايي «ناسپاس» از جديدترين محصولات شبكه جهاني سحر است به خط پايان رسيد.
«آخرين قاب خالي» از يازدهم مهرماه امسال جلوي دوربين رفت، پس از بيست جلسه كار، تصويربرداري آن روز چهارم آبان ماه به اتمام رسيد و از دهم آبان ماه وارد مرحله تدوين شد. اكنون همزمان با ضبط موسيقي كار صداگذاري و جلوه‌هاي رايانه‌اي آغاز شد و به زودي آماده پخش خواهد شد.
«آخرين قاب خالي» در ادامه سريال «قاب‌هاي خالي» و به صورت مستقل ارائه مي‌شود و در طرح‌ريزي قصه و توليد آن تلاش شده حتي كساني كه تماشاگر سريال «قاب‌هاي خالي» شبكه سحر از شبكه دو سيما نبوده‌اند هم، با قصه آن ارتباط برقرار كنند.
مارال(فريبا نادري) به جهت برآورده ساختن آرزوي مادربزرگ (نيكو خردمند) به باكو سفر مي‌كند تا خاله ماهرخ (نسرين مقانلو) را كه بيست و چند سال پيش از خانواده‌اش بريده، بيابد، تلاش «مارال» براي برقراري ارتباط با خاله «ماهرخ» سرسخت كه مايل نيست رشته گسسته خاطرات گذشته را دوباره گره بزند و مشكلات «آيناز» دختر خاله «ماهرخ» ماجراهاي تله فيلم آخرين قاب خالي را رقم مي‌زنند.
نسرين مقانلو (بازيگر نقش ماهرخ)، فريبا نادري(بازيگر نقش مارال)، حميد طالقاني(الفت)، سولماز آق مقاني(آيناز)، الناز صادقي(آيسن)، مهدي فقيه(مسافر شيرازي)، حبيب ثامنيه(دومان)، مرضيه برومند(همكار ماهرخ)، سيامك اشعريون(راننده باكوئي)، رضا عطائي(سارق)، صنم صالحي، فرخنده فرمان‌زاده و محمد علي‌قلي از جمله بازيگراني هستند كه در اين تله فيلم به ايفاي نقش مي‌پردازند. ضمن آنكه در بخش فلاش بك نيز بازيگراني همچون نيكو خردمند، مسعود عسگري، ساناز كمالوند، مهدي اميني خواه و صادق توكلي حضور دارند.
از ديگر عوامل دست اندركار اين پروژه همچنين مي‌توان به عليرضا اسحاقي(ناظر كيفي)، مسعود عسگري(مدير توليد و برنامه‌ريز)، هاشم عطار (مدير تصويربرداري)، رضا عطار(تصويربردار)، مجيد ميرزايي(مدير صدابرداري)، غفار رضايي(طراح صحنه و لباس)، حميد طالقاني(دستيار اول كارگردان)، پدرام زرگر(طراح گريم)، ژوليت نيكوغاسيان(منشي صحنه)، صنم صالحي و شقايق دادگر( گروه كارگرداني)، مرتضي افضلي(مدير تداركات)، ندا قائدان(مدير امور مالي)، سارا اردبيلي و حميد طالقاني(عكاس)، مهران قدسي، هادي پوراحمدي، اوريا گلزاريان و مريم اميري(دستياران تصوير)، محمد لطفي(دستيار صدا)، تالين عزيزيان(مجري گريم بانوان)، قادر ترابخاني و اعظم كياني(دستياران صحنه و لباس) اشاره كرد
«آخرين قاب خالي» به پاس بزرگداشت ياد و خاطره «نيكو خردمند» به اين هنرمند فقيد كشورمان تقديم شده است.

http://media.farsnews.com/Media/8808/ImageNews/880806/21_880806_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8808/ImageNews/880806/18_880806_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8808/ImageNews/880806/17_880806_L600.jpg

AKCENT
01-12-2009, 15:32
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809101097) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809101097&tt=)
ادامه تصويربرداري در شيرگاه و بابلسر؛


الوند؛ آخر هفته با آخرين سكانس‌هاي «خسته دلان» در شمال كشور


خبرگزاري فارس: تصويربرداري صحنه‌هاي باقي مانده اپيزود "مسعود " از مجموعه "خسته دلان " به كارگرداني سيروس الوند در شمال كشور انجام مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8803/Images/jpg/A0690/A0690800.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيو فارس ، تصويربرداري صحنه‌هاي باقي مانده اپيزود "مسعود " از مجموعه "خسته‌دلان " به كارگرداني سيروس الوند پايان هفته در شمال كشور انجام مي‌شود. صحنه‌هاي باقي مانده به دليل شرايط آب و هوايي منطقه شيرگاه به تعويق افتاد و اواخر هفته گروه به همراه بازيگران اصلي اين اپيزود به مدت يك هفته عازم شيرگاه و بابلسر خواهند شد.
در صحنه‌هاي باقي مانده اپيزود "مسعود " سام درخشاني، ليلا بلوكات، مهرداد ضيايي ، داود رشيدي، سعيد پيردوست ، پويا اميني و آناهيتا افشار جلوي دوربين الوند مي‌روند.
"خسته دلان " داستان تعدادي مسافر است كه در 14 اپيزود مسائل مربوط به هركدام از اين شخصيت‌ها بررسي مي‌شود و هر كدام از اپيزودها نام خاصي دارند.
داوود رشيدي، علي نصيريان، مسعود رايگان، رامتين خداپناهي، بهرام شامحمدلو، آنا نعمتي، حسين ياري، سيروس ابراهيم‌زاده، كورش تهامي، مونا فرجاد، اميرمحمد زند، پرديس افكاري، سعيد پيردوست، ابراهيم آبادي، عارف لرستاني و سيما مطلبي از بازيگران اين مجموعه هستند.
"خسته‌دلان " به تهيه كنندگي "محسن شايانفر " هم اينك روزهاي چهارشنبه از شبكه اول سيما در حال پخش است

AKCENT
01-12-2009, 15:35
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809100009) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809100009&tt=)
با بازي ارژنگ اميرفضلي، رامين ناصرنصير و سحر ولدبيگي؛


«سكه‌هاي شانس» عيد غدير روي آنتن شبكه يك مي‌رود


خبرگزاري فارس: فيلم تلويزيوني «سكه‌هاي شانس» روز يكشنبه 15 آذر مصادف با عيد غدير خم از شبكه يك سيما به روي آنتن مي رود.

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0714/A0714406.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، فيلم تلويزيوني «سكه‌هاي شانس» به كارگرداني «مهدي تربتي فر» ساخته شده و از مضموني طنز برخوردار است.
بنابراين گزارش، اين تله‌فيلم روز 15 آذر ساعت 16 به روي آنتن خواهد رفت.
تدوين فيلم تلويزيوني «سكه‌هاي شانس» توسط «حامد رضي» انجام شده و ساخت موسيقي فيلم را محمدمهدي گورنگي انجام داده است.
«سكه‌هاي شانس»، داستان دو برادر دو قلو را روايت مي‌كند كه يكي آرام و ديگر شرور از آنجايي كه برادر شرور به دليل بالا آوردن بدهي در شرايط سخت مالي قرار دارد تصميم مي‌گيرد از يك نزول‌خوار دزدي كند به همين خاطر برادر خود را سر كارش كه يك محل فيلمبرداري است مي‌فرستد تا كسي به نبود او شك نكند و ...
تعدادي از عواملي كه در ساخت فيلم همكاري دارند، عبارتند از:
نويسنده:حسين آقاجاني، كارگردان: مجيد تربتي‌فر، مدير تصويربرداري: حسين ناظريان، تهيه كننده: مهدي تربتي‌فر، مجري طرح: ترنج فيلم،دستيار اول كارگردان و مدير برنامه ريز: سعيد جليلي، طراح گريم:شهرام خلج، صدابردار:هادي افشار، مدير توليد:حسين باقريان، طراح صحنه و لباس:محسن غلامي، منشي صحنه:فاطمه رزاقي، تدوين و صداگذاري:حامد رضي، عكاس:فتاح زي‌نوري، دستيار تهيه:هادي جامعي مقدم/مدير تداركات: اصغر جبارپور، بازيگران: ارژنگ اميرفضلي، رامين ناصرنصير، سحر ولدبيگي، رابعه اسكويي، محمدرضا عباس‌نژاد، فرشاد حسيني موحد و باحضور عزت‌الله رمضاني‌فر و مينا جعفرزاده.

AKCENT
02-12-2009, 21:17
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809111783)


«جاده قانون» روي آنتن شبكه دو مي‌رودخبرگزاري فارس: مجموعه برنامه «جاده قانون» با موضوع بررسي وضعيت موتورسيكلت‌ها در كشور روي آنتن شبكه دو سيما مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8504/Images/jpg/A0204/A0204157.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، پخش برنامه 26 قسمتي «جاده قانون» كه به بررسي وضعيت موتور سيكلت‌ها در كشور مي‌پردازد از روز شنبه ساعت 18:30 شروع مي‌شود.
اسماعيل ابوالحسني، تهيه كننده «جاده قانون» با بيان اين مطلب گفت: اين برنامه سه بخش اصلي انسان، راه و وسيله دارد كه به موضوعاتي چون محيط زيست، آلودگي هوا، قوانين و مقررات، جاده‌ها، تجهيزات موتور سيكلت و استانداري‌هاي آن مي‌پردازد.
در اين برنامه با كارشناسان راهنمايي و رانندگي، قطعه‌سازان موتورسيكلت‌ها و همين طور راكبان و عابران صدمه ديده گفت‌وگو مي‌شود.
اين برنامه از 14 آذر روزهاي زوج روي آنتن شبكه دو مي‌رود.
از عوامل آن نيز مي‌توان به دكتر سعيد دادگر(كارگردان)، شهرام درخشان(گوينده متن)، شهيد محمد فراهاني و عباس صاحب(تصويربردار)، وحيد باقرزاده (تدوين‌گر) و سعيد خدا رضايي (صدابردار) اشاره كرد.

AKCENT
03-12-2009, 00:03
مجری برنامه‌ «این شب‌ها» تغییر کرد


http://78.38.204.145/iran_media/image/2009/08/651110809_orig.jpg


برنامه «این شب‌ها» که در حال حاضر با موضوعات دینی و فرهنگی به روی آنتن می‌رود، به‌زودی بخشی را نیز به طرح موضوعات تعلیم و تربیتی اختصاص خواهد داد و در پایان این هفته، به ویژه عید غدیر اختصاص دارد.


به گزارش شبکه ایران، پس از آنکه یکی از سایتهای خبری، از انتصاب علی درستکار به روابط عمومی اتاق بازرگانی خبر داد، امروز محمد شکیبانیا از تهیه‌کنندگان برنامه «این شب ها» از تغییر مجری این برنامه خبر داد.
وی در گفت‌وگویی با ایسنا از دکتر علی عبدالعالی به عنوان مجری جدید برنامه «این شب‌ها» نام برد که قرار است اجرای بخش تعلیم و تربیتی را با موضوعیت آموزش و پرورش، برای گروه سنی دانش‌آموزی برعهده گیرد.
او ادامه داد: در حال حاضر موضوع «فرهنگ استفاده از اینترنت» در برنامه‌ی فرهنگی به روی آنتن می‌رود و کوروش علیانی با رویکردی تربیتی که مخاطب عام دارد در این زمینه با مهمان برنامه گفت‌وگو می‌کند.
تهیه کننده «این شب‌ها» با یادآوری این که دکتر علی عبدالعالی در یکی از قسمت‌های این برنامه مهمان بوده‌است، در عین حال خاطرنشان کرد که وی پیش از این سابقه اجرا نداشته‌است.
او در عین حال گفت: آقای علیانی نیز زمانی که وارد برنامه شد، سابقه اجرا نداشت اما از آن جا که تخصص لازم و سابقه تعلیم و تربیتی داشت با وجود برخی مسایل به خوبی از عهده این کار برآمد.
شکیبانیا در پاسخ به پرسشی درباره تاکید رییس سازمان صدا و سیما در بکارگیری مجری - کارشناس در برنامه‌ها، اظهار کرد: ما از ابتدا این رویکرد را در برنامه‌مان اعمال کرده‌ایم.
به گزارش ایسنا، در حال حاضر برنامه «این شب‌ها» طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه به روی آنتن می‌رود. ساعت پخش این برنامه در روزهای چهارشنبه و جمعه 23 و در روزهای پنجشنبه 23 و 30 دقیقه است.
گفتنی است این برنامه پیش از این با مجری گری درستکار به روی آنتن سیما می رفت.

AKCENT
07-12-2009, 13:57
مجموعه "فرار از زندان" در نوبت پخش از شبکه سه استمجموعه خارجی "فرار از زندان" به کارگردانی پل شورینگ در نوبت پخش از شبکه سه قرار دارد. به گزارش خبرنگار مهر، ساخت این مجموعه تلویزیونی محصول آمریکا به کارگردانی شورینگ از سال 2005 شروع شد و در آن دومینیک پورسل، ونت ورث میلر، رابین تونی، پیتر استورمیر به ایفای نقش پرداختند.
ژانر این مجموعه اکشن، جنایی، درام و تریلر است و آهنگساز آن رامین جوادی است. جوادی متولد آلمان و فرزند یک پزشک است. مجموعه "فرار از زندان" روایتگر یک مرد بیگناه است که به دلیل یک مسئله سیاسی به زندان می‌افتد.
برادر این فرد با یک سرقت ساختگی از بانک، شرایطی را ایجاد می‌کند تا دستگیر شده و با برادرش در یک زندان قرار بگیرد. او به دنبال طراحی نقشه فرار خودش و برادرش از زندان است ...
هنوز زمان پخش این مجموعه از شبکه سه مشخص نشده، اما به گفته مجید حسینی‌زاد مدیر تامین برنامه شبکه سه در نوبت پخش قرار دارد.

AKCENT
08-12-2009, 01:55
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809140676) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809140676&tt=)
فرانك رفيعي طاري در گفت‌وگو با فارس:


دوبله مجموعه انيميشن «كوچولوهاي مهربان» ادامه دارد


خبرگزاري فارس: مدير دوبلاژ مجموعه «كوچولوهاي مهربان» از ادامه دوبله اين انيميشن كه از شبكه دو سيما پخش مي‌شود، خبر داد.

http://media.farsnews.com/Media/8804/Images/jpg/A0707/A0707872.jpg


فرانك رفيعي‌ طاري در گفت‌‌وگو با خبرنگار راديو وتلويزيون فارس، درخصوص مجموعه انيميشن «كوچولوهاي مهربان» كه از شبكه دو سيما در حال پخش است، گفت: تاكنون 28 قسمت از آن دوبله شده است و روند آماده‌سازي آن براي پخش ادامه دارد.
وي ادامه داد: «كسري كياني»، «مينا نخعي»، «سحر اطلسي»، «اردشير منظم» و «مينا قياس‌پور» از جمله گويندگان آن هستند.
مدير دوبلاژ انيميشن «زورو» با اشاره به اين كه دوبله اين مجموعه به پايان رسيده است و هم‌اكنون از شبكه يك سيما پخش مي‌شود، بيان داشت: از جمله گويندگان آن مي‌توان به «اميرمحمد صمصامي»(زورو)، «مازيار بازياران»(گروهبان گارسيا)، «محمد عبادي»(پدر زورو) و «شايان شام‌بياتي»(شهردار) اشاره كرد، ضمن اين كه من نيز به جاي «رز، دختر شهردار» صحبت مي‌كنم.
رفيعي‌ طاري ادامه داد: در فيلم سينمايي «پسران خيابان پال» كه به مديريت «ناهيد اميريان» دوبله شد، گويندگي نقش «پسر انباردار» را بر عهده داشتم.
اين هنرمند عرصه دوبلاژ كه به گويندگي در راديو نيز مي‌پردازد،‌ در حال حاضر در شبكه راديويي صداي آشنا اجراي برنامه‌هاي زنده «شب هشتم» و «خونه ايراني» را بر عهده دارد.

AKCENT
09-12-2009, 16:44
فیلم "به دنبال جکی" جمعه از شبکه تهران پخش می‌شود


فیلم سینمایی "به دنبال جکی" به جای فیلم "اژدهای بالدار" روز جمعه 20 آذر ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، این فیلم سینمایی به کارگردانی گانگلیان فانگ و یینگ جیانگ با نقش‌آفرینی ییشان زنگ، جکی چان، کایزینگ ایزین جایار و وبینگ بای سال 2009 ساخته شد.
درخلاصه داستان این فیلم آمده است: زانگ یک نوجوان چینی است که ازده سالگی به همراه والدینش به اندونزی آمده است. او که پدر و مادر پرمشغله‌ای دارد به همراه مادربزرگش زندگی می‌کند. زانگ پسری لوس و بی‌ادب است که در درس‌های چینی بسیارضعیف است، اما قهرمان موردعلاقه‌اش جکی چان است.

AKCENT
09-12-2009, 21:37
پرونده تازه وارد در جستجوگران بسته مي شودhttp://www.simafilmnews.ir/images/stories/newfolder/kh2648b.jpgسايت خبري سيما فيلم : سومين قسمت مجموعه تلويزيوني "جستجوگران " به کارگرداني محمد علي سجادي ساعت 21:30 امشب چهارشنبه 18 آذر ماه از شبکه دوم سيما پخش و ساعت 13:50 فردا پنج شنبه تکرار خواهد شد.
در آخرين بخش از اپيزود "تازه وارد" اين مجموعه خواهيم ديد : بازرس عطا بهرامي ( مسعود رايگان ) به همراه همکاران خود بازرس مجيدمقدم ( پيام دهکردي) و پري شاکري ( معصومه مير حسيني ) به دنبال پيگيري و گره گشايي پرونده شرکت نيل يدک در پي اثبات جرائم صورت گرفته بر مي آيند .آنها بر خلاف پوشش هاي موجه ايجاد شده ،‌به مدارک جديدي دست پيدا مي کنند اما اينکه در اثبات جرم موفق مي شوند يا نه ،‌پرسشي است که امشب به آن پاسخ داده مي شود..
گفتني است "جستجوگران" از يک فيلمنامه شش اپيزودي تشکيل شده که طي 13 قسمت ، داستان يكي از پرونده‌هاي اقتصادي كه بازرسان سازمان بازرسي كل كشور با آن درگير بوده اند، به تصويركشيده مي شود. فيلمنامه اين سريال را محمدعلي سجادي به رشته تحرير در آورده که علاوه بر اين کارگرداني و تدوينگري آن را نيز عهده دار بوده است.
مسعود رايگان، محمود جعفري، پيام دهكردي، معصومه ميرحسيني ، محمود جعفري ، ناصر آقايي، رضا بابك، هرمز سيرتي، سيدمهرداد ضيايي، حسين فلاح، عباس شادروان، نقي سيف جمالي و ... در اين مجموعه ايفاي نقش كرده‌اند و دركنار آنان، رضاكيانيان و پانته آ بهرام نيز به عنوان بازيگر مهمان حضور دارند.
گفتني است "جستجوگران" از پروژه هاي مطرح سيما فيلم و اولين سريال محمد علي سجادي در مقام کارگردان است که منوچهر شاهسواري آن را در مرکز سيما فيلم تهيه کرده است.

AKCENT
10-12-2009, 13:51
"این سرزمین" به زودی روی آنتن می‌رودفیلم تلویزیونی "این سرزمین" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کاظم معصومی با پایان مراحل فنی در نوبت پخش قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر دهقان، علی قربان‌زاده، نفیسه روشن، سودابه بیضایی، لیلا بلوکات و پردیس افکاری بازیگران این فیلم 90 دقیقه‌ای هستند. داستان فیلم که فیلمنامه آن را حسن مشکلاتی نوشته درباره منطقه‌ای است که بخش‌های کشاورزی، دامداری و ایستگاه پرورش ماهی آن دچار افت محصول شده است. کارشناسان بعد از تحقیقات به کارخانه‌ای که در همان حوالی است مشکوک می‌شوند...
عوامل سازنده این فیلم عبارتند از مدیر تصویربرداری: علی مزینانی، تصویربردار: علی رشیدی، صدابردار: کامران کیان ارثی، طراح چهره پردازی: مهران روحانی، طراح صحنه و لباس: مسعود زارع، دستیار اول: حمید همتی، منشی صحنه: سپیده سپهرآرا، عکاس: سمیه جعفری، مدیر تولید: سهم‌الدین دارایی، تدوین و صداگذاری: ع. رشیدی، موسیقی: فرشید وحدت. محصول سیمافیلم.

AKCENT
11-12-2009, 14:37
"پدیده" فردا از شبکه تهران پخش می‌شود


فیلم سینمایی "پدیده" فردا 21 آذر ساعت 21:30 در قالب برنامه سینما پنج از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم سینمایی محصول مشترک آلمان و آمریکا را جان ترتل‌تاب سال 1996 با نقش‌آفرینی جان تراولتا، کایرا سجویک، فارست ویتاکر و رابرت دووال ساخت.
در خلاصه داستان فیلم "پدیده" آمده است: جورج مالی یک تعمیرکارساده دل روستایی که با دوستش پوپ نیت و پزشکی به نام دکتر بردنر که حسی پدرانه نسبت به جورج دارد، در محیط صمیمانه روستا زندگی معمولی دارد. او به زنی به نام لیس که کارش فروش صندلی‌های چوبی است و از ازدواج ناموفق قبلی دو بچه دارد، علاقمند است و به او پیشنهاد ازدواج هم می‌دهد و ...

AKCENT
12-12-2009, 12:30
شکوهی در گفتگو با مهر:

"به کجا چنین شتابان" سنت‌های فراموش‌شده زندگی را یادآوری می‌کند

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "به کجا چنین شتابان" با اظهار رضایت از پخش سه روز در هفته آن، یکی از دلایل تولید این پروژه را یادآوری سنت‌های فراموش‌شده در خانواده‌ها ذکر کرد. حسن شکوهی درباره تولید مجموعه "به کجا چنین شتابان" به خبرنگار مهر گفت: مسلماً همه قصه‌های آثار نمایشی غیر تکراری نیست، اما آنچه اهمیت دارد زاویه نگاه به یک قصه تکراری است. گرچه قصه "به کجا چنین شتابان" معمولی است، اما سعی کردیم با پرداختن به جزئیات زندگی، سنت‌های فراموش شده در خانواده‌ها از جمله احترام زیاد به پدر و مادر را یادآوری کنیم.
وی ادامه داد: در گذشته بچه‌ها در مقابل بزرگترها صحبت نمی‌کردند و حریم‌ها حفظ می‌شد، اما الان مانند گذشته نیست. به همین دلیل تصمیم گرفتیم سنت‌های در حال فراموشی را یادآوری کنیم. در "به کجا چنین شتابان" به لقمه حلال و حرام پرداختیم. این اعتقاد قلبی من است. شعار نمی‌دهم، اما معتقدم اگر کسی لقمه حرام به خانه ببرد در آینده نتیجه کار خود را می‌بیند.http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/07/456861_orig.jpg

بابک حمیدیان در نمایی از مجموعه "به کجا چنین شتابان"وی درباره کشدار بودن برخی صحنه‌ها گفت: اتفاقاً این سئوال را خیلی‌ها از من پرسیدند، اما دلیل آقای زندباف تدوینگر پروژه خیلی قانع‌کننده است. وقتی ما "به کجا چنین شتابان" را می‌بینیم، احساس می‌کنیم برخی صحنه‌هایی که یونس در آن حضور دارد، مثل کافی‌شاپ، یا نقشه‌ کشیدن زمین و... خیلی کشدار است، اما از دید یونس کاملاً طبیعی است.
شکوهی ادامه داد: یونس در یک محیط بسته زندگی کرده و وقتی به او میدان داده می‌شود، مسلماً فضای جدید برای او تازگی و جذابیت دارد و با تامل به همه چیز نگاه می‌کند. وقتی این طور نگاه کنیم، متوجه می‌شویم صحنه‌ها خیلی هم کش‌دار نیست و ایرادی بر آن وارد نیست.
وی درباره پوشش نگین صدق گویا که در ممیزی تلویزیون حذف می‌شود اما در این مجموعه چنین نشده گفت: برای نشان دادن ناهنجاری‌ها مشکلی نیست پوشش شخصیت‌های بد را بد نشان دهیم، چون باید مخاطب ما متوجه مشکلات بشود. وظیفه فیلمساز این است که نمونه‌های مختلف هنجارها و ناهنجارها را نشان بدهد تا مخاطب خودش حق انتخاب داشته باشد.
این تهیه‌کننده درباره دیالوگ‌های شعاری مجموعه از جمله 20 دقیقه شعر خواندن یکی از شخصیت‌ها گفت: این مسئله سلیقه‌ای است، ممکن است فرد دیگری که مجموعه را نگاه می‌کند، بگوید دیالوگ‌هایش خوب است و اصلاً شعاری نیست. مثلاً شما از صدای شجریان خیلی لذت می‌برید، اما یک نفر دیگر صدای او را دوست ندارد، در حالی که او استاد بزرگی است.
شکوهی خاطرنشان ساخت: معتقد نیستم دیالوگ‌های مجموعه شعاری است، چون سعی کرده‌ایم متناسب با سلایق مخاطبان باشد. به هر حال جلب نظر مخاطبان میلیونی تلویزیون ساده نیست اما همه گروه تلاش خود را کردند. آشنایی من و طالبی به سال‌های دور برمی‌گردد و خوشحالم که او همکاری با ما را پذیرفت.
این تهیه‌کننده درباره به تعویق افتادن زمان پخش مجموعه که قرار بود ماه رمضان باشد گفت: وقتی مسئولان شبکه کیفیت کار را دیدند، علاقمند به پخش آن در ماه رمضان بودند، اما با سفری که برای آقای طالبی پیش آمد، نتوانستیم آن را برای پخش برسانیم. مسلماً پخش شبانه مجموعه بهتر بود، چون مخاطبان بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند، اما یک شب در میان هم خوب است.
شکوهی درباره انتخاب بازیگران گفت: خوشبختانه در سینمای ایران فرد بدنامی نیستم و توانستیم بازیگران مد نظرمان را جذب کنیم. بابک حمیدیان بازی خوبی داشته و درخشیده است. بازیگران دیگر مثل رضا رویگری، علی عمرانی، آهو خردمند و... هم خیلی خوب بازی کردند. البته برای نقش رویگری با زنده‌یاد خسرو شکیبایی صحبت هم کرده بودیم، اما عمر او به دنیا نبود.
مجموعه "به کجا چنین شتابان" روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه از شبکه تهران پخش می‌شود و داستان زندگی جوانی را به تصویر می‌کشد که می‌خواهد یکشبه ره صد ساله برود. فریبا متخصص، پرستو گلستانی، بهروز بقایی، فریدون محرابی، محمدرضا قدیریان، ساعد هدایتی، علی کاظمی و شکوهی دیگر بازیگران این مجموعه 42 قسمتی هستند.

AKCENT
13-12-2009, 23:09
فیلم "نگرانی" فردا از شبکه دو پخش می‌شود

فیلم "نگرانی" به کارگردانی کاوه سجادی حسینی فردا 23 آذر ماه روی آنتن شبکه سه می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دو به تهیه‌کنندگی لیلا رضایی بر مبنای فیلمنامه حامد افضلی و رویا خسرونجدی تهیه شده و درباره چهار خانواده است که درگیر قتلی مرموز می‌شوند. احمد ساعتچیان، هدایت هاشمی، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره‌آزاد، سیامک احصایی، بهاره ریاحی، نگار عابدی، پونه عبدالکریم‌زاده و... در آن بازی کرده‌اند.
عوامل "نگرانی" عبارتند از بازنویسی فیلمنامه: سهیلا گلستانی و امیر عزیزی، برنامه‌ریز: روزبه سجادی حسینی، تصویربردار: مرتضی پورصمدی، مدیر تولید: احمدرضا پیرهادی، طراح گریم: مرتضی متقی، طراح صحنه و لباس: سهیلا گلستانی، صدابردار: سیامک نیازی، عکاس: نوید سجادی حسینی و ناظر کیفی: جعفر گودرزی.

AKCENT
14-12-2009, 17:22
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809230914) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809230914&tt=)
هرشب پخش مي‌شود؛


«شايد براي شما هم اتفاق بيافتد» از اول محرم روي آنتن شبكه تهرانخبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «شايد براي شما هم اتفاق بيافتد» از اول ماه محرم هرشب روي آنتن شبكه تهران مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8803/Images/jpg/A0683/A0683441.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه «شايد براي شما هم اتفاق بيافتد» در 90 قسمت 30دقيقه‌اي به صورت اپيزوديك است كه 13 قسمت آن با موضوع ماه محرم از اول محرم با اپيزودهاي درنگ، مكافات، شب شكار، سقوط، شب علي اصغر، زنگ‌ها، زماني ديگر، هيئت دار، بازگشت، سكوت، تاانتهاي خواب و... از گروه فيلم و سريال شبكه پخش خواهد شد. اين مجموعه نمايشي سعي دارد با نگاهي به زندگي روزمره و اعمالي كه در طول روز انجام مي‌دهيم پيام‌هاي اخلاقي با مفاهيم مذهبي در زمينه روابط اجتماعي، حق الناس و لزوم رعايت حقوق ديگران را به مخاطب خود ياد آوري كنند.
اين سريال هر شب ساعت23:15 پخش خواهد شد.
اين مجموعه توسط كارگردان‌هاي متفاوتي ساخته شده است.

AKCENT
16-12-2009, 10:38
مجموعه "بانو" از اول محرم از شبکه سه پخش می‌شود

مجموعه تلویزیونی "بانو" به کارگردانی فرید سجادی حسینی از اول محرم، 27 آذرماه هر شب ساعت 19:45 از شبکه سه روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "بانو" به تهیه‌کنندگی محمد بیگ‌زاده تولید شده و داستان آن در سال 1316 روایت می‌شود و به ماجرای کشف حجاب اشاره دارد. قصه درباره زنی است که پس از سال‌ها به شهری برمی‌گردد که مردمانش تصوری نادرست درباره او دارند. زن می‌خواهد این تصویر نادرست را تصحیح کند.http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/01/423447_orig.jpg

بیات، ارجمند، کوثری و کسرایی در نمایی از مجموعه "بانو"


فیلمنامه "بانو" را نادر وحید نوشته و داریوش ارجمند، سیاوش طهمورث، فریبا کوثری، ساره بیات، محمدرضا حقگو، خسرو دستگیر، کاوه خداشناس، شهاب کسرایی، احمد ریحانه، زهرا سعیدی، مینا جعفرزاده، سحر نوری و... در آن بازی کردند.
عوامل تولید عبارتند از تصویربردار: علی اللهیاری، صدابردار: سیامک و علی نیازی، تدوین: حسین غضنفری، طراح صحنه و لباس: فرهاد ویلکیجی، طراح گریم: مهری شیرازی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: احسان سجادی و مدیر تولید: عباس کبیری.

AKCENT
19-12-2009, 14:53
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809280453) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809280453&tt=)
هر شب در دهه اول محرم روي آنتن مي‌رود؛


پخش «كليد اسرار» ايراني از شبكه تهران آغاز شد


خبرگزاري فارس: سريال «شايد براي شما هم اتفاق بيافتد» كه از آن به عنوان سريالي اخلاق‌گرا مشابه سريال پرمخاطب «كليد اسرار» نام برده مي‌شود، از ديشب با اپيزود «مكافات» (راما قويدل) روي آنتن شبكه تهران رفت.

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0714/A0714409.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه «شايد براي شما هم اتفاق بيافتد» در 90 قسمت 30دقيقه‌اي به صورت اپيزوديك است كه 13 قسمت آن با موضوع ماه محرم از اول محرم با اپيزودهاي درنگ، شب شكار، سقوط، شب علي اصغر، زنگ‌ها، زماني ديگر، هيئت دار، بازگشت، سكوت، تاانتهاي خواب و... از گروه فيلم و سريال شبكه پخش خواهد شد.
اين مجموعه نمايشي سعي دارد با نگاهي به زندگي روزمره و اعمالي كه در طول روز انجام مي‌دهيم پيام‌هاي اخلاقي با مفاهيم مذهبي در زمينه روابط اجتماعي، حق الناس و لزوم رعايت حقوق ديگران را به مخاطب خود ياد آوري كنند.
اين سريال كه از ديشب پخش آن آغاز شده، هر شب ساعت 23:15 روي آنتن خواهد رفت.
اين مجموعه توسط كارگردان‌هاي متفاوتي ساخته شده است و امشب، اپيزود «شب شكار»(محمود معظمي) روي آنتن خواهد رفت.

AKCENT
19-12-2009, 18:25
"محکمه" امشب از تلویزیون پخش می‌شود


اپیزود "محکمه" از مجموعه تلویزیونی "یک لحظه دیرتر" به کارگردانی سید فیاض موسوی امشب از شبکه 2 سیما پخش می‌شود. موسوی به خبرنگار مهر گفت: "محکمه " یکی از اپیزودهای مجموعه تلویزیونی "یک لحظه دیرتر" به تهیه کنندگی امیرعباس کنی است که در قالب پلیسی- جنایی و با فرمی خاص ساخته شده است و جریان وقوع قتلی مرموز را روایت می‌کند. این فیلم امشب از شبکه 2 سیما روی آنتن می‌رود.
وی افزود: یکتا ناصر،هومن برق نورد، شهروز ابراهیمی، سیروس کهوری نژاد و. .. در این اپیزود بازی کردند و از عوامل این فیلم می‌توان به افشین احمدی مدیر تصویربرداری، فرشید بلوچی صدابردار، احسان روناسی طراح گریم و پیام حسین سوری طراح صحنه اشاره کرد.
اپیزودهای "سرازیری" و "بازگشت" به کارگردانی فیاض موسوی از مجموعه تلویزیونی "یک لحظه دیرتر " مدتی پیش به روی آنتن رفت. اپیزود "نازنین" به کارگردانی وی از این مجموعه آماده پخش است. فیاض مجموعه‌های تلویزیونی " ماچند نفر" ،"اگر عشق نبود" و فیلم‌های تلویزیونی "اروند" ،"تشخیص هویت" ،"مدار 121" و... را در کارنامه دارد.

AKCENT
20-12-2009, 20:34
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809291332) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809291332&tt=)
فيلم سينمايي «ماه ناتمام» فردا روي آنتن شبكه دو


خبرگزاري فارس: فيلم سينمايي «ماه ناتمام» به كارگرداني «سپهر محمدي» فردا شب از شبكه دو سيما به روي آنتن خواهد رفت.

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0713/A0713355.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، فيلم سينمايي «ماه ناتمام» فردا -دوشنبه 30 آذر - ساعت 20:45 از شبكه دو سيما به روي آنتن خواهد رفت.
اين فيلم به تهيه كنندگي و كارگرداني «سپهر محمدي» ساخته شده و بازيگراني نظير فريبا نادري، هومن برق‌نورد، ندا حاج بابايي، يزدان جيراني و ... در آن ايفاي نقش كرده‌اند.
«ماه ناتمام» اين فيلم، قصه زندگي آدم‌هاي كوتاه قدي است كه در جامعه ما مورد نگاه و نظر ديگران هستند. در اين فيلم به زندگي برخي از اين انسانها، به نام‌هاي كيوان و همكاران كوتاه قدش پرداخته مي‌شود كه در تئاتري محلي كار مي كنند و هر شب اجراي تئاتر آنها را به زندگي اجتماعي نزديك‌تر مي‌كند.تا روزي كه كارگردان بزرگي از اهالي سينما براي انتخاب بازيگري كوتاه قد براي بازي در فيلم جديدش به سراغ آنها مي‌رود و كيوان را انتخاب مي‌كند. كيوان به عرصه جديد سينما وارد مي‌شود و تبديل به انسان ديگري مي‌شود. قصه «ماه ناتمام» سرگذشت اين تغيير و تحول است...

AKCENT
20-12-2009, 20:35
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809291188) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809291188&tt=)
اواخر هفته با بازي غلامرضا علي‌اكبري و مينا نوروزي؛


«خسته دلان» با ضبط صحنه‌هاي عزاداري در مشهد به پايان مي‌رسد


خبرگزاري فارس: تصويربرداري صحنه‌هاي باقي مانده اپيزود «آقا»از مجموعه «خسته دلان» به كارگرداني سيروس الوند اواخر هفته در مشهد انجام مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8711/Images/jpg/A0622/A0622118.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيو فارس، با پايان يافتن تصويربرداري صحنه‌هاي باقي مانده اپيزود «مسعود» از مجموعه «خسته‌دلان»، گروه اواخر هفته براي ضبط صحنه‌هاي باقي‌مانده اپيزود «آقا» راهي مشهد مقدس خواهند شد.
صحنه‌‌هاي باقي‌مانده از اپيزود «آقا» نياز به تصويربرداري سكانس عزاداري در مشهد مقدس دارد كه اواخر هفته ضبط اين صحنه‌ها با حضور غلامرضا علي‌اكبري و مينا نوروزي انجام مي‌شود.
«خسته دلان» داستان تعدادي مسافر است كه در 14 اپيزود مسائل مربوط به هركدام از اين شخصيت‌ها بررسي مي‌شود و هر كدام از اپيزودها نام خاصي دارند.
داوود رشيدي، علي نصيريان، مسعود رايگان، رامتين خداپناهي، بهرام شامحمدلو، آنا نعمتي، حسين ياري، سيروس ابراهيم‌زاده، كورش تهامي، مونا فرجاد، اميرمحمد زند، پرديس افكاري، سعيد پيردوست، ابراهيم آبادي، عارف لرستاني و سيما مطلبي از بازيگران اين مجموعه هستند.
«خسته دلان» به تهيه كنندگي «محسن شايانفر» هم اينك روزهاي چهارشنبه از شبكه اول سيما در حال پخش است.

AKCENT
21-12-2009, 01:24
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8809291343) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8809291343&tt=)

بازگشت «عباس نباتي» به جمع دوبلورهاي «پرستاران»خبرگزاري فارس: «عباس نباتي» دوباره به جمع دوبلورهاي مجموعه تلويزيوني «پرستاران» بازگشت و مجدد در اين سريال صداپيشگي مي‌كند.

http://media.farsnews.com/Media/8804/Images/jpg/A0707/A0707872.jpg


عباس نباتي در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: در قسمت‌هاي آغازين مجموعه پرستاران،‌ من گويندگي نقشي را با نام «لوك فورلانو» بر عهده داشتم كه جراج بخش 17 بود و «مارتين لاينس» نقش آن را بازي مي‌كرد، اما بعد از خارج شدن اين شخصيت از داستان پرستاران، من هم از گويندگي در اين مجموعه خارج شدم.
وي اظهارداشت: در ادامه اين مجموعه تلويزيوني، شخصيت جديدي با نام «دكتر اسپنت» وارد سريال مي‌شود كه قرار است به جاي آن صحبت كنم.
مجموعه 900 قسمتي «پرستاران» (‌The Saints) محصول سال‌هاي 1998 تا 2006 كشور استرالياست و از جمله مجموعه‌هاي تلويزيوني با سابقه محسوب مي‌شود كه بيش از سه سال از پخش آن مي‌گذرد و مخاطبان فراواني را نيز به خود جلب كرده است.
اين مجموعه به مديريت «فاطمه شعشعاني» براي شبكه يك سيما دوبله مي‌شود و روزهاي سه‌شنبه از همين شبكه به روي آنتن مي‌رود.

AKCENT
21-12-2009, 13:37
"به کجا چنین شتابان" در ایام عزاداری پخش نمی‌شود


پخش مجموعه تلویزیونی "به کجا چنین شتابان" به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی حسن شکوهی به مناسبت ایام محرم متوقف شده است. شکوهی در این باره به خبرنگار مهر گفت: به مناسبت ایام محرم مجموعه تلویزیونی "به کجا چنین شتابان" تا پایان دهه عاشورا پخش نخواهد شد. پخش این مجموعه از روز 29 آذر متوقف شده و با پایان مراسم عزاداری مجددا روی آنتن شبکه تهران می‌رود.
"به کجا چنین شتابان"داستان زندگی جوانانی را به تصویر می‌کشد که می‌خواهد یک شبه ره صد ساله را بروند.در این مجموعه بابک حمیدیان، آهو خردمند، رضا رویگری، علی عمرانی، فریبا متخصص، پرستو گلستانی، بهروز بقایی، فریدون مهرابی، محمدرضا قدیریان، ساعد هدایتی، علی کاظمی و ح. شکوهی از بازیگران این سریال 42 قسمتی هستند.
مجموعه اپیزودیک " شاید برای شما هم اتفاق بیفتد" به تهیه کنندگی علی‌اکبر تحویلیان به مناسبت ایام محرم از پنجشنبه 26 آذر ساعت 23 از شبکه تهران روی آنتن رفته است. تاکنون اپیزودهای "مکافات" و "سقوط" به کارگردانی راما قویدل و "درنگ" به کارگردانی محمدرضا اکبری پخش شده است.

AKCENT
22-12-2009, 21:39
. «خاك سرد» روز تاسوعا از تلويزيون پخش مي‌شود


خبرگزاري فارس: فيلم سينمايي «خاك سرد» روز شنبه 5 دي مقارن با تاسوعاي حسيني از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.

http://media.farsnews.com/Media/8504/Images/jpg/A0210/A0210164.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، روز شنبه (پنجم دي ماه) مصادف با ششمين سال وقوع زلزله بم و همچنين تاسوعاي حسيني است و فيلم سينمايي «خاك سرد» درباره داستان زندگي خانواده‌اي است كه در بيابان‌هاي اطراف بم، قبل از زلزله سال 1382 زندگي مي‌كنند و در آرزوي يافتن آب و آباداني آن منطقه هستند. آنها به حفر چاه مشغول مي‌شوند كه ...
«خاك سرد» در سال 1384 توسط رضا سبحاني كارگرداني شد و تهيه كننده آن نيز رضا آشتياني است.
در اين فيلم محمدرضا فروتن، هيلا اكراني و رضا آشتياني بازي مي‌كند. علاقه‌مندان به تماشاي «خاك سرد» مي‌توانند ساعت 17:05 آن را از شبكه دو سيما ببينند.

AKCENT
30-12-2009, 14:20
مجموعه "رابینسون کروزو" از شبکه تهران پخش می‌شودبا پایان یافتن سریال "رابین هود" بینندگان شبکه تهران از این هفته می‌توانند مجموعه "رابینسون کروزو" را روزهای پنجشنبه ساعت 23 ببینند. به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه محصول سال 2008 انگلستان است که در 10 قسمت 45 دقیقه‌ای روی آنتن شبکه تهران می‌رود.
مجموعه "رابینسون کروزو" داستان دریانوردی است که بر اثر اختلافات داخلی برخی افراد، پس از مرگ پدرش در سفری دریایی دچار حادثه شده ودر جزیره‌ای گرفتار می‌شود. او در این جزیره با مردی بومی آشنا شده وبا نجات او از دست دشمنانش، دوستی خوبی با او برقرار می‌کند.

AKCENT
02-01-2010, 18:25
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8810121416)
(http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8810121416&tt=)

آغاز پخش سري جديد سريال «نقابدار» از شبكه تهران


خبرگزاري فارس: پخش سري جديد مجموعه تلويزيوني «نقابدار» از دوشنبه هفته جاري در شبكه تهران آغاز مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8806/Images/jpg/A0742/A0742582.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، نقابدار ( Der clown) محصول سال 1988آلمان در ژانري پليسي است كه از اين هفته روزهاي دوشنبه ساعت 23 از شبكه تهران پخش خواهد شد.
بنابراين گزارش، اين سريال كه قبلاً 13 قسمت آن از شبكه تهران پخش شده و مورد استقبال بينندگان تهراني قرار گرفته بود، اين بار به طور كامل در 34 قسمت پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان اين سريال آمده: ماكس زاندر در مزار خانوادگي‌اش قسم ياد مي‌كند با نبرد عليه تبه‌كاران در برابر فجايع بايستد. او وارد بخشي از تشكيلات پليس بين الملل مي‌شود تا اينكه در يك عمليات غافل‌گير كننده يكي از بهترين دوستانش را از دست مي‌دهد. ماكس تظاهر به مردن مي‌كند تا همچو رويا برگردد و زندگي تنها را انتخاب مي‌كند و گروهي را تشكيل مي‌دهد كه تا پايان عمر براي نابودي تبه كاران تلاش كند او يك نقابدار است.

AKCENT
03-01-2010, 23:48
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8810131529) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8810131529&tt=)
از فردا هر شب ساعت 20؛


جشنواره فيلم‌هاي تلويزيوني شبكه سه با «تكم‌چي» آغاز مي‌شود


خبرگزاري فارس: جشنواره فيلم‌هاي تلويزيوني شبكه سه سيما از فردا با فيلم «تكم‌چي» به كارگرداني «يدالله صمدي» آغاز مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8603/Images/jpg/A0295/A0295794.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، جشنواره تله‌فيلم‌هاي شبكه سه سيما از فردا ساعت 20 آغاز مي‌شود.
بنابراين گزارش، اين جشنواره تا 12 بهمن ادامه خواهد داشت و در اين مدت هرشب يك فيلم تلويزيوني پخش خواهد شد.
فيلم‌هاي تكم‌چي (يدالله صمدي)، مرد (سيروس الوند)، قهوه اسپرسو (عليرضا بهشتي)، اي دوست مرا به خاطر آور (حميد نعمت الله) و حماسه ماندگار (حسن لفافيان) فيلم‌هايي هستند كه از فردا تا روز جمعه 18 دي ماه در قالب اين جشنواره به روي آنتن شبكه سه خواهند رفت.

AKCENT
08-01-2010, 16:00
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8810180457) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8810180457&tt=)
با نمايش دماغ، تنهايي، لرزش زندگي، پشت پرده مه و ريوار؛


جشنواره تله‌فيلم‌هاي شبكه سه وارد هفته دوم شد


خبرگزاري فارس: جشنواره زمستاني فيلم هاي تلويزيوني شبكه سه سيما اين هفته نيز با پخش هفت اثر ادامه دارد.

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0714/A0714406.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، جشنواره تله‌فيلم‌هاي شبكه سه سيما در هفته پيش رو با 7 فيلم تلويزيوني ديگر ادامه مي‌يابد.
بنابراين گزارش،فيلم‌هاي دماغ (فرزاد موتمن)، تنهايي(حجت قاسم زاده اصل)، لرزش زندگي(عليرضا بذرافشان)، پشت پرده مه(پرويز شيخ طادي) و ريوار(مسعود فرخنده) از جمله فيلم‌هايي هستند كه از فردا تا روز جمعه 25دي ماه در قالب اين جشنواره به روي آنتن شبكه سه خواهند رفت.
اين جشنواره تا 12 بهمن ادامه خواهد داشت و در اين مدت هرشب يك فيلم تلويزيوني پخش خواهد شد.

AKCENT
19-01-2010, 12:16
"خسته‌دلان" الوند در مشهد تمام می‌شودتصویربرداری مجموعه "خسته‌دلان" به کارگردانی سیروس الوند در مشهد به پایان می‌رسد. به گزارش خبرنگار مهر، تصویربرداری بخش‌های پایانی این مجموعه در تهران ادامه دارد و به زودی گروه به مشهد سفر می‌کند تا سکانس‌های باقی مانده از اپیزود "آقا" تصویربرداری شود. پخش این مجموعه مدتی است از شبکه یک شروع شده است.
"خسته‌دلان" اولین تجربه کارگردانی الوند است، این مجموعه به تهیه‌کنندگی محسن شایانفر و بازی داود رشیدی، علی نصیریان، مسعود رایگان، رامتین خداپناهی، بهرام شامحمدلو، آنا نعمتی، حسین یاری، سیروس ابراهیم‌زاده، کورش تهامی، امیرمحمد زند، پردیس افکاری، سعید پیردوست، ابراهیم آبادی، عارف لرستانی و سیما مطلبی تولید شده است.
"خسته‌دلان" داستان مسافرانی است که سوار قطار می‌شوند و هر یک سرنوشتی متفاوت دارند. عوامل تولید عبارتند از مشاور: رضا کاشانی، نویسنده: محمدهادی کریمی، طراح اولیه: سیدسعید رحمانی، تصویربردار: ایرج عاشوری، مدیر هنری: مجید میرفخرایی، طراح گریم: محمدرضا قومی، صدابردار: جهانگیر میرشکاری، روابط عمومی: محسن سلیمانی فاخر و مدیر تولید: مهدی بدرلو.
سیروس الوند فیلم‌های سینمایی "رستگاری در هشت و بیست دقیقه"، "مزاحم"، "یکبار برای همیشه" و "تله" را در کارنامه دارد.

AKCENT
20-01-2010, 13:04
"خون‌بها" بعد از "کلانتر" روی آنتن می‌رود


مجموعه "خون‌بها" به کارگردانی جواد مزدآبادی پس از پایان پخش مجموعه "کلانتر" روی آنتن شبکه یک می‌رود. مزدآبادی به خبرنگار مهر گفت: با وجود ممیزی‌هایی که روی این مجموعه شده داستان و فضای آن جذابیت و ویژگی‌هایی دارد که مخاطب قطعا از آن استقبال می‌کند. خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا "خون‌بها" دیده و ارزیابی شود. امیدوارم برای پخش مجموعه در دقیقه نود مشکلی پیش نیاید.
داستان "خون‌بها" درباره ورزشکاری به نام رسول است که پس از بازگشت از مسابقات خارجی متوجه می‌شود برادرش به طرزی مشکوک به قتل رسیده است. رسول تصمیم می‌گیرد خودش قاتل برادر را بیابد و این مسئله او را با دختری به نام فرشته آشنا می‌کند.
پولاد کیمیایی، لیلا اوتادی، سیاوش تهمورث، عبدالرضا اکبری، حبیب دهقان‌نسب، سولماز غنی، امیر غفارمنش، احمد کاوری، کاظم افرندنیا و شهرام عبدلی در "خون‌بها" بازی کردند.
سعید نعمت‌الله فیلمنامه مجموعه تلویزیونی "خون‌بها" را نوشته، حمیدرضا صدری موسیقی متن را ساخته و خشایار موحدیان آن را تدوین کرده است. مزدآبادی سابقه ساخت مجموعه "آدمخوار" و چند فیلم کوتاه و مستند را در کارنامه دارد.

AKCENT
20-01-2010, 15:06
تصویربرداری "چشم آفتاب" از نیمه گذشت


تصویربرداری فیلم تلویزیونی "چشم آفتاب" به کارگردانی حسن لفافیان و بازی محمدرضا فروتن از نیمه گذشت. به گزارش خبرنگار مهر، تصویربرداری در زاهدان ادامه دارد و علی اصغر انصاف‌جو، امید ناظری و حسن خناسی سه بازیگر محلی به تازگی به جمع بازیگران اضافه شده‌اند. داستان این فیلم درباره پیدا شدن یک اسکلت در شهر سوخته است که چشم این اسکلت پنج هزار سال قدمت دارد، سامان این اسکلت را سرقت می‌کند.
محمدرضا فروتن، فرشته سرابندی، محمود عزیزی و آناهیتا ریسباف بازیگران این فیلم هستند. عوامل این فیلم عبارتند از مدیر تصویربرداری: فریبرز سیگارودی، طراح صحنه و لباس: حسین عالی‌نژاد، دستیار کارگردان: فرزاد رحمانی،صدابرداری: مهرداد دادگری، چهره‌پردازی: علی عارف‌نیک، تهیه‌کننده: مجید افضلی.
حسن لفافیان فیلم‌های تلویزیونی "دلواپسی"، "بر فراز مهر" و "موش و گربه" را کارگردانی کرده است.

AKCENT
29-01-2010, 14:28
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8811080828)
«سال‌هاي مشروطه» از 12 بهمن روي آنتن شبكه دو


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «سال هاي مشروطه» از 12 بهمن ماه هر شب روي آنتن شبكه دو مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8810/Images/jpg/A0791/A0791849.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، «سال‌هاي مشروطه» از روز دوشنبه 12 بهمن ماه هرشب ساعت 20:45 از شبكه دو سيما به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، سريال «سال‌هاي مشروطه» از ابتداي سلطنت ناصرالدين شاه و زمان صدارت ميرزا تقي خان فراهاني مشهور به اميركبير تا انقلاب مشروطه را به تصوير مي‌كشد.
اين سريال آخرين بخش از تريلوژي تاريخ معاصر است كه فازهاي اول و دوم آن به نام‌هاي «پدرخوانده» و «عمارت فرنگي» در سال‌هاي گذشته ساخته و پخش شد.
محمدرضا ورزي نويسنده و كارگردان اين سريال است و در آن بازيگراني چون اكبر عبدي، جمشيد مشايخي، ايرج راد، محمد مطيع، داريوش كاردان، رضا رويگري، محمدرضا شريفي‌نيا، مهري وداديان، شهرام عبدلي، حسام‌‌الدين نواب‌صفوي، زهير ياري، محمد صادقي و ... بازي مي‌كنند.

AKCENT
02-02-2010, 22:10
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8811131930)
با بازي هومن سيدي، شهرام عبدلي، نازگل نادريان و...


«سرقت ادبي» اربعين روي آنتن شبكه 4 مي‌رودخبرگزاري فارس: فيلم تلويزيوني «سرقت ادبي» به كارگرداني رضا بهشتي و تهيه كنندگي پريسا عشقي روز جمعه از شبكه چهار سيما پخش مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8805/Images/jpg/A0714/A0714406.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، فيلم‌تلويزيوني «سرقت ادبي» به نويسندگي و كارگرداني «رضا بهشتي»، روز جمعه همزمان با اربعين حسيني ساعت 20:30 از شبكه چهار سيما پخش مي شود.
اين تله‌فيلم، داستاني جنايي دارد و درباره نويسنده‌اي است كه براساس زندگي يكي از هنرجويان كلاسش كه به همسرش مظنون است، قصه‌اي نوشته و قصه را با قتل همسر توسط آن مرد به پايان رسانده است. سال‌ها بعد همسر آن مرد مانند پايان قصه به قتل مي‌رسد. شواهد نويسنده را قاتل مي‌داند...
موسيقي فيلم توسط «افشين و آرش عزيزي» ساخته شد و «امير اديب‌پرور» تدوين فيلم را برعهده داشت.
عواملي كه در ساخت فيلم «سرقت ادبي» همكاري دارند، عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه و كارگردان: رضا بهشتي/ تهيه كننده: پريسا عشقي/ مدير توليد: مسعود دليري/ مدير تصويربرداري: حسين ناظريان/ صدابردار: منصور شهبازي/ طراح گريم: پدرام زرگر/ طراح جلوه هاي ويژه: محسن روزبهاني/ دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: بهرام ملكي علوي/ دستيار دوم كارگردان: محمد عزيزي/ منشي صحنه: مريم بابك/ مدير تداركات: كاظم كريمي/ عكاس و مدير روابط عمومي: مهرزاد خليقي/ دستياران تصويربردار: محسن زهي، فرزين ابراهيمي، محمود اسكندري، مجيد خميس آبادي/ دستيار صدابردار: ياسر رمضاني/ اجراي گريم: فيروزه پرچمي/ مسئول صحنه: صادق فهيمي، حامد حدادي/ مسئول لباس: نگار نظري/ تداركات: جمشيد قدرتي، محمد مؤمني/ حمل و نقل: سلطان مراد سهرابي، محمدرضا زرگر، محمد قلندري/ سينه موبيل: ابراهيم شيرواني/ مسئول دوربين: مهدي شاه‌بيگي/ بازيگران: هومن سيدي، شهرام عبدلي، سيد مهرداد ضيايي، مجتبي رجبي معمار، نازگل نادريان، حميد مولانا، مينا احمدي‌نژاد، بهرام ملكي علوي، عصمت بافندگان، مهرزاد خليقي، محمدرضا زرگر و...
«سرقت ادبي» هفتمين ساخته «رضا بهشتي» است او به تازگي ساخت فيلم تلويزيوني «در انتهاي كوچه زمستان» را به پايان برده است.
فيلم تلويزيوني «سرقت ادبي» به سفارش گروه فيلم و نمايش شبكه چهار سيما توليد مي‌شود.

AKCENT
06-02-2010, 14:33
تولید مجموعه "خسته‌دلان" دشوار و طاقت‌فرسا بود

تهیه‌کننده مجموعه "خسته دلان" روند طولانی تصویب فیلمنامه، مسائل مالی و جا به جایی مدیران را از مشکلات تولید در تلویزیون دانست. محسن شایانفر که تاکنون تهیه‌کنندگی مجموعه‌های تلویزیونی "خسته‌دلان"، "سایه تنهایی" و تله فیلم‌های "حباب"، "چتر سفید و ... را بر عهده داشته است درباره دلایل تعویق در ساخت آثار تلویزیونی به خبرنگار مهر گفت:روند تصویب فیلمنامه‌ها خیلی پیچیده و تو در تو شده است . این در حالی است که تهیه‌کنندگان با خطوط قرمز آشنا هستند و به کار خود اشراف دارند. برخی مواقع پیش می‌آید تهیه‌کننده بعد از موافقت شورای طرح و برنامه گروه مقدمات تولید طرح را شروع می‌کند، اما بعد همان طرح در مرحله کد تولید با مشکلاتی رو به رو می‌شود و تهیه‌کننده را دچار مشکلاتی می‌کند.
وی افزود: وجود چنین مسائلی باعث شد پروسه تولید مجموعه "خسته دلان" طولانی شود. متاسفانه وقتی تهیه‌کننده‌ای بخواهد نوآوری در کارش داشته باشد و مجموعه‌ای با یک موضوع متفاوت تهیه کند که کمتر به آن پرداخته شده محکوم به فنا است. من برای تهیه مجموعه "خسته‌دلان" دو سال طاقت‌فرسا را پشت سر گذاشتم و آسیبهای جدی خوردم. برای ساخت سری دوم این مجموعه حتماً از تجربیات سری اول استفاده می‌کنم اما برای این پروژه خیلی اذیت شدم.
این تهیه‌کننده یادآور شد: وجود همین مسائل باعث می‌شود تهیه‌کننده انگیزه خود را از دست بدهد. مسلماً وقتی تهیه‌کننده می‌بیند که مسئولان شبکه برای پروژه‌ای که شما زحمت زیادی کشیده‌اید، رغبت نشان نمی‌دهند دلسرد می‌شوید. از سوی دیگر جا به جایی مدیران در به تاخیر افتادن پروژه‌ها موثر است، برخی مواقع به صورت شفاهی شما قول‌های مساعد را از مدیریت می‌گیرید، اما با تغییر مدیران شرایط تغییر می‌کند و پروژه شما از اولویت خارج می‌شود.
شایانفر گفت: برای تولید مجموعه "خسته‌دلان" دچار مشکلات زیادی شدیم، اما ترمز قطار را نکشیدیم و سعی کردیم آن را به سر منزل مقصود برسانیم. گرچه این قطار به مقصد رسید، اما خودم به عنوان تهیه‌کننده خسته این شرایط هستم.

AKCENT
09-02-2010, 13:54
"محله تهرونی‌ها" به زودی پخش می‌شود

مجموعه "محله تهرونی‌ها" با موضوع اصلاح الگوی مصرف نان و در قالب طنز به زودی از شبکه تهران پخش می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سهیل موفق تهیه می‌شود و داستان زوج جوانی با نام‌های مهران و شیرین است که از برنامه‌سازان تلویزیون هستند. آنها برای ساخت برنامه‌ای درباره اصلاح الگوی مصرف نان به محله تهرونی‌ها اسباب‌کشی می‌کنند و ...
مجموعه "محله تهرونی‌ها" در 52 قسمت 20 دقیقه‌ای پخش می‌شود و در آن محسن قاضی مرادی، مهران رجبی، رامین ناصرنصیر، شیوا بلوریان، شهره اشتری، شیوا خسرومهر، حدیث چهره پرداز، نوشین نادعلیزاده، سیدرضا موسوی، امیر غفارمنش و سهیل موفق بازی می‌کنند.

AKCENT
09-02-2010, 13:59
"آخرین نگاه" جمعه از شبکه یک پخش می‌شود

فیلم تلویزیونی "آخرین نگاه" به کارگردانی محسن توکلی جمعه از شبکه یک روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، فیلمنامه "آخرین نگاه" را ایرج طایفه نوشته و داستان درباره خانواده‌ای است که در دهه 60 گرفتار ماجرایی می‌شوند که به مهاجرت فرزندشان می‌انجامد، پس از 20 سال پسر به ایران برمی‌گردد. این فیلم جمعه 23 بهمن ساعت 16 روی آنتن شبکه یک می‌رود.
ابوالفضل پورعرب، میرطاهر مظلومی، نفیسه روشن، عنایت بخشی، مهدی امینی‌خواه، فاطمه طاهری، فخرالدین صدیق‌شریف، علی اصانلو و شیرین بینا بازیگران این فیلم 90 دقیقه‌ای هستند.
عوامل این فیلم عبارتند از تصویربردار: حمید احمدی، چهره‌پرداز: نوید فرحمرزی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: ایرج طایفه، مدیر تولید: مهدی مجلل، طراح صحنه و لباس: علی شایانفر، تدوین: امیر ایرانشاهی، موسیقی: نیما نورمحمدی.

Fiona Liebe
21-02-2010, 17:18
مستند «ورود ممنوع» دوبار در هفته از شبكه دو پخش مي‌شود


عليرضا حسيني در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: مستند اجتماعي «ورود ممنوع» با هدف اطلاع‌رساني و آموزش پيشگيري از مواد مخدر به‌خانواده‌ها و جوانان در ده قسمت 25 دقيقه‌اي تهيه و توليد شد و اولين قسمت اين مجموعه امشب ساعت 19 از شبكه دو سيما پخش مي‌شود.
وي ادامه داد: آيتم‌هاي اين مجموعه را گفتگو با كارشناسان، پخش گزارش از زندگي و وضعيت افرادي كه ترك كرده اند و يا هنوز مبتلا هستند تشكيل مي‌دهد.
اين مجموعه هر هفته يكشنبه‌ها و پنج‌شنبه از شبكه دو سيما ساعت 19 پخش مي‌شود.

AKCENT
03-03-2010, 01:06
(http://www.farsnews.net/printable.php?nn=8812110431) (http://www.farsnews.net/mail.php?nn=8812110431&tt=)
پخش «آشپزباشي» و «درچشم باد» نوروز 89 متوقف مي‌شود


خبرگزاري فارس: پخش «آشپزباشي» و «درچشم باد» از شبكه‌هاي سيما نوروز 89 متوقف مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8709/Images/jpg/A0567/A0567798.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، در نشست خبري صبح امروز معرفي برنامه‌هاي نوروزي شبكه يك سيما، اعلام شد سريال‌هاي پربيننده «آشپزباشي» و «در چشم باد» نوروز 89 از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش نخواهند شد.
بنا بر اين گزارش، اين تصميم به دليل پخش سريال‌هاي روزانه و برنامه‌هاي ويژه مختلف از سيما اتخاذ شده است و با پايان تعطيلات نوروزي، اين دو مجموعه روزهاي دوشنبه و جمعه طبق روال قبلي از شبكه يك روي آنتن خواهند رفت.

AKCENT
07-03-2010, 15:22
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8812160902)
محمد شكيبانيا در گفت‌وگو با فارس؛


برنامه «اين شب‌ها» سال 89 هم روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: تهيه‌كننده برنامه «اين شب‌ها» از ادامه پخش اين برنامه در سال آينده از شبكه يك سيما خبر داد.

http://media.farsnews.com/Media/8709/Images/jpg/A0567/A0567798.jpg


«محمد شكيبانيا» تهيه‌كننده اين مجموعه در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: اين برنامه تا پايان سال ادامه دارد و در سال آينده هم قطعا ادامه خواهد داشت.
وي در ادامه افزود: قصد شبكه يك سيما اين است كه روال گفت‌وگوهاي مذهبي را ادامه دهد و تقويت كند.
به گزارش فارس، «اين شب‌ها» كاري از گروه فرهنگ و معارف اسلامي شبكه يك سيما است كه هفته‌اي سه روز به صورت زنده با اجراي علي درستكار اجراي مي‌شود.
اين برنامه شامل بخش‌هاي مختلفي چون گفت‌وگو با چهره‌ها و هنرمندان مذهبي، بحث كارشناسي، مسابقه تلفني، گزارش، نماهنگ و... خواهد بود.

AKCENT
12-03-2010, 15:14
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8812210433)
براي پخش از نيمه دوم سال 89؛


سري سوم «عمليات 125» در شبكه تهران ساخته مي‌شود


خبرگزاري فارس: سري سوم مجموعه تلويزيوني «عمليات 125» با همان گروه قبلي سازنده در شبكه تهران ساخته مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8806/Images/jpg/A0738/A0738172.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، در پي استقبال مردم تهران و ساير شهرهاي كشور از پخش سريال عمليات 125 و اتمام پخش سري دوم آن در اسفندماه، طي توافقات به عمل آمده ميان شبكه تهران و سازمان آتش نشاني سري سوم اين مجموعه نيز در شبكه تهران توليد خواهد شد.
بنابراين گزارش، شبكه تهران قصد دارد با هماهنگي و اخذ نظر كارشناسان خبره سازمان آتش نشاني كار نگارش فيلمنامه آغاز شده و سري سوم اين سريال با حفظ تركيب قبلي سازنده، ساخته خواهد شد.
اين مجموعه در 26 قسمت 45 دقيقه اي در نيمه دوم سال 89 به روي آنتن شبكه تهران خواهد رفت.

AKCENT
15-03-2010, 01:33
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8812231147) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8812231147&tt=)
از 15 فروردين ادامه سريال طالبي روي آنتن مي‌رود؛


پخش باقيمانده سريال «به كجا چنين شتابان» به سال 89 موكول شد


خبرگزاري فارس: پخش باقيمانده قسمت‌هاي مجموعه تلويزيوني «به كجا چنين شتابان» به كارگرداني «ابوالقاسم طالبي» به سال 89 موكول شد.

http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0650/A0650091.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، علي‌رغم اعلام قبلي مدير شبكه تهران مبني بر اين كه پخش سريال «به كجا چنين شتابان» در سال 88 به پايان مي‌رسد، پخش اين سريال در دو هفته پاياني سال متوقف شده است.
بنابراين گزارش، شبكه تهران سيما در برنامه‌ريزي‌هاي جديد خود تصميم گرفته تا قسمت‌هاي باقيمانده اين سريال را در سال 89 به روي آنتن ببرد و پخش مجدد آن از روز 15 فروردين به شيوه سابق (دو روز در هفته) آغاز خواهد شد.
سريال «به كجا چنين شتابان» محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران است و موضوعي اجتماعي دارد. اين سريال زندگي جواني را به تصوير مي‌كشد كه مي‌خواهد يك شبه ره صد ساله را طي كند ولي در اين راه با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌شود.
اين سريال 26 قسمتي در روزهاي فرد ساعت 21:10 از شبكه تهران پخش خواهد شد و در روزهاي زوج ساعت 19از شبكه دو سيما تكرار مي‌شود. پخش اين سريال در شبكه تهران از آذرماه آغاز شده و در مدت زمان پخش خود توانسته مخاطبان بسياري را به خود جذب كند.
اين سريال در حال حاظر رتبه نخست ميزان مخاطب و ميزان رضايتمندي را در ميان مخاطبان تهراني دارد.

AKCENT
15-03-2010, 01:37
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8812231172) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8812231172&tt=)
پخش ادامه «در چشم باد» به20 فروردين موكول شد


خبرگزاري فارس: پخش مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به كارگرداني «مسعود جعفري جوزاني» تا 20 فروردين ماه متوقف شد.

http://media.farsnews.com/Media/8707/Images/jpg/A0524/A0524532.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، به دليل آغاز پخش ويژه برنامه‌هاي نوروزي سيما، پخش مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» متوقف شد و قسمت بعدي اين سريال 20 فروردين 89 به روي آنتن خواهد رفت.
بنابراين گزارش، فيلمبرداري مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» از مهرماه سال 1382 در لوكيشني واقع در شمال كشور آغاز شد، به مدت 5 سال به طول انجاميد و در نهايت در اواخر سال 1387 به پايان رسيد.
مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به تهيه كنندگي «مسعود جعفري‌‌جوزاني» و «عباس اكبري» در50 قسمت 50 دقيقه‌اي توليد شده است.
فيلمنامه اين سريال كه در زمره سريال‌هاي «الف» سيما به شمار مي‌رود، توسط «مسعود جعفري جوزاني» در مدت دوسال نوشته شده است.

AKCENT
27-03-2010, 15:18
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901060128) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8901060128&tt=)
فرهاد بشارتي در گفت‌وگو با فارس:


«زن بابا»‌ و «دارا و ندار» تاكنون پربيينده‌ترين كارهاي نوروزي سيما بوده‌اند


خبرگزاري فارس: «فرهاد بشارتي» گفت: در 6 روز نخست تعطيلات نوروزي دو مجموعه تلويزيوني «زن بابا» و «دارا و ندار» پربيننده‌تر از ساير سريال‌ها و برنامه‌هاي نوروزي سيما بوده‌اند.

http://media.farsnews.com/Media/8811/Images/jpg/A0808/A0808851.jpg


اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس در مورد ميزان تخميني استقبال مخاطبان از سريال‌هاي نوروزي گفت: در برخورد با اطرافيان متوجه شدم رتبه اول را در بين سريال‌هاي نوروزي سريال «زن بابا» و رتبه دوم را سريال «دارا و ندار» در اختيار دارند.
وي افزود: قضاوت در مورد سريال «دارا و ندار» زود است و بايد تا اتمام سريال‌ها صبر كرد تا به يك ارزيابي منطقي درباره اين كار و باقي سريال‌ها دست يافت. البته كار ما تعدد شخصيت دارد و شايد چون به دليل قصه‌ها و شخصيت‌هاي مختلف موجود در «دارا و ندار» همه بازيگران فرصت ايفاي نقش خود را ندارند، كار يك مقدار شلوغ به نظر برسد و اين موجب شود تماشاگر روند كار را گم كند اما سريال «زن بابا» يك مقدار جمع و جورتر است و البته قصه آن هم آشناتر و نسبت به كار ما تكراري‌تر است ضمن آن كه بازيگران «زن بابا» همه بازيگران طنز هستند اما در كار ما، همه بازيگران طنز نيستند و بعضي‌ها براي اولين بار كار طنز ارائه مي‌دهند.
بشارتي گفت: آقاي ده‌نمكي سبك كار خاص خودش را دارد و همان طور كه خودش تمام استعدادهايش را بيرون مي‌ريزد، از استعدادهاي خود بازيگر بهره‌ مي‌گيرد تا به نقش‌هاي موردنظر خودش برسد و ما در طول كار، هر روز منتظر اين بوديم كه بازيگران بافكر و ايده جديد سرصحنه بيايند و سكانس را خوب دربياورند.
وي در مورد نقش خود در اين سريال گفت: اين نقش به نوعي در روند قصه تاثيرگذار است و بخشي از قصه را در خانواده ندارها پيش مي‌برد. البته نمي‌شود گفت كه نقش اول و محوري است اما در روند قصه پيش‌برنده بوده و در كل خودم از ايفاي نقش در سريال «دارا و ندار» راضي هستم.
بشارتي گفت: پس از اتمام بازي در سريال «دارا و ندار»، در يك فيلم كوتاه داستاني به نام «ميان دو راه» به كارگرداني حميد ابراهيمي بازي كردم كه براي نيروي انتظامي در چهل دقيقه ساخته شد و هفته آينده پخش مي‌شود.

AKCENT
28-03-2010, 18:40
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8812231315)


تصويربرداري آخرين روزهاي خود را سپري مي‌كند؛


بازديد شريفي‌نيا و نواب‌صفوي از پشت صحنه «دارا و ندار»


خبرگزاري فارس: محمدرضا شريفي‌نيا و حسام نواب صفوي از پشت صحنه مجموعه تلويزيوني «دارا و ندار» ديدن كردند.

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0824/A0824259.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، مجموعه تلويزيوني «دارا و ندار» به كارگرداني «مسعود ده‌نمكي» ايام نوروز هر شب ساعت 21:30 از شبكه تهران به روي آنتن مي‌رود و در حال حاضر روزهاي پاياني تصويربرداري خود را سپري مي‌كند.
بنابراين گزارش، مجموعه «دارا و ندار» سفره هفت‌سيني است با دارا و ندارها، داشتن‌ها و نداشتن‌ها، حسرت‌ها و اميدها، غم‌ها و شادي‌ها... شايد كه راهي باشد تا ما به خود بياييم.
اين سريال به تهيه‌كنندگي «سيدامير پروين‌حسيني» ساخته مي‌شود و محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران است.
بازيگران اين سريال عبارتند از:
فتحعلي اويسي، رضا رويگري، عليرضا خمسه، شهره لرستاني، نگار فروزنده، مرجانه گلچين، سام درخشاني، رضاتوكلي، بهنوش بختياري، نفيسه روشن، مريم سلطاني، سيدجواد هاشمي، مريم كاوياني، يوسف صيادي، يوسف تيموري، رامين راستاد، شهاب عباسي، رضا بنفشه‌خواه، علير ضا اويسي، عباس محبوب، فاطمه طاهري، شهرزاد كمال‌زاده، ماشاالله شاهمرادي‌زاده، فرهاد بشارتي، نسرين ابركوه، ساقي زينتي، آرش آبپرور، بهزاد رحيم‌خاني، مجيد شهرياري، ابراهيم بحرالعلومي، الناز كيانلو، شهربانو موسوي، ملكه رنجبر، بازيگر نوجوان: علي هدايت‌نيا و...

AKCENT
03-04-2010, 13:24
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901140285)

از 20 فروردين و با اجراي ايرج نوذري؛


«از كي بپرسم؟» با ياد منوچهر نوذري روي آنتن شبكه تهران مي‌رود


خبرگزاري فارس: مسابقه «از كي بپرسم؟» به كارگرداني و تهيه‌كنندگي اميد محمديان اميري از 20 فروردين 89 جايگزين مسابقه «شهروندي» مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0825/A0825020.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، اميد محمديان اميري؛ طراح، تهيه كننده و كارگردان اين مسابقه درخصوص جزئيات مسابقه «از كي بپرسم؟» گفت: 9 سال پيش طرح اين مسابقه را به اداره پست ارائه كرده‌بودم تا به صورت مشاركتي ساخته شود و سرانجام اين موضوع آبان‌ماه 88 در شوراي طرح و برنامه شبكه تهران (گروه ورزش، مسابقات و سرگرمي) به مديريت آقاي كريمان مطرح شد. در ابتدا اسم اين مسابقه «پستچي» بود و محتوا و فرمت آن با توجه به اينكه مي‌خواستم يادي از زنده‌ياد منوچهر نوذري - كه در اصل پدر مسابقات تلويزيوني ما است- كرده باشم، با ساختاري شبيه مسابقه هفته تهيه‌شد، اما با مذاكره‌اي كه با آقاي كريمان داشتيم، تصميم گرفتيم كه اسم اين مسابقه را به «از كي بپرسم؟» تغيير دهيم.
وي با بيان اينكه اين مسابقه دنباله‌دار خواهد بود، افزود: پس از پخش اين مسابقه قطعا شركت‌ها و سازمان‌هايي مراجعه خواهند كرد تا اين برنامه نيز براي آنها طراحي شود كه در حال حاضر شركت استاندارد و كيفيت كالا، شركت همراه اول و... تمايل دارند كه ادامه اين مسابقه را با آنها داشته باشيم، لذا نمي‌توانستيم اسم اين مسابقه را «پستچي» بگذاريم.
وي با بيان اين كه سري اول اين مسابقه با عنوان «از كي بپرسم؟» روي آنتن شبكه تهران مي‌رود، در خصوص مراحل آن بيان كرد: اين مسابقه در 27 قسمت ساخته شده ‌است كه 18 برنامه آن، مرحله مقدماتي را تشكيل مي‌دهد، 6 برنامه ديگر مرحله نيمه نهايي و دو برنامه مرحله فينال و يك برنامه فينال فيناليست‌هاست. در مرحله مقدماتي 15 شركت‌كننده انفرادي حضور دارند و در دو بخش سوالات تك گزينه‌اي و «از كي بپرسم»، به سوالات پاسخ مي‌دهند.
محمديان اميري با تأكيد بر اينكه اين مسابقه مسابقه‌اي كاملا ايراني است، به نوآوري‌هاي اين مسابقه اشاره كرد و گفت: براي اولين‌بار در يك مسابقه تلويزيوني ما در كف سن، محل اجراي مجري يك دستگاه ال‌اي‌دي(LED) كار گذاشتيم تا با پخش تصاوير و وله‌هاي زيبا جذابيت‌هاي تصويري ايجاد كنيم كه بيننده خسته نشود. همچنين از يك ال‌اي‌دي ديگر در بك گراند برنامه بهره برده‌ايم تا شركت‌كنندگان سوالات را روي آن مشاهده كنند، علاوه بر اين جايگاه شركت‌كنندگان را نيز شبيه صندوق پست ساختيم كه در برنامه‌هاي ديگر اين ساختار طبق هر سازمان طراحي مي‌شود.
وي ادامه داد: از هر مرحله مقدماتي 5 نفر به مرحله نيمه نهايي راه پيدا مي‌كنند. همچنين در كنار سوالات چهارگزينه‌ا‌ي تعدادي مسابقات عملي را نيز شامل مونتاژ صندوق پست بر روي تردميل، تمبرگذاري در آلبوم تمبر، چسباندن برچسب روي پاكت و درست‌كردن پازل تمبرها به برنامه اضافه كرديم كه در اين مرحله شركت كنندگان در گروه‌هاي مختلف تقسيم مي‌شوند و نفرات اول تا سوم اين بخش نيز به فينال مي‌روند.
محمديان اميري در خصوص نوع سوالات اين مسابقه و طراحان آن گفت: در دو بخش مقدماتي و نيمه‌نهايي7 طراح سوال داشتيم كه طراحان سئوالات اطلاعات عمومي و چهار گزينه‌اي: مجتبي لطفي، ايرج نوذري، نسترن فتح الهي و فاطمه محمديان اميري، سئوالات پستي: محمد احمدي و سئوالات تك گزينه اي: ايرج نوذري بودند. اين سوالات بر اساس كتاب‌هاي مرجع و اطلاع رساني طراحي شده‌است كه 70 درصد آن در راستاي ارتقاي اطلاعات عمومي مردم درباره تاريخ اسلام و انقلاب، فرهنگ، ادبيات و مفاخر كشورمان و 30 درصد ديگر درباره‌ مفاهيم، خدمات و فعاليت‌هاي شركت پست در كشور است.
اميري درباره‌ نحوه اطلاع رساني اين مسابقه و گزينش شركت‌كنندگان آن اظهار داشت: شركت‌كنندگان در مسابقه به دو صورت انتخاب شدند؛ كاركنان شركت پست از طريق روابط عمومي اين شركت جهت حضور در مسابقه دعوت شدند و همچنين فراخواني در شبكه‌ تهران براي دعوت از علاقه‌مندان زير نويس شد. در ادامه پس از آزموني كه بين 1700 نفر متقاضي گرفته شد، در نهايت 270 نفر از آنهايي كه بالاترين نمره را كسب كردند به مسابقه راه پيدا كردند.
اين تهيه كننده اعلام كرد: برنامه را به گونه‌ا‌يي طراحي كرديم كه هر كسي كه در مراحل مختلف حذف مي‌شود، دست خالي نرود و جايزه‌ا‌ي دريافت كند. اما جايزه‌ نفرات اول تا سوم ويژه و شامل جايزه نقدي به همراه يك دستگاه لپ تاپ است.
تهيه‌كننده‌ اولين سري برنامه‌ «قوي‌ترين مردان ايران» اعلام كرد: در اين مسابقه و بنا به درخواست ايرج نوذري براي اولين‌بار از تمبر يادبود زنده ياد منوچهر نوذري با حضور مدير وقت شبكه تهران(مجيد رجبي معمار)، مسئولان اين شبكه و سازمان پست، رونمايي شد تا تقديري از زحمات مرحوم نوذري باشد و اين براي اولين‌بار است كه از تمبر يك هنرمند در قالب يك مسابقه تلويزيوني رونمايي مي‌شود.
پيش‌توليد و ضبط اين برنامه با بيش از 75 نفر عوامل، يك ماه به طول انجاميد و عوامل اين مسابقه عبارتند از: نويسنده و طراح مسابقه: اميد محمديان اميري، مجري: ايرج نوذري، مجري طرح: نسترن فتح الهي، مدير توليد: سيد بهاء كاظمي، مدير هنري: پيمان قانع، تدوين و افكت‌هاي كامپيوتري: حميد بهشتي، كارگردان تلويزيوني: معصومه زعيمي، كارگردان هنري: ايرج نوذري، نورپرداز: مهدي پورقاسمي، صدابردار: فاطمه پيماني شاد و حميدرضا كويز، تصويربرداران: حسن ماهيني، بهرام اعلائي، محمدآيتي، عليرضا امينيان، علي قربانخاني، كرين: آرموند ميرزاخانيان، عكاس: نشاط فتح الهي، كامپيوتر: مجتبي لطفي، جلوه‌هاي تصويري و LED: شركت نمانور، احمد كماسائي، بهرام ناصري‌پور و محمود قراچائي، مدير تداركات: عبدالرضا فخري، مدير توليد: سيد بهاء كاظمي، منشي صحنه: خليل الله امرائي، تدوين: حميد بهشتي، موسيقي: فرهاد فتاحي، چهره‌پردازي: پيمان قانع، علي سعيدي، نسترن فتح الهي، خواننده: نيما مسيحا، شاعر: بابك صحرائي، طراحي لباس: نسترن فتح الهي و روابط عمومي: سارا خداكرمي.

AKCENT
03-04-2010, 21:57
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901140965) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8901140965&tt=)
در ادامه پخش از 15 فروردين ماه؛


از فردا «به كجا چنين شتابان» سه روز در هفته روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: پخش قسمت‌هاي باقيمانده مجموعه تلويزيوني «به كجا چنين شتابان» به كارگرداني «ابوالقاسم طالبي» از 15 فروردين ماه به صورت سه روز در هفته آغاز مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0650/A0650091.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش سريال «به كجا چنين شتابان» كه در روزهاي پاياني سال 88 متوقف شد، از فردا به صورت يك شب در ميان به مدت دو هفته از شبكه تهران آغاز مي‌شود.
سريال «به كجا چنين شتابان» محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران است و با موضوع اجتماعي در 50 قسمت آماده پخش شده است.
اين سريال زندگي جواني را به تصوير مي‌كشد كه مي‌خواهد يك شبه ره صد ساله را طي كند ولي در اين راه با مشكلات عديده‌اي مواجه مي‌شود.
در اين مجموعه بازيگراني چون بابك حميديان، آهو خردمند، رضا رويگري، بهروز بقايي، نگين صدق گويا، علي عمراني، پرستو گلستاني، فريبا متخصص، شراره دولت آبادي، نيلوفر شهيدي، علي كاظمي، ساعد هدايتي، گيتي ساعتچي، فريدون مهرابي، حديثه تهراني، محمدرضا قديريان ايفاي نقش‌هاي اصلي را برعهده دارند.
مجموعه «به كجا چنين شتابان» را حسن شكوهي براي پخش از شبكه تهران تهيه و توليد كرد.

AKCENT
05-04-2010, 11:31
مجموعه "تا رهایی" از 18 فروردین‌ماه پخش می‌شود

پخش مجموعه تلویزیونی "تا رهایی" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مجید اوجی از 18 فروردین‌ماه روزهای چهارشنبه از شبکه یک روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، در مجموعه "تا رهایی" حسن جوهرچی، سعید نیکپور، مریم بوبانی، حمیدرضا پگاه، روناک یونسی، جعفر دهقان، شهرام عبدلی، پویا امینی، مهدی سلوکی، مهید صبایی و کیوان محمود نژاد بازی کردند.

داستان مجموعه تلویزیونی "تا رهایی" درباره باند قاچاقی است که چمدان حاوی مدارک و قرصهای روانگردان آنها با یک چمدان دیگر عوض می‌شود و آنها یک عامل نفوذی را برای بازگرداندن چمدان به نزد کسی می‌فرستند که چمدان پیش او است. اما آن فرد پس از درگیری با ماجراهایی بر سر دوراهی قرار می‌گیرد و ... .

دیگر عوامل این پروژه عبارتند از نویسنده: فلورا سام، مدیر تولید: عباس دقاقی، مدیر تصویربرداری: هوشنگ غفوری، صدابردار: محمد علیزاده، آهنگساز: امید کرامتی، تدوین: روزبه کلباسی، طراح صحنه و لباس: پیام سوری، عکاس: فریال اوجی و طراح گریم: رضا رادمنش.

AKCENT
05-04-2010, 23:28
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901161183) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8901161183&tt=)
از شبكه يك سيما؛


به‌جاي «خسته‌دلان»، «تا رهايي» چهارشنبه‌ها روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «تا رهايي» از روز چهارشنبه 18 فروردين ماه روي آنتن شبكه يك سيما مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8809/Images/jpg/A0779/A0779408.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، در اين سريال تلويزيوني كه كارگرداني آن را «حسين تبريزي» بر عهده داشته، بازيگراني چون سعيد نيك‌پور، حسن جوهرچي، روناك يونسي و جعفر دهقان به ايفاي نقش پرداخته‌اند.
بنابراين گزارش، فيلمنامه سريال «تا رهايي» را فلورا سام نوشته است و داستان آن درباره يك چمدان حاوي قرص‌هاي روانگردان است كه در فرودگاه با يك چمدان ديگر سهوا عوض مي‌شود. واردكنندگان اين قرص‌ها يكي از افراد خود را نزد صاحب چمدان مي‌فرستند تا چمدان حاوي مواد را از او پس بگيرد...
از ديگر عوامل سازنده سريال مي‌توان به مدير تصويربرداري: هوشنگ غفوري، صدابردار: محمد عليزاده، آهنگساز: اميد كرامتي، تدوينگر: روزبه كلباسي، طراح صحنه و لباس: پيام سوري، طراح گريم: رضا رادمنش، مديرتوليد: عباس دقاقي و عكاس: فريال اوجي اشاره كرد.
سريال تلويزيوني «تا رهايي» را مجيد اوجي در 13 قسمت 45 دقيقه‌اي در گروه مجموعه‌هاي تلويزيوني شبكه يك سيما تهيه ‌كرده است.

AKCENT
05-04-2010, 23:28
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901160833) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8901160833&tt=)
در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛


پورمحمدي: برنامه 90 در سال 89 به روال سابق خود پخش مي‌شود


خبرگزاري فارس: مدير شبكه سه سيما گفت: برخلاف برخي شايعات برنامه زنده نود در سال 89 به روال سابق خود در سال‌هاي گذشته به روي آنتن خواهد رفت و از امشب اين برنامه پخش خواهد شد.

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0826/A0826159.jpg


علي اصغر پورمحمدي در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره خبر يكي از روزنامه‌هاي ورزشي درباره تعطيلي برنامه تلويزيوني 90، گفت: هيچ تغييري در روند برنامه نود به وجود نيامده و اين برنامه به روال سابق خود به روي آنتن خواهد رفت.
وي افزود: اين برنامه يكي از پر مخاطب‌ترين برنامه‌هاي شبكه سه سيماست كه در سال 89 با اجراي عادل فردوسي‌پور و همانند گذشته با رويكرد چالشي و نقد به روي آنتن خواهد رفت.
مدير شبكه سه سيما همچنين درباره برگزاري نظر سنجي‌هاي اين برنامه از طريق پيامك نيز اظهار داشت: اين رويه نيز بدون هيچ تغييري در اين برنامه ادامه خواهد داشت و ما در برنامه‌هاي جديد در سال 89 اين روند را پي‌گيري خواهيم كرد.
به گزارش فارس، امروز يكي از روزنامه‌هاي معتبر ورزشي نوشته بود برنامه 90 يا از پايان ليگ برتر امسال و يا از امشب، ديگر روي آنتن شبكه 3 نخواهد رفت.
اين روزنامه در تحليل خود، قطع پخش نتايج پيامك‌هاي مردمي در آخرين برنامه نود در سال 89 را دليل ايجاد اختلاف بين «عادل فردوسي‌پور» و مديران شبكه سوم سيما ذكر كرده بود و از اين احتمال سخن گفته بود كه برنامه 90 به تاريخ مي‌پيوندد!

AKCENT
14-04-2010, 13:21
مجموعه "هوش سیاه" از 28 فروردین‌ماه پخش می‌شود


پخش مجموعه تلویزیونی "هوش سیاه" از روز شنبه 28 فروردین‌ماه روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20:15 از شبکه سه شروع می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه به تهیه‌کنندگی سیدعباس فاطمی‌نویس در 15 قسمت 50 دقیقه‌ای ساخته شده و آرش قادری بازنویسی فیلمنامه را بر عهده داشته است. در مجموعه "هوش سیاه" آتیلا پسیانی، رضا رویگری، حسین یاری، کیکاووس یاکیده، رضا آشتیانی، کمند امیر سلیمانی، افشین کتانچی، روح الله کمانی، سپیده گلچین، سودابه بیضایی، بهزاد خداویسی، رضا توکلی، محمد حاتمی، صدرالدین حجازی، محمد جواد طاهری، داریوش اسدزاده، کیانوش گرامی، سپند امیر سلیمانی، ارسلان قاسمی، علیرضا حق شناس و ... بازی کردند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: سرگرد احمدی معاون دایره پیشگیری و مبارزه با جرایم رایانه ای پلیس، همراه با دستیاران خود حسام شریفی، امید شهابی و نگار عزیزی با پرونده پیچیده یک خرابکار در حوزه رایانه و الکترونیک به نام کامران پوریایی درگیر شده و به موازات آن پرونده‌های دیگری را هم رسیدگی می کند ...

AKCENT
14-04-2010, 16:03
مجموعه "بچه‌های دهکده" از شبکه دو پخش می‌شود


مجموعه تلویزیونی "بچه‌های دهکده" به کارگردانی محمد باقری نیکو از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، این مجموعه تلویزیونی از تولیدات سیمای مرکز سمنان است که در هشت قسمت 25 دقیقه‌ای تهیه شده و قرار است روزهای پنجشنبه ساعت 17 از شبکه دو پخش شود. مجموعه "بچه‌های دهکده" به تهیه‌کنندگی محسن و احسان قصابیان تولید شده و در آن داریوش اسدزاده، مرتضی کاظمی، محمد اصانلو، پژمان عبدی و روزبه سلمانی بازی کردند.
این مجموعه داستان نوجوانی را روایت می‌کند که والدینش عازم کشور چین هستند و او را نزد پدر بزرگش به روستا آورده‌اند. ماهان بازی‌هایی را به کودکان روستا می‌آموزد که چندان مورد پسند اهالی نیست، این مسائل پای روحانی ده را به روابط بین بچه‌ها و خانواده‌ها باز می‌کند که ماجراهایی را در پی دارد.

AKCENT
16-04-2010, 13:52
مستند "ملیله کاری" از شبکه دو پخش می‌شود


مستند "ملیله کاری" به تهیه کنندگی فرشاد فرشته حکمت روز شنبه 28 فروردین ماه ساعت 18:45 از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته فرشاد فرشته حکمت تهیه کننده مستند "ملیله کاری" این اثر قسمتی از مجموعه "رازهای ایران زمین" است که به معرفی آداب و رسوم و قوم شناسی ایران در نقاط مختلف کشور می پردازد و معرفی صنایع دستی بخشی از مردم شناسی این مجموعه به شمار می رود.

مستند "ملیله کاری" ساختاری شاعرانه دارد و متکی بر ارائه اطلاعات مستقیم به مخاطب نیست، هرچند اطلاعات مختصری توسط نریشن در ابتدای آن به بیننده داده می شود. گوینده مستند پرویز بهرام است. همچنین کارگردانی، آهنگسازی و محقق این مستند بر عهده حسن دهقان است.

AKCENT
16-04-2010, 22:48
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901270637)
از فردا با سه روز پخش در هفته صورت مي‌گيرد؛


آغاز پخش سريال «هوش سياه» درباره دوستي‌هاي اينترنتي


خبرگزاري فارس: پخش مجموعه تلويزيوني «هوش سياه» به كارگرداني «مسعود آب پرور» از فردا آغاز مي شود.

http://media.farsnews.com/Media/8802/Images/jpg/A0669/A0669802.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «هوش سياه» در 15 قسمت 50 دقيقه‌اي ساخته شده و از شنبه 28/1/89 شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها ساعت 20:15 به روي آنتن شبكه سه سيما خواهد رفت.
اين سريال به تهيه كنندگي سيد عباس فاطمي نويسي ساخته شده و آتيلا پسياني، رضا رويگري، حسين ياري، كيكاووس ياكيده، رضا آشتياني، كمند اميرسليماني، افشين كتانچي، روح الله كماني، سپيده گلچين، سودابه بيضايي، بهزاد خداويسي، رضا توكلي، محمد حاتمي، صدرالدين حجازي، محمدجواد طاهري، داريوش اسدزاده، كيانوش گرامي، سپند اميرسليماني، ارسلان قاسمي، عليرضا حق شناس، سيامك قاسمي، بهرنگ علوي و...
در خلاصه داستان اين سريال آمده است: سرگرد احمدي معاون دايره پيشگيري و مبارزه با جرايم رايانه اي پليس، همراه با دستياران خود حسام شريفي، اميد شهابي و نگار عزيزي در طول مجموعه با پرونده پيچيده يك خرابكار در حوزه رايانه و الكترونيك «كامران پوريايي» درگير شده و به موازات آن پرونده هاي ديگري را هم رسيدگي مي‌كند...
در هر قسمت اين مجموعه پليس ضمن پيگيري مستمر پرونده كامران بوريايي بعضا پرونده جديدي را مفتوح و رسيدگي مي كند و اين پرونده ها در همان قسمت به سرانجام رسيده و بسته مي‌شود.
موضوعاتي كه در قسمت‌هاي گوناگون به آن اشاره مي‌شود عبارتند از بلوتوث، سرقت نرم افزار، تلاش براي هك بانك وبيمه، شركت‌هاي هرمي، دوستي‌هاي مخرب و بنيانكن اينترنتي، مزاحمت از طريق اينترنت و ....

AKCENT
16-04-2010, 22:52
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901270567)
سه شب در هفته از شبكه دو؛


با بازي فرامرز قريبيان، «باغ شيشه‌اي» از فردا روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني«باغ شيشه اي» به كارگرداني «مهدي مظلومي» از فردا شب روي آنتن شبكه دو سيما مي رود.

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0831/A0831637.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، اين سريال در روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 21:30 پخش مي‌شود و تكرار آن نيز روزهاي يكشنبه، سه شنبه و پنجشنبه ساعت 13:30 به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش،در سريال «باغ شيشه‌اي» فرامرز قريبيان(قربان)، مهتاج نجومي (همسر قربان ـ مهرانگيز)، هومن برق‌نورد (پسر قربان ـ ايرج)، محسن حسيني (سرايدار ـ كيكاووس)، خاطره حاتمي(دختر قربان ـ سپيده)، شهرام قائدي (پسر قربان ـ ظفر)، يوسف تيموري (مورد اعتماد قربان ـ سامان)، عباس جمشيدي‌فر(روح پدر قربان)، نعيمه نظام دوست (عروس قربان ـ الهام)، سالار دريامج (پرويز)، الهام شكيب(رعنا) و والا شهيدي (نوه قربان) به عنوان بازيگر حضور دارند.
در خلاصه اين سريال آمده است: روح پدر «قربان نعل‌بنديان» به خواب او آمده و مي‌گويد كه يك نفر از نزديك‌ترين افراد به قربان درصدد نابودي‌اش است. قربان به تمامي اعضاي خانواده شك مي‌كند و اين شروع بحران در خانواده نعلبنديان است...
ديگر عوامل اين سريال عبارتند از: نويسنده: امير عباس پيام، تصويربرداران: امير احمدپور، رضا آزادي، ميثم مظلومي، صدابردار: ناصر انتظاري، تدوين: مهدي مظلومي، تهيه‌كنندگان: الهام ابراهيمي، حسين عرفان‌نژاد.

AKCENT
17-04-2010, 12:37
"پسر ارشد من" روز پدر روی آنتن می‌رود

فیلم تلویزیونی "پسر ارشد من" به کارگردانی سعید اسدی با پایان مراحل فنی، روز پدر روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، تصویربرداری این فیلم 90 دقیقه‌ای اواخر اسفندماه به پایان رسید و مراحل فنی به تازگی شروع شده است. فرامرز ابوالصدق صداگذاری این فیلم را انجام می‌دهد.
سیروس ابراهیم زاده، رضا بابک، معصومه آقاجانی، مریم امیرجلالی، افسانه ناصری و... بازیگران این فیلم هستند. داستان فیلم درباره پیرمردی است که در 60 سالگی تصمیم به ازدواج می‌گیرد. این فیلم قرار است روز پدر روی آنتن برود.
عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده: سهیل امیر شریفی، حامد رجبی، افشین صادقی، تصویربردار: رضا تقوی، طراح گریم: پدرام زرگر، طراح لباس: ستاره قلی‌زاده، تهیه‌کننده: افشین صادقی و جواد نوروزبیگی.
سعید اسدی فیلم‌های سینمایی "خیابان بیست و چهارم"، "عشق گمشده"، "آواز قو" و "سیب سرخ حوا" را در کارنامه دارد.

AKCENT
17-04-2010, 23:17
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901281497)
«پرستار» روز پرستار روي آنتن شبكه دو مي‌رود


خبرگزاري فارس: فيلم تلويزيوني «پرستار» به كارگرداني عليرضا سبزواري روز سه شنبه (31 فروردين) از شبكه دو سيما پخش مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8602/Images/jpg/A0295/A0295188.jpg


به گزارش خبرگزاري فارس، فيلم سينمايي پرستار درباره فداكاري پرستاري به نام زهره است كه به دليل آنكه در پنج سالگي توسط پرستاري در منطقه جنگي از مرگ نجات پيدا كرد به اين شغل علاقه‌مند شده و او نيز حالا زندگي و آينده و حتي ازدواج خود را تحت تأثير شغلش قرار مي‌دهد...
در اين تله فيلم آتنه فقيه نصيري، امين زندگاني و نيكو خردمند بازي مي‌كنند. اين فيلم سينمايي به تهيه كنندگي اكبر تحويليان در سال 1388 توليد شده و روز سه شنبه (31 فروردين) در ساعت 21 از شبكه دو سيما پخش مي‌شود.

AKCENT
18-04-2010, 13:25
"تیک تاک" روی آنتن شبکه دو/

قالیباف، نصیریان، حسینی و اینانلو میهمان "تیک تاک"‌می‌شوند

سری جدید برنامه گفتگو محور "تیک تاک" به کارگردانی فواد صفاریان‌پور به زودی از شبکه دو روی آنتن می‌رود. به گزارش خبرنگار مهر، "تیک تاک" یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های گفتگو محور شبکه دو در سال 87 بود که پخش آن به دلایلی ناتمام ماند. قرار است 40 قسمت از این برنامه 100 قسمتی که هنوز روی آنتن نرفته به زودی پخش شود.
در این برنامه‌ها گفتگوهای دکتر محمدباقر قالیباف، باران کوثری و حامد بهداد، شهاب حسینی و احمد ساعتچیان، دکترمحمد سریر و امیرحسین مدرس، رامین حیدری فاروقی و محمدرضا اصلانی، احسان علیخانی و حمیدرضا مهراد، علی نصیریان و افشین هاشمی، شقایق دهقان و دکتر سوسن ضیایی، رضا کیانیان، کمال تبریزی و پیام دهکردی، علیرضا شجاع‌نوری و طاها شجاع‌نوری، مهدی فخیم‌زاده و امید روحانی، سیامک انصاری و مهراب قاسمخانی، مائده طهماسبی و پریوش نظریه، پرویز رجبی و ایرج میلانی و... روی آنتن می‌رود.http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2009/01/418082_orig.jpgسیاوش صفاریان‌پور، بیژن بیرنگ و فواد صفاریان‌پور پشت صحنه "تیک تاک"


سری جدید "تیک تاک" اواسط بهار پخش می‌شود اما ساعت پخش این برنامه هنوز مشخص نشده است. 60 قسمت ابتدایی این مجموعه ساعت 19:30 روی آنتن می‌رفت. فواد صفاریان‌پور مجری، کارشناس و تهیه‌کننده برنامه‌های مختلف تلویزیون است. او به همراه سیاوش صفاریان‌پور برنامه پرمخاطب "آسمان شب" را تهیه و اجرا می‌کرد و در برنامه "مردم ایران سلام" مجری یکی از بخش‌ها بود.
تهیه و اجرای برنامه ویژه سال تحویل شبکه چهار هم بر عهده فواد و سیاوش صفاریان‌پور بود.

AKCENT
19-04-2010, 14:26
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8901300638) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8901300638&tt=)
آخرين قسمت «به كجا چنين شتابان» فردا شب روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: آخرين قسمت مجموعه تلويزيوني «به كجا چنين شتابان» به كارگرداني «ابوالقاسم طالبي» فردا شب ساعت 21:30 روي آنتن مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8812/Images/jpg/A0812/A0812864.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «به كجا چنين شتابان» فردا شب در چهل و هشتمين قسمت خود به پايان مي‌رسد.
بنابراين گزارش، اين سريال در زمان پخش خود توانست به خاطر مضمون جديدي كه به آن پرداخته بود مخاطبان بسياري را به خود جلب كند. همچنين در مسير پخش با دو شكايت از سوي قوه قضاييه و بانك روبه‌رو شد كه از طريق زيرنويس در زمان پخش سريال، از اين صنوف معذرت خواهي كرد.
سريال «به كجا چنين شتابان» محصول گروه فيلم و سريال شبكه تهران است و زندگي جواني را به تصوير ‌كشيد كه مي‌خواست يك شبه ره صد ساله را طي كند ولي در اين راه با مشكلات عديده‌اي مواجه ‌شد...
در اين مجموعه بازيگراني چون بابك حميديان، آهو خردمند، رضا رويگري، بهروز بقايي، نگين صدق گويا، علي عمراني، پرستو گلستاني، فريبا متخصص، شراره دولت آبادي، نيلوفر شهيدي، علي كاظمي، ساعد هدايتي، گيتي ساعتچي، فريدون مهرابي، حديثه تهراني، محمدرضا قديريان ايفاي نقش‌هاي اصلي را برعهده داشتند.
مجموعه «به كجا چنين شتابان» را حسن شكوهي براي پخش از شبكه تهران تهيه و توليد كرد.

AKCENT
30-05-2010, 23:38
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8903091168)

به‌جاي «هوش سياه» از شبكه 3 سيما؛


پخش سه روز در هفته سريال «تقاطع» از ديشب آغاز شد


خبرگزاري فارس: پخش مجموعه تلويزيوني «تقاطع» به جاي «هوش سياه» از شبكه سه سيما آغاز شد.

http://media.farsnews.com/Media/8903/Images/jpg/A0857/A0857549.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، «تقاطع» در گروه اجتماعي و اقتصادي شبكه سه سيما توليد شده و كارگرداني آن را «رضا ذاكري» برعهده داشته است.
اين سريال در روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20:45 به روي آنتن مي‌رود و تا به حال يك قسمت از آن به روي آنتن رفته است.
بنابراين گزارش، مجموعه داستاني تقاطع برگرفته از زندگي‌ها و اتفاقات واقعي زندگي جوانان و آسيب‌هاي اجتماعي آنان با نگاهي موشكافانه و بي‌طرفانه به تحليل و بررسي مي‌پردازد.
در هر قسمت سعي شده يكي از موضوعاتي كه جوانان امروز در تقاطع‌هاي زندگي‌شان با آن درگيرند با الهام از زندگي‌هاي واقعي بدون هرگونه نصيحت و پند و اندرز مستقيم به آنان و خانواده‌ها بررسي و ضمن لحاظ كردن بار داستاني قصه مخاطب عام و خاص را راضي نگهدارد. موضوعاتي نظير زندگي بعد از طلاق، مهاجرت و حاشيه نشيني، فقر و بيكاري، رفتار پرخطر و زنان خياباني، عدم تمايل به ازدواج، سقط جنين و...
سايرعوامل تقاطع عبارتند از: محققين: سينا رحيمي، احمد بندري، تدوين: اسماعيل جعفري، طراح چهره‌پردازي: شادي فيروزي، طراح صحنه و لباس: نويد فرح مرزي، مجري طرح: ياور فرجامي، مدير تصويربرداري: عباس باقريان، صدابرداران: احمد طايي، كاظم بيطاري.

AKCENT
07-06-2010, 10:46
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8903161498)
(http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8903161498&tt=)
با سه روز پخش در هفته؛


سريال «تاوان» از شنبه روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: پخش مجموعه تلويزيوني «تاوان» به كارگرداني «شهرام شاه حسيني» از روز شنبه -22 خرداد- آغاز مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8903/Images/jpg/A0861/A0861027.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه تلويزيوني «تاوان» در 20 قسمت 45 دقيقه‌اي با سه شب پخش در هفته به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش، اين سريال با داستاني از عليرضا معتمدي و آرش برهاني در روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20:45 از شبكه سه سيما پخش خواهد شد.
بازيگراني نظير پژمان بازغي، رضا رويگري، مينا لاكاني، مريم كاوياني، مهرداد ضيائي، سارا خوئيني‌ها، شهنام شهابي، مهران رنجبر، كيانوش گرامي، رامتين راستاد، آشا محرابي، احمد ساعتچيان، كاظم هژيرآزاد، مختار سائقي، آزاده رياضي، فرج الله گل سفيدي، شاه علي سرخاني، جعفر عروجي، فريما ارباب و ... در اين سريال ايفاي نقش كرده‌اند.
در خلاصه داستان سريال «تاوان» آمده است: پويان جوان شهرستاني است كه پس از دريافت مدرك ليسانس مديريت، در شركتي استخدام مي‌شود كه مرجان اميني مديريت آن را به عهده دارد. مرجان كه از همسرش سعيد مدتهاست جدا شده و پسر بزرگي به نام هومن دارد، شرايط روحي مناسبي نداشته و به شدت احساس تنهايي مي‌كند. پويان به او پيشنهاد ازدواج مي‌دهد و مرجان كه تصور مي‌كند اين ازدواج آرامش را به او باز خواهد گرداند، مي‌پذيرد و ....
ساير عوامل مجموعه تلويزيوني «تاوان» عبارتند از: ميرتوليد: جعفر عروجي، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: روزبه سجاد حسيني، مدير تصويربرداري: محمد ناصري، طراح گريم: سودابه خسروي، صدابردار: منصور شهبازي، طراح صحنه و لباس: منصوره يزدان‌جو، عكاس: نادر فوقاني، منشي صحنه: فهيمه كرمي، تدوين: مستانه مهاجر و صداگذار: فرامرز ابوالصدق.

AKCENT
11-06-2010, 13:10
تهيه‌كننده «تاوان» در آستانه پخش اين سريال:
اميدوارم جام جهاني روي تعداد مخاطبان «تاوان» تاثير منفي نگذارد
* 12 قسمت سريال آماده پخش*


http://64.130.220.65/Thumbnails/pics/1389/1/Tv/wh120-115.jpg (http://www.isna.ir/ISNA/PicView.aspx?Pic=Pic-1555209-1&Lang=P)

تهيه‌كننده «تاوان» در آستانه پخش اين سريال ابراز اميدواري كرد كه مخاطبان مجموعه‌اي را ببينند كه احساس كنند به شعور و سليقه‌شان احترام گذاشته‌ايم.
مجيد مولايي در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا در پاسخ به اين پرسش كه آيا همزماني آغاز پخش اين سريال با مسابقات جام جهاني، بر تعداد مخاطبان تاثير منفي نمي‌گذارد؟ گفت: پخش سريال «تاوان» به اصرار شبكه سه سيما آغاز شد؛ چرا كه بايد سه سريال در فصل تابستان به روي آنتن مي‌رفت.
وي هم‌چنين ابراز اميدواري كرد كه پخش زنده مسابقات فوتبال جام جهاني، بر روي تعداد مخاطبان «تاوان» تاثير منفي نگذارد.
مولايي در عين حال گفت: زمان پخش سريال «تاوان» ساعت 21 خواهد بود كه بر اساس جدول پخش بازي‌هاي جام جهاني، در آن زمان هيچ مسابقه فوتبالي پخش نمي‌شود.
تهيه‌كننده «تاوان» در پاسخ به پرسش ايسنا درباره آخرين روند ساخت اين سريال خاطرنشان كرد: مراحل فني سريال شامل صداگذاري و ساخت موسيقي همزمان با پخش ادامه دارد؛ تاكنون 12 قسمت از سريال «تاوان» آماده پخش شده‌است.
وي اعلام كرد: حسين ابوالصدق صداگذاري سريال «تاوان» و آرمان موسي‌پور ساخت موسيقي را بر عهده دارد.
مولايي در پاسخ به پرسش ديگري درباره پخش سه شب در هفته اين سريال نيز اظهار كرد: مدتي است كه تقريبا شيوه پخش هفتگي سريال‌ها در شبكه سه تعطيل شده‌است؛ بنابراين «تاوان» يا بايد به صورت هر شبي پخش مي‌شد و يا هفته‌اي سه بار؛ اما داستان اين سريال اصلا مناسب پخش هر شبي نيست، بنابراين پخش سه شب در هفته انتخاب شد.
به گزارش ايسنا، در سريال «تاوان» پژمان بازغي، مينا لاكاني، ‌رضا رويگري، سيدمهرداد ضيايي، رامين راستاد، احمد ساعتچيان، مريم كاوياني، آشا مهرابي، كامران تفتي، كاظم هژيرآزاد، شاه‌علي سرخاني، كيانوش گرامي، شهنام شهابي، فرج گلسفيدي، جعفرعروجي، مجيد جعفري، فريماه ارباب، علي بخشي، محمدرضا احمدي، بهنام باقري و محمدرضا زحمتكش بازي كرده‌اند.
فيلمنامه اين سريال را عليرضا معتمدي و آرش برهاني به نگارش درآورده‌اند. داستان اين سريال درباره پويان، جوان شهرستاني است که پس از دريافت مدرک ليسانس مديريت، در شرکتي استخدام مي‌شود که مرجان اميني مديريت آن را به عهده دارد. مرجان که از همسرش سعيد مدتهاست جدا شده و پسر بزرگي بنام هومن دارد، شرايط روحي مناسبي نداشته و بشدت احساس تنهايي مي‌کند. پويان به او پيشنهاد ازدواج مي‌دهد و مرجان که تصور مي‌کند اين ازدواج آرامش را به او باز خواهد گرداند مي‌پذيرد.

AKCENT
17-06-2010, 00:09
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8903251706)


آخرين قسمت «در چشم باد» جمعه روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: آخرين قسمت از مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به كارگرداني «مسعود جعفري‌جوزاني» اين هفته به پايان مي‌رسد.http://media.farsnews.com/Media/8412/Images/jpg/A0175/A0175823.jpgبه گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، آخرين قسمت مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» روز جمعه 28 خردادماه ساعت 22 به روي آنتن شبكه يك سيما مي‌رود.
بنابراين گزارش، مجموعه تلويزيوني «در چشم باد» به تهيه كنندگي «مسعود جعفري‌‌جوزاني» و «عباس اكبري» در50 قسمت 50 دقيقه‌اي براي پخش از شبكه اول سيما تهيه و توليد ‌شد.

AKCENT
24-06-2010, 13:57
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8904021602) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8904021602&tt=)
به كارگرداني حسين سهيلي‌زاده؛


پخش سريال «فاصله‌ها» از 9 تير آغاز مي‌شود


خبرگزاري فارس: پخش مجموعه تلويزيوني «فاصله‌ها» به كارگرداني «حسين سهيلي‌زاده» از 9 تير در شبكه سه سيما آغاز مي‌شود.

http://media.farsnews.com/Media/8902/Images/jpg/A0841/A0841092.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، پخش مجموعه تلويزيوني فاصله‌ها از روز چهارشنبه 9 تير هر شب ساعت 23 بجز شب‌هايي كه مسابقات جام جهاني بازي دارد، آغاز مي‌شود.
بنابراين گزارش، تكرار اين سريال روز بعد ساعت 17:55 به روي آنتن مي‌رود.
اين سريال در 50 قسمت 35 دقيقه‌اي توليد شده و پيش‌تر قرار بود از اول تير ماه از شبكه سه سيما پخش شود.
بازيگراني كه در اين سريال ايفاي نقش مي‌كنند، عبارتند از: دانيال حكيمي، فاطمه گودرزي، حسن جوهرچي، شاهرخ استخري، مريم كاوياني، بهاره افشاري، نيما شاهرخ شاهي، رضا توكلي، احمد قاسمي، پندار اكبري، روشنك گرامي، آزاده مهدي‌زاده و ...
ساير عوامل اين سريال عبارتند از:
نويسنده: مسعود بهبهاني‌نيا، جانشين توليد: محمود مقدسي، تصويربردار: سهيل نوروزي، تدوين: امين عابدي، موسيقي: آرمان موسي‌پور، صدابردار: مهدي آزادي، طراح صحنه و لباس: فرهاد عزيزي فرد، طراح چهره‌پردازي: محمدرضا قومي، دستيار اول كارگردان: امير سليماني، برنامه‌ريز: محمد حمزه‌اي، دستيار دوم كارگردان: علي مرعشي، دستيار سوم كارگردان: هديه نصيري، منشي صحنه: آتوسا شاه سياه، تصويربردار پشت صحنه: مهدي حيدري، عكاس: ايران انتظام، مدير مالي: محبوبه بختياري، روابط عمومي: طيبه محمدي رهنما، پشتيباني: سيد مجتبي مؤمني، مشاور فيلمنامه: محمدرضا شجاعي، مجري طرح: مؤسسه فرهنگي هنري وصف صبا.
در خلاصه داستان سريال «فاصله‌ها» آمده است: محسن (دانيال حكيمي) با پسرش سعيد (شاهرخ استخري) بر سر مسائل روزمره اختلاف فراوان دارند و اين اختلاف تا جايي پيش مي‌رود كه سعيد تصميم مي‌گيرد از خانه فرار كرده و ...


http://media.farsnews.com/Media/8902/ImageNews/890211/54_890211_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8902/ImageNews/890211/56_890211_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8902/ImageNews/890211/58_890211_L600.jpg

AKCENT
02-07-2010, 00:21
(http://www.farsnews.net/printable.php?nn=8904090962) (http://www.farsnews.net/mail.php?nn=8904090962&tt=)
از 13 تير روي آنتن مي‌رود؛


پخش دوباره سريال طنز «كمربندها را ببنديم» از شبكه سه


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «كمربندها را ببنديم» به كارگرداني «مهدي مظلومي» از 13 تيرماه روي آنتن شبكه سه مي‌رود.

http://media.farsnews.net/Media/8904/Images/jpg/A0875/A0875027.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، مجموعه طنز «كمربندها را ببنديم» در 90 قسمت 40 دقيقه‌اي از يكشنبه 13 تير ساعت 19:45 به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش، پيمان قاسم‌خاني، ريما رامين‌فر، محراب قاسم‌خاني و خشايار الوند داستان‌هاي اين سريال را نوشته‌اند.
در مجموعه طنز «كمربندها را ببنديم» بازيگراني نظير فتحعلي اويسي، امير جعفري، رضا فيض نوروزي، سعيد آقاخاني، داريوش موفق، جلال پيشوايان و... ايفاي نقش كرده‌اند.
در خلاصه داستان اين سريال آمده است: جواني به نام رامين عاشق دختر آقاي ملكي صاحب يك فرودگاه خصوصي مي‌شود ولي آقاي ملكي حاضر به ازدواج اين دو نيست. پس از اتفاقاتي، رامين براي رسيدن به خواسته‌هايش اقدام به هواپيماربايي مي‌كند و درگيري بين رامين و آقاي ملكي و هر يك از مسافرين حاضر در هواپيما داستاني مي‌آفريند كه ...
اين سريال در سال 83 از شبكه سه سيما پخش شد و توانست مخاطبان بسياري را پاي تلويزيون بنشاند.

AKCENT
07-07-2010, 13:57
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8904160605)

(http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8904160605&tt=)
هر شب ساعت 22:15؛


مجموعه «زير هشت» از 20 تير روي آنتن مي‌رود


خبرگزاري فارس: مجموعه تلويزيوني «زير هشت» به كارگرداني «سيروس مقدم» از 20 تيرماه به روي آنتن شبكه يك مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8902/Images/jpg/A0850/A0850782.jpg


الهام غفوري كه تهيه‌كنندگي مجموعه تلويزيوني «زير هشت» را برعهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: تا به حال حدود 80 درصد از تصويربرداري سريال انجام شده است.
وي افزود: تصويربرداري اين بخش‌ها كه جزو بخش‌هاي پاياني كار است، در حال حاضر در بيمارستان جواهريان ادامه دارد و پس از رفتن به چند لوكيشن ديگر، تصويربرداري به پايان خواهد رسيد.
وي ادامه داد: پخش اين سريال قرار است از روز 20 تيرماه آغاز شود و هر شب ساعت 22:15 به روي آنتن خواهد رفت.
غفوري در ادامه درباره اين كه آيا با آغاز پخش، تصويربرداري به پايان خواهد رسيد، اظهارداشت: 24 قسمت‌ از سريال را آماده كرده‌ايم و به دليل اين كه قسمت‌هاي آماده‌اي داريم، مشكلي براي پخش نخواهيم داشت.
بنابراين گزارش، امير جعفري، پانته‌آ بهرام، كامران تفتي، كتايون اميرابراهيمي، آرش مجيدي، مريم بوباني، آناهيتا افشار و... در كنار آتيلا پسياني نقش‌هاي اصلي اين كار را بازي مي‌كنند.
اين سريال پس از «نرگس» و «رستگاران» تازه‌ترين مجموعه هر شبي سيروس مقدم به حساب مي‌آيد.
لوكيشن‌هاي اين سريال همگي در تهران است و طبق برنامه‌ريزي‌ها، گروه طي پنج ماه اين كار را تصويربرداري خواهند كرد.
آخرين كار سيروس مقدم سريال «چارديواري» است كه در نوروز 89 روي آنتن رفت.
«زير هشت» توسط الهام غفوري براي گروه فيلم و سريال شبكه اول سيما تهيه مي‌شود.
عوامل اصلي اين سريال عبارتند از: مدير توليد: سيدرسول سيدحاتمي، مدير تصويربرداري: امير معقولي، صدابردار: سعيد احمدي، طراح گريم: مجيد اسكندري، مدير تداركات: محمود اتحادي، برنامه‌ريز: فهيمه كمالي، دستيار اول كارگردان: سهيل بيرقي، منشي‌صحنه: فرشته عروجي و...

http://media.farsnews.com/Media/8902/ImageNews/890227/18_890227_L600.jpg

AKCENT
01-08-2010, 13:10
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8905091555) (http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8905091555&tt=)
«فاصله‌ها» نيم ساعت زودتر پخش مي‌شود


«نود» نيمه شب دوشنبه بعد از «فاصله‌ها» روي آنتن شبكه 3


خبرگزاري فارس: برنامه «نود» اين هفته بعد از پخش سريال «فاصله‌ها» در نيمه شب دوشنبه به روي آنتن مي‌رود.

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0826/A0826166.jpg


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، برنامه «نود» اين هفته با اجراي عادل فردوسي‌پور روز دوشنبه -11مرداد- پس از پخش مجموعه «فاصله‌ها» به روي آنتن مي‌رود.
بنابراين گزارش،‌ برنامه نود به مدت دو الي دو ساعت و نيم ، ساعت 23:15 پخش مي‌شود.
اين در حالي است كه سريال «فاصله‌ها» روز دوشنبه با نيم ساعت جابجايي در زمان پخش، ساعت 22:30 روي آنتن مي‌رود.
پخش مجموعه تلويزيوني «فاصله‌ها» از چهارشنبه 9 تير آغاز شد و تا آغاز ماه مبارك رمضان ادامه خواهد داشت.
بنابراين گزارش، اين سريال ابتدا قرار بود در 50 قسمت به روي آنتن برود كه با توجه به فاصله باقي مانده به ماه رمضان، سازندگان آن تصميم گرفتند تا قسمت‌هاي آن را به حدود 42 قسمت كاهش داده و بر زمان قسمت‌ها بيافزايند.
به گزارش فارس، اين سريال هر شب ساعت 23 پخش مي‌شود و تكرار آن روز بعد ساعت 17:55 به روي آنتن مي‌رود.

Fiona Liebe
20-10-2010, 15:58
http://media.farsnews.com/Media/8907/Images/jpg/A0934/A0934739.jpg
رسام: هنوز براي قضاوت درباره «همچون سرو» زود است


«مهران رسام» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت: در حال حاضر تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «همچو سرو» در شهرك غزالي ادامه دارد و صحنه‌هاي مربوط به جنگ در حال تصويربرداري است.
وي افزود: در حال حاضر حدود 20 قسمت از سريال آماده شده و 6 قسمت آن باقي مانده است كه در حال تصويربرداري هستيم.
رسام با بيان اينكه شهرك غزالي آخرين لوكيشن ماست و تا پايان كار، در همين لوكيشن باقي مي‌مانيم، اظهارداشت: گوهر خيرانديش آخرين بازيگري است كه به سريال اضافه شده است و هنوز زمان پايان تصويربرداري مشخص نشده است.
وي درباره بازخوردهاي پس از پخش سريال و نظر مخاطبان نيز گفت: فعلا زمان زيادي از پخش سريال نگذشته است و براي قضاوت درباره آن زود است، منتظريم تا قسمت‌هاي بيشتري از «همچون سرو» روي آنتن برود تا بتوان درباره آن قضاوت كرد.
به گزارش فارس، سريال «همچون سرو» توسط حسين احمدي مراحل تدوين همزمان خود را سپري مي‌كند و موسيقي اين سريال نيز توسط علي بيرنگ ساخته شده، حميد حامي نيز با شعري از بيژن بيرنگ خواننده آن است.
بنابراين گزارش، «همچو سرو» در گروه فيلم و سريال شبكه دو سيما توليد مي‌شود و ساخت آن از اواخر فروردين ماه آغاز شده است.
اين سريال روايت‌گر روابط نيروهاي مستقر در يك پايگاه پشتيباني پشت خط مقدم جنگ است كه در هر قسمت به موضوعي مستقل در خصوص هشت سال دفاع مقدس و نيز روابط انساني افراد اين پايگاه مي پردازد. اين سريال در 26 قسمت 45 دقيقه اي تهيه و توليد مي‌شود.
تهيه كنندگان اين سريال بيژن بيرنگ و مهران رسام هستند و كارگرداني مجموعه نيز بر عهده ايرج حبشي است. نويسنده اين اثر علي خودسياني و بازيگردان آن صادق هاتفي است.
بازيگراني كه در اين سريال به ايفاي نقش خواهند پرداخت عبارتند از:پژمان بازغي (ياور)، غلامرضا يزداني (مهران)، سياوش خيرابي (عباس)، كريم خودسياني (كريم)، صادق هاتفي (غلامي)، لاله اسكندري (فرشته همسر ياور)، سولماز آقمقاني (ليلي)، سوگل قلاتيان (مريم)، فرهاد بشارتي (نصرت)، مالك سراج (علي)، محمدرضا حيدري (بهزاد) و سايه اوحانيان (آندرانيك)، محمد نگراوي (جاسم)، مهران ضيغمي (ناصر)، نورالدين استوار (حاج اكبر)، رهام تدريس (حاج منصور)، الهام پاوه نژاد (صدف) و گوهر خيرانديش.
ديگر عوامل ساخت اين سريال عبارتند از:
دستيار اول كارگردان: علي ملاقلي‌پور، مدير تصويربرداري: افشين احمدي، برنامه‌ريز: سعيد عباسي، صدابردار: رضا كشاورز، طراح صحنه و لباس: آنيتا جواهرچي، طراح گريم: مريم شكرائي، جلوه‌هاي ويژه كامپيوتري: بهروز باقري، آهنگساز: علي بيرنگ، مدير توليد: ناصر ريحان‌صفت، جانشين توليد: بهروز حاجي‌زاده، عكاس: صحرا بيرنگ، منشي صحنه: آناهيد روستا.

Fiona Liebe
12-12-2010, 15:17
http://media.farsnews.com/Media/8909/Images/jpg/A0955/A0955698.jpg

گلايه گردآورنده آلبوم موسيقي «اهل ماتم» از سازندگان مختارنامهبه گزارش خبرگزاري فارس، محسن شريفيان پژوهشگر و گردآورنده آلبوم موسيقي «اهل ماتم» كه بخش‌هايي از آن در موسيقي تيتراژ سريال «مختارنامه» استفاده مي‌شود، با نگارش نامه‌اي خطاب به سيد عزت الله ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما نسبت عدم درج نامش در تيتراژ اين سريال گلايه كرد.
بنابراين گزارش، شريفيان در بخش‌هايي از نامه خود كه نسخه‌اي از آن را در اختيار خبرگزاري فارس قرار داده؛ آورده است: منبع اصلي لالايي تيتراژ سريال و همين‌طور تيتراژ شروع از سي‌دي و كتاب «اهل ماتم» (كار پژوهشي نگارنده در حوزه‌ موسيقي آييني بوشهر) است البته كارگردان محترم نام مآخذي كه از اين كتاب استفاده كرده است را در تيتراژ ذكر كرده، اما در اقدامي ناپسند و بدون نام گردآورنده آن مجموعه يعني آقاي «جهانگير نصري‌اشرفي» و بدون نام خواننده يعني خانم صديقه بهراني و يا نام و نشاني گردآورنده و پژوهشگر موسيقي بوشهر در اين مجموعه. از كارگردان نامي اين مجموعه كه خود اهل قلم و صاحب تاليف است، بعيد به نظر مي‌رسد فقط به نام ناشر بسنده كند! آنهم در مورد موسيقي‌اي كه به كرات از آن در تيتراژ شروع و پاياني و البته در موسيقي متن نيز استفاده شده است.
وي با بيان اينكه تصور كنيد شخصي از سريال مختار نامه استفاده فراواني بكند اما در پايان ننويسد كه كارگردان و عوامل چه كساني بودند و تنها براي رفع مسئوليت بنويسد كه با تشكر از تهيه كننده!!!، در بخش ديگري از نامه خود نوشته است:
اما باز هم در مورد همين موضوع؛ سال 1380 براي انتشار يكي از پژوهش‌هايم تصميم به ضبط بخشي از موسيقي مذهبي بوشهر گرفتم. براي ضبط موسيقي امكاناتي نداشتم. از اين رو، به ناچار، با صدا و سيماي مركز بوشهر صحبت كردم. گفتند ما فقط استوديو را در اختيارت قرار مي‌دهيم. در نتيجه تمام هزينه‌هاي اين كار از پذيرايي تا اياب و ذهاب بعضي از هنرمندان كه آن‌ها را بايد از روستاها مي‌آوردم، و راضي كردن عوامل ضبط همه و همه به عهده‌ي خود شما خواهد بود!
خيلي‌ها نمي‌دانستند و نمي‌دانند كه من براي ثبت و ضبط اين ملودي‌ها چه كشيدم. بعدها هم حاصل زحمتم، يعني ساعت‌ها پژوهش و گردآوري آواهاي ناب مذهبي را صدا و سيماي مركز بوشهر به كام خود ثبت كرد؛ آن هم بدون پرداخت حقوق مادي و معنوي من و همكارانم.
اكنون هم اين گونه مورد تقدير قرار مي‌گيرم كه آقاي ضرغامي بدون اينكه از پژوهشگر و گردآورنده‌ي آن ذكري شود، از خانم خواننده‌ لالايي به نفع خود و همكارانش تقدير مي‌كند! چه مي‌شود كرد؟ اين روزگار تلخ پژوهشگران موسيقي در ايران است...
راديو و تلويزيون همواره بي‌اذن و اجازه از مطالب پژوهشي و يافته‌هاي صوتي ما استفاده كرده و مي‌كند. اما حالا باز آقاي ضرغامي بدون اين‌كه ذكر كند چگونه اين آواها ضبط شده - با وجود همه‌ تنگناها و مشكلات از جمله ممنوعيت ضبط صداي زن - به گونه‌اي عمل مي‌كنند كه گويي اين اثر زاييده‌ ذهن و تلاش دست‌اندركاران صداوسيما بوده است! اين را گفتم چون هم دفتر ايشان و هم امور استان‌هاي سازمان و هم مركز بوشهر همگي در جريان اصل ماجرا بوده و جالب اينكه در اين خصوص با نگارنده در تماس بودند اما...
در ايران كسي نگران حقوق معنوي پژوهشگران نيست! حكايتي كه حالا حالاها به قوّت خودش باقي است!

Fiona Liebe
14-12-2010, 16:06
«قرار عاشورا» چهارشنبه از شبكه تهران پخش مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، تصويربرداري اپيزود «قرار عاشورا» به كارگرداني احمد معظمي و تهيه‌كنندگي اكبر تحويليان از مجموعه 90 قسمتي «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» امشب با ضبط صحنه‌هاي داخلي با حضور كاوه خداشناس و بيتا خردمند به اتمام مي‌رسد.
تدوين همزمان تصاوير توسط روح‌الله هاشمي آغاز شده تا اپيزود پس از انجام مراحل فني چهارشنبه همزمان با تاسوعاي حسيني از شبكه تهران پخش شود.
طبق برنامه‌ريزي انجام شده تصويربرداري اپيزود در هشت جلسه و در لوكيشن‌هاي خانه شخصيت‌ اصلي، بازار تهران، مطب دكتر، جاده امامزاده داود و خيابان‌هاي تهران انجام ‌شد.
اپيزود «قرار عاشورا» داستان مردي روايت مي‌شود كه پس از سال‌ها صاحب فرزندي شده اما فرزندش را از دست مي‌دهد. او كه خود دچار بيماري صعب‌العلاجي است در ايمان و اعتقادتش دچار تزلزل مي‌شود...
عواملي كه در ساخت اپيزود «قرار عاشورا» همكاري دارند، عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه:مسعود كرمي/ كارگردان: احمد معظمي/ تهيه‌كننده: اكبر تحويليان / مدير تصويربرداري: عليرضا وداد تقوي/ صدابردار: جواد مقدس/ طراح صحنه و لباس: قاسم مربي/ طراح چهره‌پردازي: خاطره خاشعي/ اجراي گريم: ابراهيم عبدالله زاده، پريسا كاكويي/ برنامه ريز: مهديس رجب بيگي/ دستيار اول كارگردان: سيامك راشدي/ دستيار دوم كارگردان: حسين صفريان قهري/ مديرتوليد: مهدي تحويليان / منشي صحنه: شيما باقري/ عكاس: متين تحويليان/ جانشين توليد:كيانوش جعفريان/ مديرتداركات: مهدي ارزاني / بازيگران: كاوه خداشناس (عليرضا)، بيتا خردمند (مريم)، مهرداد عشقيان، مسعود چوبين، رحمان باقريان ، اصغر محبي و...
مجموعه «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» را «اكبر تحويليان» براي معاونت سيما تهيه و توليد مي‌كند و ساعت 19 هر شب در ايام محرم روي آنتن مي‌رود و پخش مجدد آن روز بعد ساعت 23 خواهد بود.

Fiona Liebe
23-02-2011, 19:35
«نگاه» جمعه از شبكه تهران پخش مي‌شود


به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، تصويربرداري اپيزود «نگاه» به كارگرداني نويد ميهن دوست امروز در شهرك غرب با ضبط صحنه‌هاي خارجي به پايان مي‌رسد. تدوين همزمان تصاوير توسط روح‌الله هاشمي در حال انجام است و صداگذاري به آرش بادپا سپرده شده تا هرچه سريع‌تر مراحل فني به پايان برسد و جمعه ساعت 19 از شبكه تهران پخش شود.
به دليل تغيير شرايط آب و هوايي تصويربرداري اپيزود در ده جلسه و در لوكيشن‌هاي مختلف از جمله منزل، شركت، جاده‌هاي لواسان و خيابان‌هاي تهران انجام شد.
در آخرين جلسه تصويربرداري مارال فرجاد، نويد خداشناس، محمد متين اوجاني و سعيد اژدرپور جلوي دوربين مي‌روند.
اپيزود «نگاه» توسط نيلوفر محلوجي نوشته شده و داستان دو دانشجورا روايت مي‌كند كه تصميم به ازدواج دارند و علي‌رغم استهزاي همكلاسي‌هايشان و پرهيز دادن آن دو از ازدواج مي‌كنند اما...
تعدادي از عواملي كه در ساخت اپيزود «نگاه» همكاري دارند، عبارتند از:
نويسنده فيلمنامه: نيلوفر محلوجي/ كارگردان: نويد ميهن دوست/ تهيه‌كننده: اكبر تحويليان/ دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز:‌ امين خنكال/ مدير تصويربرداري: حميدرضا رحيم‌زاده/ دستيار اول تصوير: كسري كمالي/ مدير توليد: مهدي تحويليان/ جانشين توليد: سعيد رضوي/ صدابردار: حميدرضا يارندپور/ طراح صحنه و لباس: افسانه صمدزاده/ طراح گريم: خاطره خاشعي/ اجراي گريم: آذين صالح‌پور ، علي وطن‌پرست/منشي‌صحنه: فرشته حجازي/ عكاس: پريدخت اصباح
بازيگران: مارال فرجاد، نويد خداشناس، محمدمتين اوجاني، ساناز نادري، داود مقدادي، سعيد اژدرپور، حسين بخشي‌پور، راحيل بوستاني